Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtámadott ma egy nagytestű...

Megtámadott ma egy nagytestű kutya, miért tehette?

Figyelt kérdés
Futni voltam ma délután az erdőben, és egy elég ijesztő incidensben volt részem. Egy földút vezetett egyenesen előre az erdőben, ami egy ponton ösvénnyé keskenyedik. Effelé a pont felé haladva észrevettem, hogy áll ott egy kocsi, mellette egy idősebb bácsi, balra tőle kb 12 méterre egy hatalmas, izmos, vörös színű mastiff jellegű kutya (vagy bordeaux-i dog, annál kicsit karcsúbb de izmosabb volt) állt mint a cövek és engem figyelt. A bácsi rámszólt hogy "tessék megállni! nem szeretném hogy baleset legyen! a kutya megijedt és nem akar beszállni a kocsiba!" megálltam, tőle kb 12 méterre, mondtam, hogy "rendben", és vártam. Hívogatta a kutyát, hogy szálljon be a kocsiba, de az tett rá, úgy állt ott mint aki odafagyott, se kép se hang. Így álltam ott kb 2 percig, kezdett elég kínos lenni. Aztán a bácsi szólt nekem, hogy menjek oda mellé. Nem értettem miért, de mondtam, hogy jó. Mikor elindultam felé, a kutya minden előjel nélkül kilőtt mint a puskagolyó, felém rohant, szembefordultam vele és kiabáltam hogy "állj", de rohadtul nem állt meg, elrohant mellettem, és közben jól belekapott a combomba, kiszakította a futónadrágomat. Mikor mögém ért, morogni meg ugatni kezdett, és támadott volna tovább de akkorra már a gazdája mellé szaladtam úgy hogy ő kerüljön közénk, és mikor a kutya megindult felém megint, elkapta őt. A jelenet közben a kutyát nem érdekelte hogy a gazdája kiabált neki hogy álljon meg, fejezze be, menjen oda stb, de végül mikor a bácsi megfogta őt -bár látszólag még mindig síkideg volt- legalább nem akarta magát kitépni a gazdája kezéből. Gyorsan elköszöntünk egymástól és jobbnak láttam, ha hamar továbbállok és nem kérdezősködöm, hogy ez mégis mi a franc volt?! Nem felelőtlenség ilyen ideggyenge agresszív kutyával mászkálni egy erdőben egy idős bácsinak aki alig bír vele? Valami agyontenyésztett ideggyenge vagy elrontott testőrkutya lehetett ez, hogy ilyen lazán nekemtámad és tesz a gazdája parancsára? Még sosem viselkedett velem így egy kutya sem, nekem is van kutyám, és nem tudom hova tenni ezt az egészet. Szerintetek hibás volt itt valaki?

2017. febr. 16. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
A kutyából előtörhet ez a vadászösztön például akkor ha könnyen sebezhető "prédát" lát meg, ő meg erőfölényben érzi magát. Futó vagy kerékpáros esetén szintén előtörhet belőle mert az jut róla eszébe hogy a zsákmány fél tőle és menekül. Magyarországon sok a gyerekeket és időseket ért kutyatámadás. A kutya látja hogy ők tudnak legkevésbé védekezni. A hibás a kutyát tartó gazda. Írtad hogy mondta neked a bácsi hogy állj meg, tehát a bácsi pontosan ismerte a kutyáját hogy mit tehet. Ennek ellenére nem tartotta pórázon. Ez nagyon elítélendő tulajdonság hogy az emberek nincsenek tekintettel mások testi épségére. Amúgy nagyon szerencsésen megúsztad.
2017. febr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Igen, hibás volt: a gazdája, mert póráz nélkül enged szabadon mozogni egy kontrollálhatatlan ráadásul veszélyes kutyát.

Gondolom a kutya úgy érezte, veszélyt jelentesz rá vagy a gazdájára, és/vagy a futás keltette fel benne a vadászt, vagy egyszerűen csak rosszul szocializált, és eleve támadóan lép az emberekkel. Akármelyik igaz, a gazdájának nem lenne szabad szabadon engednie, ha nem tud parancsolni neki.

