Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rám támad a kutyám, mit...

Rám támad a kutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos németjuhász kutyám.Eddig nem nagyon volt komolyabb probléma vele, kisebb korában harapdált minket, de meg is büntettük érte (orrára csaptunk kicsit, meg a seggére finoman). Aztán még jobban belekezdett, akkor már kicsit erősebben ütöttük. Használt is egy darabig... De most újra elkezdte, de nagyon durván támad ránk... Ugrál fel és harap minket. Mindent próbáltunk már, leterítettük a földre, bezáruk a helyére... Semmi sem használ.

Egyre jobban csinálja már, és hogyha nagy korára sem hagyja abba... Akkor életveszélyes is lehet. Mit lehet ezellen tenni? Mit csinálok rosszul?

Légyszives segítsetek!



2017. febr. 17. 18:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Szakember, kutyaiskola felkeresése, ezt tudom javasolni. Ha eddig nem jutottatok előre a nevelésében, akkor valószínűleg segítség nélkül nem fog menni, ezt meg itt 2 mondatban nem lehet leírni, hogy mit hogyan kell csinálni.
2017. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%

Elkapod a grabancát levágod a földre és a hüvelyk ujjaddal a bordái közé nyomsz. Ez hatásos abban az esetben ha te nem vagy önbizalom hiányos (és valószínű az vagy)

A kutya érzi ezt(azt,hogy bizonytalan vagy) és kihasználja.

Menjetek el kutya suliba.

2017. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Voltunk kutyaiskolában, de nem nagyon jutottunk sokra vele.Csak pénzkidobás volt. Nem nagyon tanult semmit. De megpróbálunk egy másikat, hatha több szerencsénk lesz.

2017. febr. 17. 18:40
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Mennyit van mozgatva, sétáltatva, fárasztva az a kutya? Gondolom nem agresszióból támad, akkor nem a gép előtt ülnél. Lehet, hogy túl sok az energiája, amit nem tud levezetni, lévén hogy a nj egy nagyon aktív munkakutya.

Szakembert kéne hívni, aki megnézi a helyzetet, mert innen látatlanból senki nem fog tudni megoldást mondani.

2017. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarok gonosz lenni, de mindent rosszul csinálsz. Agresszióra nem agresszió a helyes válasz (igaz, ez még nem agresszió. Még.). Ha harapdál, adj neki valami olyasmit, amit szabad harapdálnia. Ha felugrál, ne foglalkozz vele. Ha nem éri el vele amit akar, leszokik róla. Persze amint leül, vagy a megengedett játékot rágcsálja, jutalmazd meg. Büntetésbõl a helyére küldeni nem ajánlott. Annak az õ legbiztonságosabb helyének kéne Lennie, ahol jól érzi magát. Orra és fenékre csapkodást tessék elfelejteni, és ideje belenézni a pozitív megerõsìtésbe. :)
2017. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Hogy érted, hogy nem tanult semmit? Úgy, hogy TE nem tanítottál neki semmit? Mert a kutyasuli nem arról szól, hogy elviszem a kutyát párszor és kész k9-es kutyaként viszem haza...
2017. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Sokat van fárasztva, majdnem minden nap elviszem hosszu túrára, játszik másik kutyákkal... Tavasszal futni is fogunk, csak még a csontjai fejlődése miatt nem lehet még.

Én nem akartam erőszakkal, csak már elég durva a helyzet...

Úgy értem hogy nem használt semmit a kutyasuli, hogy a fele azzal telt ,hogy a kutyák játszottak , a másik fele meg tanulással úgy ahogy , mivel nem nagyon figyelte hogy végezzük a feladatot.

De igazából én otthon tanítottam meg mindenre, tudja az alap dolgokat, meg ilyeneket... Alapjában véve engedelmes, csak pl. Megtiltok neki vmit akkor mar tamad is... Szoval nem ertem

2017. febr. 17. 18:50
 8/23 A kérdező kommentje:
Szót fogad nekem, csak néha rájön ez a hülyeség és nem tudom már mit csináljak...
2017. febr. 17. 18:56
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Ponthogy az agresszióval nem érsz el semmit. Szeretesd megagad a kutyádal aztán ha megharap még csak játékbol is akkor ne szolj hozzá sértődj meg igy meglátod hogy abbahagya velünk ugyanez volt az amsztaffmal ő játszásbol harapgált. Németjuhászal nöttem fel kutyasuliba járt nagyon okos volt még a macskát se bántotta ez elég furcsa lehet mert nagyon okos kutyák valamit te csinálsz rosszul ne bántsd mert csak rosszab lessz.
2017. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Nincs előtte tekintélyed sajnos, ezen kell változtatni. Ütni nem kell, és amint látod, nincs is értelme.

Több fegyelmező foglalkozás és fárasztás, és a határozott tiltás megtanítása szükséges. Ugyanakkor figyelembe kell venni, hogy ő még kölyök, hiába nagynak tűnik már.

Ha van rá lehetőség, próbáljatok egy másik kutyasulit, vagy házhoz járó kiképzőt.

A suliban azonban nem a kutya tanul elsősorban, hanem te mint gazda tanulod meg, hogyan neveld és fegyelmezd hatékonyan a kutyát. Az ő viselkedése attól fog változni, ha a tiéd változik. Akkor fog figyelni és szót fogadni, ha tekintélyt szerzel előtte. Na ehhez kellene szakember, aki ért hozzá, hogyan tudod ezt kivitelezni.

2017. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!