Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék lakásba....

Kutyát szeretnék lakásba. Belevágjak így is?

Figyelt kérdés
Évek óta óriási szerelmem a whippet. Tudom, hogy lakáskutya, ismerem az igényeit, rengeteg whippet gazdával, tenyésztővel beszéltem már, ismerem a fajta jellemzőit. A mozgatást, foglalkozást megadnám neki, de munka mellett 5-6 órát azért hétköznap egyedül lenne a lakásban, illetve akkor is nyilván, ha olyan helyre megyek, ahova nem jöhet. Szinte kivétel nélkül mindenkitől azt hallom, hogy a whippet nem tud egyedül maradni, sír, vonyít, szorong, ezért is tartanak sokan egyszerre kettőt. A tenyésztők persze azt mondják, nagyon nyugodt, elvan stb., de én nem hallok pozitív történeteket. Mennyi lehet igaz ebből? Akinek whippetje (vagy bármilyen kutyája) van, hogy tudja egyedül hagyni? Ha működik a sokszor emlegetett módszer (ne köszönjek el tőle, ha kilépek az ajtón, először csak pár percre hagyom ott, majd fokozatosan növelem az időt...), akkor miért van az, hogy sokan 10-12 hós kutyákról írják, hogy sír, vonyít, rombol a lakásban egyedül? A házban lakó szomszédokat ismerve, két-három ilyen alkalom után leüvöltenék a fejem, s feljelentéssel fenyegetőznének. Emiatt a félelmem miatt mondjak le a kutyatartásról??? Vagy van valami biztos recept, ami eloszlatja a félelmem? Köszönöm, ha tapasztalt kutyatartók segítenek!

2017. febr. 20. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk nem whippetünk van hanem Berni Pásztorunk van.Egy darabig egyedül volt otthon ha elmentünk dolgozni és mikor elmentünk sírt és vonyított mikor haza értünk akkor nagyon nagyon örült!Tudom érdekes lesz ez amit most mondok de ez így van utána lett egy macskánk akivel nagyon jól elvolt(kinti-benti)macska és mikor elmeentünk otthonról macska ki a házból kutyával játszani azóta nem sír a kutyánk
2017. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha egészséges idegrendszerű kutyát veszel. Ha megadod neki a napi mozgásigényét kielégítő lehetőséget, nem várható, hogy tombolni fog a leendő kutyád. Általában neten sokkal többet olvashatsz gondokat a kutyákról, mint pozitívumot. Hiszen, akinek gond nélkül megy az élete a kutyájával, az nem fog írogatni naponta, hogy ma is elment egy nap együtt és milyen remek dolgokat csináltunk.

A kilépek előre az ajtón,meg a többi csak egy momentum a kutya nevelésében. Sokan nem is használják, még sincs semmi gondjuk.

2017. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

Előző kommentelő! Nekem is Berni Pásztorom van. De az egyértelműen kinti kutya. Bent csak szenvedni fog. Nagy a mozgás igénye. Mi csak akkor tartjuk bent, ha van kedve bejönni.

Kérdező!

Nagyon gondold át a kutya tartást lakásban. Nagyon nagy felelősség. Szét fog rágni mindent főleg 1 éves koráig. Bútort, szobanövényeket mindent!

2017. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez nevelés kérdése. Viszont a nevelés egy komplex dolog, nem úgy van, hogy van egy recept, ami mindenkinek működik. Meg kell találni, hogy a te kutyádnak mi működik. Az, hogy nem köszönsz el tőle, egy apróság, nem ezen fog múlni a viselkedése. Én mindig minden kutyámtól elköszöntem, mégis jól neveltek, a lakásban csendesek, ugyanis sokkal többet számít, hogy mennyit mozgatod, mennyire vagy határozott vele, mennyire fokozatosan szoktatod hozzá. Minden kutya képes 5-6 órát egyedül maradni, kérdés, hogy rászánja-e a gazdája az időt arra, hogy megnevelje.
2017. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Azt még hozzátenném, hogy eleinte nagyon is lehetséges, hogy sírni fog, különösen, ha kölyköt veszel. De ha tényleg komolyan veszed a nevelését, akkor ezt nagyon hamar kinövi.
2017. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Időpont ma 14:01

Nekem pedig nem az első német juhászom van lakásban.Gondolom, elismered, hogy a fajtának talán még nagyobb a mozgásigénye még a tiédnél is. Megtehetem, hogy naponta 4x megyünk valahova.Vagy fél napos program pl. Viszont a kölykök nem csináltak kárt a lakásomban. Mégpedig azért, mert amíg nem tudták mit lehet, mit nem, nem adtam lehetőséget egyiknek sem, hogy kárt okozzon felügyelet nélkül.

2017. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Két whipettel és azok gazdáival találkozunk naponta, mindketten egyéni válllalkozók és viszik magukkal mindenhova a kutyát, nagyon keveset vannak egyedül. Az egyikük még a közeli boltba is úgy megy, hogy kocsiba száll és a kutya a hátsó ülésen várja meg, amíg bevásárol, nem otthon. De szerintem ők eleve így választottak fajtát, mert maguk is igénylik ezt az állandó együttlétet, illetve az életmódjukhoz is illik. Amúgy nem hiszem hogy ne lehetne 5-6 órás egyedülléthez hozzászoktatni a whippeteket ugyanúgy, mint bármely más kutyát.
2017. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
A berni nagy mozgásigényű? Lol. Nekem német juhász van lakásban. Munkavonalú. Minden rendben van vele, most éppen itt alszik mellettem 2,5 óra séta után.
2017. febr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem a berni pásztor az kint lakik csak a macskánk lehet kint is bent is amikor elmegyünk akkor ki a macska a házból a kutyához
2017. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!