2017. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Hibás az öreg. Olyan kutyát vitt magával amelyiknek nem tud parancsolni. Felelötlen. Remélem a rendszámot megjegyezted, hogy feljelenthesd mielött még nagyobb bajt okoz valakinek.
2017. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
A kutya illetve te szemben álltatok. Méregettétek egymást... Te bemozdultál, ő nyerte a szemezést... Préda lettél. Ennyi. Van kutyád? Teszteld le, csak kösd meg. Ülj le vele szembe és szemezz vele. Ha komolyabb kutya akármennyire szeret, ha nem teljesen te vagy a falkavezér előbb utóbb morogni fog, ha bemozdulsz támadni! 100%ban. Nyilván egy csivava nem... Ha félrenéz hamar minden gond nélkül a főnök te vagy. Ha félni fog akkor is de az meg nem egészséges.
2017. febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ráadásul az az ember továbbra is póráz nélkül fogja kivinni a kutyáját. Neki tényleg kutyára van szüksége mert csak ennyi esze van, szüksége van rá hogy valaki vezesse akár egy vakot. Legközelebb az lesz a tévében hogy ugyanott és ugyanez a kutya széttépett egy gyereket?
2017. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Sok dolog lehetett a kutya fejében. Nekem az a tippem, hogy egy domináns kutya veszélyesnek ítélt téged és védte a gazdit, aki szeinte gyenge és nem tudja megvédeni magát.

Ha rendben van a rangsor, a kutya a gazditól várja a védelmet, nem fordítva. (Kivéve, ha személyvédelmi kiképzést kapott, de ez más téma)

Off.: Kutyásként nagyon pipa vagyok azokra a gazdikra, akik olyan kutyát választanak maguk mellé, akit aztán képtelenek megnevelni, a fejükre nő és így veszélyessé válik. Még egy csivava is válhat veszélyessé, de az sokkal kisebb baj, mint egy 50 kg-os jószág.

És az ilyen esetek miatt szív az összes kutyás. Mert már teljesen páriának érzem magam a két kutyámmal. Megkaptam már, hogy telekakilják a várost (én kínosan ügyelek arra, hogy minden kis kakimorzsát eltakarítsak utánuk), meg hogy milyen veszélyesek a kutyák az emberre (nagyon veszélyes az én két kb. 14 kg-os vadállatom)

Bocs az off-ért, de lenne egy-két szavam a bácsihoz.

2017. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Az volt a szerencséd hogy mivel van kutyád, megismerted a lelki világukat és ezért nem úgy cselekedtél ami mégjobban előhozta volna a kutyából a vadászösztönt. Nem mindenki tudta volna megőrizni így a hidegvérét és például menekülésbe kezdett volna. A kutyának meg nem is kellett volna több, a menekülő zsákmány látványa mégjobban felhergeli.

Sokat kerékpározok a természetben és több alkalommal engem is az mentett meg hogy gyerekkoromban volt kutyám és jól megismertem a kutya lelki világát. Például egyszer egy egész falka németjuhász rontott felém. Majd a gazdája értetlenül azt kérdezte tőlem hogy-hogy nem téptek szét. Ez a kérdés azt jelenthette hogy mást már széttéptek?

2017. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Egész egyszerűen azért tette, mert tojik a papára. Gondolod, hogy ott van tekintélye a bácsikának? A kutyája nem tekint rá támaszként, követendő vezérként, nem adja át a döntési jogot a bácsinak, mert nem érzi rá méltónak. Inkább intézi ő a falka védelmében. Ezért ő védi a falkát. Kinn voltak az erdőben, az egy kutyának amúgy is másabb közeg, erre te odakocogtál és megálltál, nézelődtél, feléjük is. Aztán egyszer csak elindultál feléjük.


Felelőtlenség ennyire hagyni egy kutyát a fejünkre nőni, a bácsikának sürgősen át kellene vennie a vezető szerepet.

2017. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!