Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutya a tengerimalactól....

Fél a kutya a tengerimalactól. Vagy a hangjáról. Most mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Malac 1 éve itt van, kutya 2 éve, menhelyes, beszari, a saját árnyékától is megijed. Eddig a malac ketrecben volt az egyik polcon, pár hete kapott egy kifutót a szoba egyik sarkába. A kutya nézegette, néha rámozdult, azt határozottan tiltottuk. Mostanában kezdte el, hogy ha hallja a malac hangját, pontosabban a visítását, elbújik valahová. Eddig nagyon nem foglalkoztunk vele, de újabban enni sem hajlandó miatta.

Azt az elvet követtem, hogy ha éhes lesz, eszik, illetve 10 perc után elveszem előle, de vasárnap volt az utolsó alkalom, hogy kajához nyúlt, akkor is otthagyta amint a malac meg mert nyikkanni.

Nem vagyok szívbajos, ez a kutya hajlamos koplalni, ha valami nem tetszik neki, ezért nem is nagyon vettem komolyan az éppen aktuális hülyeségét, de mostmár azért kezd kissé zavarni, hogy koplalóhetet tart, egy szerencsétlen tengerimalac miatt.

A kaja nem változott, ugyanazt a tápot kapja amit eddig, ugyanabban az időpontban, a malac hangját is hallotta már, de eddig nem zavarta, legalábbis nem vettük észre.

Szervi bajra, betegségre utaló jel nincs, néha rájön egy "világfájdalom szerűség", mikor bújik a lábunkhoz, mászik be az auránkba, lógatja a fejét, meg úgy közlekedik mint egy zombi (vagy csiga, ha a sebességet nézzük) de mindig is ilyen volt (akkor is ezt csinálja mikor meghallja a malacot), szóval nem hiszem hogy köze lenne hozzá.

Szerintetek? Várjuk meg ameddig túlteszi magát a tényeken?


2017. febr. 17. 10:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve most elkezdtük pár napja, hogy kivesszük a malacot a kifutóból, és leülünk vele a szőnyegre, meg odahívjuk a kutyát is, hogy ismerkedjenek, hátha segít kicsit leküzdeni a görcsöt a kutyának.
2017. febr. 17. 10:50
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Úgy érted képes vagy ötödik napja nézni, hogy éhes és szenved a kutyád? Csakazértis alapon? Nem lenne egyszerűbb az etetés idejére lecsitítani a malacot, vagy másik, csendesebb helységben etetni?
2017. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Látszik hogy nem volt még tengerimalacod, őket nem lehet csak úgy lecsitítani.... Akkor kezd visítani, ha zacskócsörgést hall, azt pedig nem tudom megszüntetni mikor kimérem a tápot.
2017. febr. 17. 10:52
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg másik helyiségben etetni a kutyát vagy átvinni a malacot, hátha attól megnyugszik. Gondolom eddig is magyarázott a malacka, amíg a polcon volt, nem? Akkor nem félt a kutyus? Nem lehet, hogy azt hiszi, hogy a malac "rangban előrébbvaló" és azért nem eszik? A mi kutyánknak is volt egy ilyen dilije, hogy addig nem evett amíg "mi se ettünk", mint a farkasfalkában, hogy az alfa eszik előbb, aztán a többiek.

Esetleg próbáld meg kézből etetni a kutyát, akár valami finomabb falattal, aztán csak megszokja, hogy vinnyog a malac.

2017. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Illetve nem gondolom, hogy mindennek és mindenkinek vigyázban kellene állnia, mert a nagyságosúr máshogy nem hajlandó vacsorázni. Eddig sem volt divat, most sem lesz. Erre gondoltam mikor a koplalásról írtam, csinált már ilyet, aztán rájött, hogy nem fog győzni.
2017. febr. 17. 11:03
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es, a kézből etetéssel az a probléma, hogy ha egyszer ő úgy dönt, hogy fél, akkor az isten sem zökkenti ki. Beszélhetsz hozzá akármilyen finoman, meg kedvesen, kapásból 10 perbe telik, ameddig az aktuális helyéről elvánszorog hozzád hason csúszva, pisicsíkokat húzva maga után, és még úgy sem veszi el az ételt.
2017. febr. 17. 11:05
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha a malaccal együtt próbálnám etetni annak lehet hatása? Leülök velük, és egy falat a kutyának, egy a malacnak. Úgy megértené, hogy egyenrangúak?
2017. febr. 17. 11:10
 8/14 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, először jutalomfalatokkal, később kapott pár szem tápot az edényébe. Mikor a malac rákezdett, egyből otthagyta volna, de kis rásegítéssel visszament, és megette. Kíváncsi leszek az esti etetésre....
2017. febr. 17. 11:40
 9/14 anonim ***** válasza:

"Akkor kezd visítani, ha zacskócsörgést hall, azt pedig nem tudom megszüntetni mikor kimérem a tápot."


Akkor mérd ki a tápot két órával korábban... addig csak lehiggad az a malac? Ne kínozd már szegény kutyát, nem elég hogy retteg az egyik "családtagtól" de még enni sem tud békében,sőt sehogyan miatta.

2017. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
az én kutyám is először rettegett a malactól..aztán egyre közelebb-előbb ketrecen át- nézegette, játszott is volna vele arról lebeszéltük határozottan...szép lassan talán hozzá tudod szoktatni. Valószínűleg zavarja a malac ultrahangja :))) más freki :)
2017. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!