Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a hiéna genetikailag...

Ha a hiéna genetikailag inkabb macska mintsem kutya, akkor miért tud kutyákkal pározni?

Figyelt kérdés
Viszont semmilyen macskafélével nem?

2017. febr. 18. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Amennyire tudom, hiteles forrás nincs se hiéna-kutya, se hiéna-macskaféle hibridről.

Valami linket dobhatnál, honnan szedted az adataidat.

2017. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevered a sakállal.
2017. febr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy hasonló a testfelépítése, még nem következik az, hogy képes utódokat nemzeni. Egymáshoz sokkal közelebbi rokonságba kell lenniük ehhez. A foltos hiénákkal pedig szinte lehetetlen lenne, mert nőstényeik még saját hím fajtársaikat is lenézik, nemi szervük pedig szinte teljesen úgy nézz ki, mint a hímeké.


#2

Sakál-kutya hibrid létezik.

[link]

2017. febr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, ezt valóban benéztem, illetve még régebben animal planeten hallottam valami ilyesmit. Nem lehet, hogy pl. a hiénakutya (ez csak tipp) az tud kutyával párosodni?

De a neten erről tényleg nem találok semmit.


Viszont az tény, hogy a foltos, csíkos, barna (stb.), tehát rendes hiénák azok a macskához állnak genetikailag közelebb, szinte macska félék. Még, ha a kutyákkal nem is tudnak szaporodni, az min múlik akkor hogy macskafélékkél sem? Pl. az oroszlán tud a leopárdal és a tigrissel is.

2017. febr. 19. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:

A hiénakutya az lehet, ő már a kutyafélék családjába tartozik, és a kromoszómaszáma is ugyanúgy 78, mint a sakálnak vagy a kutyának.


Amúgy a szaporodás egyik jelentős gátja éppen ez a kromoszómaszám, hiába rokon két faj, ha eltér a két ivarsejt kromoszómakészlete, akkor nem lesz megtermékenyülés. Hiénák esetében mondjuk pont fizikai akadálya is van a dolognak, a nőstények nemi szervei nagyon egyedi felépítésűek, egész mások mint a többi macskaalkatú fajnál.

2017. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!