Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti lenéznétek egy májzli gazdit?

Ti lenéznétek egy májzli gazdit?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mindenki ismeri e ezt a magyar "fajtát", ami a hamvas mudi génhibás változata(a magyar kopaszkutya). Arra lennék kiváncsi, hogy ti megbámulnátok, vagy lenéznétek egy májzlit sétáltató embert?

Azért vagyok rá kiváncsi, mert van egy fél éves májzli féle kutyám és az emberek, mikor sétáltatom úgy néznek a kutyára, mintha egy szerencsétlen árva lenne, rám pedig mint egy állatkínzóra. Azért gondolom, hogy ez a kutyám külseje miatt van, mert más okot nem látok. Szépen sétál pórázon(ő sem rángat és én sem őt, csak nyugisan megyünk).



2017. febr. 21. 18:02
1 2 3
 1/21 piriiiii ***** válasza:
96%
Nem nézek le senkit. Ne foglalkozz ilyesmivel. Még nem láttak ilyen kutyát.
2017. febr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, azt hiszik, betegsége van és amiatt kopasz. Mivel nem tudom, hogy néz ki pontosan, ezt nem tudom megmondani. Kínai kopaszkutyákat például ismerem, azoknál tudom, hogy nem betegségről van szó. Ismerek is olyat, aki tart.
2017. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%
Már bocsika, de te nem vagy normális, ha azt hiszed az emberek nem fognak megnézni egy kopasz, rút, kutyát :)
2017. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerem a májzlit, úgyhogy nem nézném le, hanem örülnék neki, hogy végre látok egyet élőben. A mudi kanom egyik utódja májzli, de sajnos csak képen láttam őt.

Szerintem az emberek azt hiszik, hogy beteg. Gyerekkoromban a szomszéd kutyája volt félig kopasz és nagyon kövér, a pajzsmirigye nem volt rendben, de a gazdája lesz.. ta, egyedül én foglalkoztam vele, minden nap sétáltunk. Ránk is néztek az emberek, de úgy gondoltam, hogy aki számít, az előbb kérdez, aztán ítélkezik.

2017. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Nekem tetszenek ezek a kutyák.
2017. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én hamvas mudimnak is kopasz bőrfüle volt, kaptam rá a sajnálkozásokat állandóan. Aztán kíváncsiságból kb. heti egyszer bekentem a füleit ricinusolajjal, amitől olyan sűrű és hosszú fülszőrzete lett (úgy is maradt, pedig már 6 éves), hogy lepipálta a kiállításra hordott fekete tesójáét:D Ezzel persze elbüszkélkedtem, de volt olyan mudis, aki ezt csalásnak tartotta a "természetes, genetikailag szőrös fülű" mudikkal szemben. Pedig sosem tenyésztettem, se ez zavarta őt. Szóval mindegy mit csinálsz, valakinek úgysem fog tetszeni, tehát ne foglalkozz az emberekkel, aki udvariasan érdeklődik, annak majd kedvesen elmagyarázod a kopaszsága okát. Legalább nem akarja mindenki simizni, amit a legtöbb magyar terelőkutya fajta úgyis utál :)
2017. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam még ilyen kutyust, érdekesnek tartom. Igazából a ki-mit gondol felvetésedhez szeretnék hozzászólni:

2 éve hoztam ki az Illatosról egy kutyát, aki legalább 15 kilóval volt kevesebb mint kéne lennie. A környéken mindenki megbámult, volt aki rondán nézett, hogy biztos éheztetem a kutyát.

Volt aki odajött, megkérdezte, amint elmondtam, hogy ki ő,miő mindjárt más lett a helyzet.


Én azt tanácsolom, hogy ne fpglalkozz azzal, ki mit gondol a kutyádról, ő se foglalkozik vele. De ha valaki érdeklődik, homályosítsd fel.

2017. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

kedves hármas :) köszönöm észrevételed, az agyi szintemről, de sem erre sem arra nem voltam kiváncsi hogya kutyám rút vagy sem. De ha érdekel, szép állat, csak nem egyenletes a szőrzete :)

Mindenki másnak pedig köszönöm a válaszát! :)

2017. febr. 21. 19:10
 9/21 anonim ***** válasza:
11%

Biztos nagyon "aranyos", főleg a gazdájának, de kb. úgy néz ki, mint az ördög...

És, ha ez felmerül benned kedves kérdező, hogy "lenéznek" téged ezért (még csak nem is a kutyát, te jó ég), akkor neked baromira kisebbségi komplexusod van és frusztrációid vannak, amit nem szabadna kezeletlenül hagyni.

De az emberek nem fogják becsukni a szemüket, ha egy ördögnél is rondább kutyát látnak. Ezt ne is várd el :) Vagy te vagy az atyaIsten, vagy mi van?

2017. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Figyelj, inkább erre vissza sem írnék. Kiváncsiságból irtam, de szerintem neked vannak nagy bajok a fejedben, ha rögtön csak ítélkezni tudsz, én inkább ezt kezeltetném. De mindegy is, nem szeretnék én itt semmilyen veszekedésbe belefojni :)
2017. febr. 21. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!