Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák mennyire fogják fel...

A kutyák mennyire fogják fel azt, ha a gazdájuk veszekszik?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat veszekszünk a párommal és ennek a kutya is szemtanúja. Ilyenkor az ágyában fekszik és figyel. Nem tudom, hogy mennyit fog fel az egészből, illetve , hogy ez rossz hatással van -e rá.
2017. febr. 21. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy-két hét, amíg a barátom anyja mindig úgy jött haza h ordított kb egy órán keresztül. Ebben az időben mindig beszart/bepisilt a kutya a nappaliba. Se előtte, se utána nem történt többet ilyen, csak akkor amikor ordítás volt. Úgyhogy lehet van benne valami.
2017. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy veszekszik azt nem igazán, csak azt, hogy nem normálisan viselkedik.

A falkavezér ismérve a nyugodt, kiegyensúlyozott jellem, amire nem vall az, hogy felemeli a hangját a kutya számára gyakorlatilag indokolatlanul, hisz nem tudja miért veszekszel. Ez labilis jellemre vall az ős szemében és a saját pozíciódat csökkented vele minden egyes alkalommal.

Nekem a kutyaoktató ismerőseim mondták, hogy náluk pont emiatt csak halk viták vannak otthon.

Én is megfogadtam és tényleg jobban kezelhetően a kutyák, ha nincsenek ennek kitéve.

Még a gyerek is frusztrált lesz ha előtte veszekednek, pedig ő még a szavakat is megérti, így tudja is, hogy mi a vita tárgya, de egy kutya nem képes arra, hogy ezt értelmezze és felfogja.

2017. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 evimeri ***** válasza:
100%
Nagyon is érti miről van szó. Az én kutyám ha veszekszünk elkezd ugatni. Pl. volt egy kutyánk - sajnos már nem él - előtte elkezdtünk játékból verekedni és ő mindig ránk ugrált és bekapta valamelyikőnk kezét, hogy abba hagyjuk. A kutyák nagyon értelmes lények. És a hangulatváltozást is megérzik.
2017. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Felfogják, érzik a feszültséget. A mi kutyánk amikor mi játszunk, kergetőzünk, üvöltünk a másik után hogy "álllj meg" akkor vagy semmit nem reagál, horkolva alszik, vagy hozza a kis plüssét harrogva, hogy akkor ő is csatlakozik. De ha komolyan összeszólalkozunk, lapít. Érzik ők nagyon jól az ilyesmit. Szoktuk is egymásnak mondani, hogy akkor most szándékosan kedves hangsúlllyal kel folytatni a kutya miatt... ami egyébként nagyon jó, mert elröhögjük, nem lehet bűbájosan mondani a másiknak, hogy "de elmész te a ..csába" :D
2017. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem is érti pontosan mi történik azt felfogja hogy dühösek vagytok egymásra, mint mikor két kutya ugatja egymást,
2017. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!