Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoltok...

Milyen kutyát javasoltok házőrzőnek, kb.1500 nm. -re? Max. Közepes testalkatút, ami éber, hamis? Két kutyát szeretnék, hogy párba legyenek. Azon gondolkodok lehet kéne egy kiskutya ami éber, és egy nagyobb termetű. Szuka, kan, ki mit tapasztalt?

Figyelt kérdés
2017. febr. 19. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Milyen körülményeket biztosítanál a kutyáknak? Mennyi séta, nevelés? Van-e kutyás tapasztalatod vagy első kutya lenne?
2017. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
rotweiler
2017. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Napi szinten mennyi időd lenne rá? Séta,játék,kutyákkal találkozás nevelés mennyi lenne? Állatorvoshoz el tudod vinni ha baj van? Itt pl. erre a szerencsétlen h.lyére gonolok: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8446727-mi-l..


Milyen tapasztalataid vannak más,hasonló kutyákkal?

Mivel etetnéd?

Kutyaiskola szóba jöhet? Ivartalanítanád?


Ezekre a kérdésekre lenne szükség válaszolni hogy tudjunk ajánlani fajtát.


Amúgy te melyik fajtákra gondoltál?

2017. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Hamis? XD Miért nem szeretnél igazit?
2017. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
1500 nm-es szabad területet biztosítanék nekik, szabadon létben, nem lennének ketrecben, vagy láncon. Fiatal korban testvérem gondoskodna róluk, etetné őket. 1-2 éves kortól nálam lennének kertes háznál, de én egész nap oda vagyok, így egyedül lennének párba. Napi 1-2 szer néznének rájuk hogy vannak és kapnának ételt. Ha valami gyanús, akkor állatorvos nem gond. Kutyaiskolán nem gondolkodtam, érdemes elvinni? Ivartalanításon sem gondolkodtam. Van tapasztalatom kuvasz, kuvaszkeverék, németjuhász, és közép ázsiaival. Tacskóra, és németjuhászra gondoltam. Talán dobermann.. de úgy gondolom vele sokat kell foglalkozni. Vagy valami keverék, mintha azoknak erősebb lenne az immunrendszere és szívósabbak lennének. Egyelőre terv. Kb. fél év múlva tervezem. Mindenféle vélemény érdekel.
2017. febr. 19. 18:00
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Ezekkel a feltételekkel riasztót vegyél, ne kutyát.

Simán lemérgezik,stb és kipakolnak..

A kutyáknak se jó egész nap egyedül.

A kistestűek pedig amúgy sem kintre való.

2017. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Kistestű kutyák és a rövidszőrűek (pl. a dobermann) csak kinti tartásra nem alkalmasak.

Ezen kívül egy kutyának sem elég az hogy napi 1-szer 2-szer ránézel. Mindegyikkel kell napi szinten foglalkozni, sétálni. Hiába a nagy terület, azt egy hét alatt bejárja, utána unatkozni, szökni kezd, felvesz valamilyen pótcselekvést hogy levezesse az energiáit. Erre nem megoldás az, hogy párban tartod őket, akkor két unatkozó kutya lesz.

2017. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lesz riasztó és kamera is. Kertes háznál remélem nem. Van egy telepünk, ott van 2 kutya, törtek már be is. Kutyákat nem bántották. Bár ennek is vagy 3 éve. És ott érték van. Előfordulnak persze, hogy lemérgezik, vagy megölik a kutyát, de ez általában ott, ahol tudják, hogy megéri bemenni, mert érték van. Egy kisebb kertes háznál, tapasztalatom szerint ezt hanyagolják. Jó környéken, jó városban lakom, kicsi a bűnözés. Kapcsolatba vagyok rendőrökkel, nem igazán van erre példa erre felé. Viszont azon gondolkodtam, ha párba vannak a kutyák, akkor elvannak egymással, és nem feltétlen igénylik az emberrel játszást, felnőtt korukba. Persze gondolom itt is kutyája válogatja, főleg mire lett kitenyésztve és stb.
2017. febr. 19. 18:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Menhelyen szétnézhetsz,ha nem szeretnél 100.000-200.000 forintot költeni fajtiszta kölyökre,akit ugye nevelni,szocializálni kell,tehát rengeteg foglalkozás.Menhelyen tudnak ajánlani olyan kutyát,amelyik jó jelzőkutya.Válassz hosszabb szőrűt,mert rövidszőrű,kistestű kutya télen nem lehet kint!

Elég nagy terület,de azért sétálni,futni így is elvihetnéd őket néha,a játék,nevelés pedig fontos.

2017. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöméknek 2000 nm-es telke van.

Egy rotweilerük és egy német juhászkutyájuk van.

2017. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!