Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvertem a kutyámat nagyon,...

Megvertem a kutyámat nagyon, meg fogja bocsátani nekem?

Figyelt kérdés

Első kutyás vagyok, van egy menhelyről hozott csodálatos fiatal kutyusom. Jó sora van, szeretjuk, de tobbszor elszokott mar.

Amikor mar negyedszerre lógott ki, akkor miután fülöncsíptem az utcán, nagyon elvertem. Utána ket napig nagy ivben elkerult.

Azota iszonyatos buntudatom van, rajottem hogy oltari hulyeseget csinaltam.

( korabbi szökéseknél csak a grabancat rangattam meg es mergesen beszeltem vele, de nem bantottam).


Meg fogja nekem valaha ezt bocsatani? Fog bizni bennem?



2017. febr. 19. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
csinálj olyan kerítést, hogy ne tudjon kiszökni, nem ő a hibás!!!!
2017. febr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Megfogja, mert o kutya. Nem pedig ember, bennuk nagyobb a szeretet. Most fel toled, mert csalodott benned.

Rosszat csinalt ez teny, de ez a te hibad. Ha olyanok lennenek a korulmenyek akkor nem tul elszokni.


Tobbet ne bantsd. Az en kutyam is nagyon rossz, kamaszodik. Van, hogy megcsapom, de soha sem szabad duhbol nevelni, duhbol utni.

Hidd el neha en is olyat adnek neki, hogy elszallna a feje a nagy fuleivel, de mire oda erek elmulik.

Nem szabad bantani oket.

2017. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne verd a kutyád, mert nem lesz jó vége! Utólag büntetni meg aztán végképp fölösleges, mert a kutyák a jelenben élnek. Nem tudja összekötni, hogy azért verted el, mert 1-2 órával ezelőtt átugrotta a kerítést. Ellenben azzal igen, hogy te feltűntél, megverted, majd hazazavartad... Tehát gazdi feltűnik = verés... nem csoda, hogy kerül...


Csináld meg a kerítést, hogy ne tudjon elszökni és foglalkozz vele többet, több séta, több játék. Ezek építik a bizalmat is.

2017. febr. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahelyett, hogy hülyére vered a kutyád talán a szökés okát kellene megkeresned és megszűntetned. Csak úgy nem szökik meg egy kutya, ha nincs oka rá. Ha ivaros akkor lehet egy tüzelő szuka miatt, bár menhelyek csak ivartalanítási kötelezettséggel adnak kutyát, így ez kilőve. Eleget foglalkozol vele? Mert ha unatkozik a kutya és nincs megfelelően lefárasztva az adhat okot a szökésre. De az is lehet, hogy a kerítésen bármilyen erőfeszítés nélkül ki tud szökni.


Ha nem értessz a kutya neveléshez akkor vidd szakemberhez, kérj segítséget vagy olvass szakirodalmat, de könyörgöm ne ész nélkül verd a kutyát.. Késöbb meg csodálkozol ha a kutyád félni fog tőled vagy esetleg agresszív lesz..

2017. febr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez van. Megbocsát nyugi. Amúgy tényleg hülye dolog volt megverni. Ha az én kutyám szökne, megjavítanám a kerítést és többet foglalkoznék vele.
2017. febr. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Rossz büntetés nem létezik, csak rosszul kivitelezett. A verés is nagyon jól tud működni, csak nem mindegy, hogy mikor, hogyan, mire adod. Ha a kutya nem köti össze a szökéssel, akkor az nem büntetés volt, hanem bántalmazás. Ha pedig fél tőled napokkal később is, akkor szintén csak valamit nagyon elrontottál itt. A kutyák igazságérzete nagyon jó, ha jól kommunikálsz vele, akkor tudja, hogy mire ment a verés, grabancrázás, lenyomás, bármi, és nem fog utána ok nélkül félni tőled.
2017. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne őt bántsd, nem ő hibázott.

Mennyit van mozgatva a kutyus? Agyilag le van-e rendesen fárasztva?


Semmiképp se bántsd ilyenkor, mert azzal nem csak hogy elrémiszted magadtól, hanem ráadásul még magad ellen is dolgozol!

És legközelebb még inkább szökni fog, sőt, könnyen lehet, hogy többet meg se áll...


