Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből tudhatom meg, hogy egy...

Gyuri17 kérdése:

Miből tudhatom meg, hogy egy kutyával érdemes-e komolyabban foglalkozni?

Figyelt kérdés
(Komolyabban szót arra értem, hogy olyan dolgokra betanítani mint pl:keresd, kapd el stb...)

2017. febr. 19. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem érdemes arra várni, hogy mikor fog megtanulni a kutyád HTML-ben weblapot írni.

De nem értem, mi ez a keresd meg a kapd el? Keresőt akarsz iratni a kutyáddal a honlapodra?

2017. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Elé rakol egy klaviatúrát és lesed, hogy mit csinál vele.. Ne légy türelmetlen, az én kutyám első nap csak a "Hello Világ!" HTML kódig jutott, de pár velős csont jutalom után már PHP is ment neki.

Az a baj, hogy 3 hét után odébb állt, most a google-nek kódol egy új keresőmotort...

2017. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elkezded a kutyádnak is érthetően tanítani az említett dolgokat. Egyik kutya gyorsan, másik lassabban tanulja meg. De alig van olyan kutya, amelyiket ne lehetne ilyesmire megtanítani. Leginkább a tanítás módjának hibája a kudarc.

Hogy érdemes-e, azt te döntöd el. A kutyának minden veled töltött perc érdemes.

2017. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden kutyával érdemes komolyabban foglalkozni! :)


Nézz utána neten, vagy szakkönyvekben, hogy milyen trükkökre érdemes megtanítani egy kutyust, majd próbáld ki ezeket. A kuytát minden esetben sok jutalofalattal motiváld. Ha csinálja, amit kérsz, akkor kapjon jutalmat. Ha nem sikerül, akkor se legyél csalódott vagy mérges, szépen türelmesen és kitartóan próbálkozz. Kereshetsz videókat is a neten, amikben elmodnják a tanítás menetét. (Mit milyen sorrendben érdemes, és hogy a legkönnyebb és legélvezetesebb a kutya és a gazda számára is.


Legjobb lenne, ha nem a keresd és a kapd el lenne az első trükk. Kezdjétek inkább az egyszerűbbekkel, pl. ül, fekszik, marad, stb...


Fontos viszont, hogy le legyen mozgatva a kutya (pl. sétával és játékkal), máskülönben tele lesz energiával és nem fog majd tudni rád és a tanulásra koncentrálni.

2017. febr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat most veszem észre, hogy csúnya hibát ejtettem :-\ Nem ide való a kérdés

4# a kutyám az alapokat már tudja ül, fekszik, marad stb... És úgyvettem észre hogy nagyon könnye tanul ezért kérdem hogy egyáltalán érdemes-e akkor tovább tanítani? :D

2017. febr. 20. 06:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Mért ne lenne érdemes?
2017. febr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden kutyát érdemes minél több trükkre megtanítani, mert élvezik, szeretik. Az más kérdés, hogy lesz-e a kutyádból profi munka- vagy sportkutya, de ez tanítás közben úgyis kiderül, ha erre szakosodott kiképző irányítása mellett csinálod. De hobbi szinten is mindenképpen érdemes!
2017. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!