Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi gazdik tudnátok segíteni?

Mudi gazdik tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Egy ideje érlelődik a fejemben a gondolat, hogy szeretnék még egy mudit, ez valószínűleg tavasszal/nyáron lesz esedékes. Kennelt már néztem is, és a tenyésztőt is ismerem különböző versenyekről/rendezvényekről.

Jelenleg egy 5 éves mudim van, aki három éve került hozzám a fajtamentéstől. Igencsak sok rehabilitációra szorult a lelkem akkoriban, ma már szerencsére sokkal könnyebb az együttélés vele mint amikor hozzám került. Nagyon sok dolgot kipróbáltunk, verseny szinten agilityztünk egy ideig, a terelésbe is belekóstoltunk, engedelmes edésekre is jártunk, caicrossozni a mai napig szoktunk. Az is lehet, hogy van itt olyan gazdi aki esetleg a portelki mudis rendezvényekre szokott járni, (MudiViadal, MME kiállításai) ott is voltunk jópár alkalommal. Nos tehát a mudikkal van tapasztalatom úgy gondolom, ezzel így nem is lenne baj. Egy dologtól tartok egy kicsit, mégpedig attól, hogy a kölyök kutyákkal semmi tapasztalatom nincs. Illetve persze a kutyasuliban a kutyaovi után mindig odamentem megsimogatni a kölyköket meg beszélgetni a gazdikkal, de nekem még sosem volt kölyök kutyám. :D És egy picit félek attól, hogy elrontok valamit. Már kölyökként szeretném majd vinni kutyaoviba, hogy szocializálódjon, illetve emberek közé játszani/sétálni, klikkerezés is tervben lenne mindenképp. Különböző ingerekhez szoktatás stb alap, de úgy mégis nem tudom mire számítsak egy liyen kis raptortól majd. :D

Segítenétek kérlek?



2017. febr. 21. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nekünk nem mudink van de leginkább az idegen sínylik meg a kolyokkort.


A karok: felázott parketta. Hisz mindig odapisilnek. Habár ha el tudod zárni köves helyre ez nem gond.


Ami nagyobb küzdés hogy mindent megesznek. Mindent. Bambuszrolot tanyeralatetet, szennyestartot, miltivitaminos pezsgotabit, fuldugot, karacsonyfadiszt, asztal lábát. Remélem kinovik.

2017. febr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat kedves válaszoló,nincs fizikálisan sem illetve mentálisan sem megfelelően terhelve a kutya. Érdekes sok kutya hoz ertonek nem eszi meg a fel lakást a kutya.
2017. febr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen ez a legvalószínűbb, viszont sokat vannak az udvaron és sétálunk is mindenhova visszük őket stb. Sajnos dolgoznom nekem is kell. Egyébként ha teljesen kipurcantjuk őket vasárnap, hétfőn akkor is rombolnak. Mióta kamaszok. Remélem ha alabbhagy az energiaszint konnyebb lesz.


De igen tudom hogy az a baj hogy túl sok az energiájuk. De azon túl hogy meló utan sétáltunk játszunk nem igen tudok többet tenni. Az egyik épp rajtam alszik mint egy angyal a másik a plusspatkanyaval játszik. Béke van. Mint mindig ha itthon vagyunk.

2017. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tsorba Kelemen ***** válasza:
Azért, ne felejtsétek el, hogy a mudi is elsősorban kutya, és csak másodsorban mudi. Nagyon sok múlik azon, hogy az alomból melyik kölyköt választod. Nekem 1 éves a mudim, és a kezdetektől fogva türelmes és nyugodt. Alig rágott össze valamit, és hamar szobatiszta lett. Az alomban inkább omega volt, mint alfa. Ő ilyen, más mudi meg másmilyen.
2017. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!