A kutyát csak a szökés pillanatában lehet felelősségre vonni azért, amit csinál. (pl. rászólással, szidással.) De ha már kint van az utcán, és szaglászik, vagy szaladgál, akkor már hiába bünteted, nem tudja, hogy azt most miért kapja, és csak tőled fog félni.

Ez kb. olyan, mint amikor elszökik a kutya, és mikor hazamegy, akkor jól elverik. Ebből mi jön le e kutyának? Az, hogy többet nem megy haza, mert akkor megbüntetik.

És te is ezzel, hogy megvered a kutyát, csak azt éred el, hogy félni fog tőled, és ha legközelebb meglóg, soha nem éred utol, mert tudja, hogy akkor el lesz verve, úgyhogy inkább jó messzire elszalad, és soha nem találod meg. Ezért inkább el fog téged kerülni nagy ívben, és nem fog rád hallgatni sosem.


Arról meg nem is beszélve, hogy itt egy menhelyi kutyáról van szó, valószínűleg nem lehetett eddig se túl sok jó tapasztalata az emberekkel. Biztos sokat bántották már, és erre te csak rátettél még egy lapáttal, úgyhogy most már lehet, hogy benned sem fog bízni, félni fog tőled, és még inkább el fog szökni, ha nem érzi jól magát nálad.

Valószínűleg meg kóbor kutya volt, és hiányzik neki a szabad élet. Vagy pedig rossz gazdái voltak, és onnan is mindig inkább megszökött szegény... Az én kutyám is sokat szökött eleinte emiatt.

De én sosem szidtam! Mert tudta, hogy nem volt könnyű élete. Ha elszökik, a legjobb amit tehetsz, hogy utánamész, és hívod magadhoz, esetleg jutalomfalattal csalogatod. Ha odamegy hozzád, vagy megáll, és sikerül megfognod, akkor nagyon meg kell dicsérni és jutalmazni őt, hogy legközelebb is így tegyen!

2017. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És hogy a kérdésedre is válaszoljak, az csak rajtad múlik, hogy meg fog-e bocsátani, és fog-e bízni benned. Ehhez még nagyon sokat kell vele foglalkoznod, hogy elfelejtse az efféle rossz élményeket. Sok szeretet és tanítás jutalmazással (!!!), és talán akkor tisztább lappal indulhatsz nála.


De azt tényleg nagyon fontos megjegyezni, hogy semmiképp se a kutya a hibás a szökésért! Az a kutya, amelyik naponta van sétáltatva (2 órát minimum), és tanítva, és jól is bánnak vele, az nem fog csak úgy elszökni. (Na meg persze a kerítést is érdemes megcsináltatni.)

Kan kutya egyébként? Ha igen, akkor azért szökik, mert tüzelő szulát érez. Mindenképp ivartalaníttassátok! De ha szuka akkor is érdemes.


Egyébként meg én nem is csodálkozok azon, hogy szökik. Gondolom nemrég hoztátok csak el a menhelyről, és nagyon új még neki a hely, és még nem tudta megszokni. Ez a baj a menhelyi kutyusokkal, hogy össze-vissza passzolgatják őket, nem csoda, hogy ilyen nehezen illeszkednek be az új környezetükbe. De az sem kizárt, hogy ez a negyedik szökés már azért volt, mert az előző szökéseinél is így elbántál vele ha elkaptad. Mert igen, a grabanc rángatás is darabokra töri a kis lelkét egy ilyen rossz múltú kutyának. Könnyen lehet, hogy ezért nem akar már nálatok lenni többé...

2017. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elvi szinten nézve ez csak egy (szarvas)hiba: a kutya szabadon bizalommal magához engedett, és ennek a jutalma a büntetés lett. Ezt nehéz másképp értelmeznie, minthogy ha odamész, abból legközelebb is verés lehet.

A bocsánatára nincs szükség, ez nem ember, nincsenek emberi, kicsinyes viselkedései egy kutyának. A bizalmára, annak visszaépítésére azonban szükség van, azon kell dolgoznod (előtte pedig keresni, olvasni, tanulni a hogyant), hogy számára a hozzád menetel mindig kellemes élmény legyen, sőt, jobb legyen, mint bármi más.

2017. febr. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokatt!


A grabanc rangatas az inkabb szimbolikus volt mint fajdalmas, nem erőből történt!

Azota is minden nap kiszokik, de most mar oda fejlodtunk h ha kinyitom a kaput akkor sebesen nyargal befelé :)

Sétálni is póráz nelkul szoktunk.

2017. febr. 24. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!