Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat olvastam a BARF (nyers)...

Sokat olvastam a BARF (nyers) etetésről, van Facebook csoportjuk is. Nem győzött meg igazán, sokan írják, hogy hány, öklendezik a kutya tőle, allergiás lesz stb. Sokan dícsérik is. De a táp sem jó szerintem. Adható kutyának vegyes étrendet?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy egyik nap jó minőségű táp, aztán nyers csirke, nyúl stb, kivéve sertés. Vagy inkább egyik nap táp, máskor főtt hús. Azért változtatnék, mert a 2 éves tacskóm nem annyira szereti a tápot. Viszont a főtt, nyers, vagy forrázott húst imádja.

Csak nyersre nem akarok átállni. Csak azt nem tudom, ha keverem az étkezést a fent leìrt módon, nem ártok-e?



2017. febr. 20. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

De ártasz. A kutyák gyomra nem a változatos táplálkozásra van kitalálva. Ezért van sokszor hasmenés tápváltásnál, mert rosszul reagálnak a váltásra.

Döntsd el mivel akarod etetni. Vannak nagyon jó minőségű tápok, és van a nyers. Főttet én nem adnék, mert a főzéssel pont a szükséges tápanyagok vesznek el a húsból, amire a kutyának szüksége lenne belőle. Add neki nyersen. Én 2 éve nyersezek, és soha nem volt öklendezés, hányás tőle. A másik úgy tudom pont allergiás kutyáknak ajánlják a nyerssel etetést, mivel a tápokban található adalékanyagok és húslisztek lehetnek allergének.

Ha elutazunk és nincs lehetőség nyerset vinni, én a Wilderness tápot adom - a székletből nagyon szépen lemérhető a hasznosulása és a minősége - ezzel meg majdnem olyan mint a nyerssel.

Persze saját döntés, de én biztos nem etetném úgy ahogy leírtad.

2017. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az utazások miatt is volt ez kérdés, mert sokat kell külföldre utaznom és nem várhatom el, hogy nyersezzen vele, akire rábìzom.

2017. febr. 20. 10:07
 3/14 anonim ***** válasza:
Hasmenés azért van a tápváltásnál, mert a kutya gyomra azt szokta meg, nem azért, mert nem ehet változatosan. Ha azt szokja meg, hogy változatosan eteted, semmi baja nem lesz tőle, csak nem szabad hirtelen váltásokat bevezetni.
2017. febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szövegértés egyes.

"Csak nem szabad hirtelen váltásokat bevezetni"

Erről beszéltem. Mert nincs berendezkedve a gyomra a hirtelen változásokra. Míg te tudsz enni egyik nap csirkepaprikást, másik nap túrógombócot, addig a legtöbb kutyának ez megterhelő. Nem erre van kitalálva a gyomruk, hanem az állandósághoz. És tegyük hozzá, nincs is rá szükségük, hogy egyik nap ezt, másik nap azt kapjanak, amellett hogy nem tesz nekik jót.

2017. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%

Te meg hozzáértés egyes!


A hirtelen váltás azt jelenti, hogy pl. 1 évig csak ezt kapott, utána gondolok egyet, aztán hopp, folyamatosan mást adok neki. Aztán megint gondolok egyet, megint hosszabb távon egy másikat adok. Megsúgom, a kint tartott kutya is megeszi pl a fáról lehullott gyümölcsöket, és nem kap frászt tőle. Sőt, a zöldségeket is szeretik nagyon, attól sem lesz semmi bajuk.

2017. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jaj, nem kell ezen összekapni.

Engem minden vélemény érdekel, minél több tapasztalat.

2017. febr. 20. 11:04
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Rokonságban sok kutya van. Egyik sem hány és nem megy a hasuk. Házikoszton élnek. Tápot max képen látnak. A mi kutyáink prémium tápot kapnak vagy főtt húst és húslevest. Ők is teljesen jól vannak. Nem értem milyen kutyák vannak rosszul. Valami túltenyésztett kényes fajta lehet.
2017. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Ja és szoktam nekik adni főtt kukoricát, nyers cukorborsót és répát. Imádják. Gyorsan levadásszák a földre eső szemeket. Bajuk természetesen ettől sincs.
2017. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

ma 11:46

A példádban szereplő kutyáknak megfelel a felsorolt étkezés. Más kutyának meg nem felelne meg. Ahogy embernél is van olyan, aki bizonyos ételt nem bír, úgy a kutyáknál is van ilyen. A kutya már nem teljesen farkas.Az idők során hozzászoktak , hogy a gazdik ilyen-olyan ételt is adnak nekik.Aztán a kutya maga dönti el, vagyis az emésztése, hogy bírja-e, vagy sem.

2017. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

próbáld ki, mire, hogyan reagál a kutyád, ha változtatni akarsz. persze, lehet, lesz fosi, vagy hányás, vagy jobbik esetben semmi reakció.

Rengeteg kutya él csak tápon egész életében és nem hal meg korán, csak mert tápot kapott.

A másik oldalon pedig ott a sok kutya, amelyik nyers hússal van etetve egész életében.

A főzéssel elkészített ételnek is van bőven követője. Senki nem bizonyította még be, hogy bármelyik etetési módszerrel megrövidítenéd a kutya életét.

2017. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!