Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyaiskola, ahol...

Van olyan kutyaiskola, ahol nézik a kutya személyiségét is?

Figyelt kérdés
Eddig sajnos csak olyan kutyasulival találkoztam, ahol megvolt a menetrend, hogy első óra fekszik, második óra ül, stb, ment szépen sorban a "tananyag" a 8-10 kutyának/gazdinak, de az oktató arra nem vette a fáradtságot, hogy a kutyáknak megkérdezze a nevét vagy megnézze, hogy valamelyik kutya MIÉRT nem csinálja meg jól ezt vagy azt... azt nem tartom értelmes megoldásnak, hogy azt tanítja meg a gazdának, hogy ha nem fekszik le a kutya, akkor hogy kell a póráznál fogva lerántani a fejét, hogy lefeküdjön, remélem, értitek. Szóval olyan iskola érdekelne, ahol legalább egyszer elbeszélgetnek a gazdival, hogy milyen a kutya, ahol olyan titkokat, trükköket is tanítanak a kutyaneveléshez, ami nem csak abból áll, hogy elmondják a falkavezérség szent hármas szabályát, aztán le vagy sz.rva, és oldd meg magadnak. Ha csak az elmélet érdekelne, akkor eleget tanulok a könyvekből is. Szóval van olyan kutyasuli, ahol tényleg foglalkoznak a kutyával és nem csak a tanfolyamot zavarják le?
2010. máj. 9. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Merrefelé laksz?
2010. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Budapest, de valamennyit autóznánk is, ha kell.
2010. máj. 9. 10:58
 3/13 anonim ***** válasza:
És azt is megkérdezhetem, melyik sulikba voltatok eddig?
2010. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyébként Vácon a Kutyaduma Központ a legszimpatikusabb.
2010. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Eddig szigetszentmiklóson voltunk suliban, de az nem tetszett, meg próbáltam érdeklődni, hogy hol hogyan megy, de csak ilyen tanfolyamos példákat mondtak az ismerőseim, meg a kezelhetetlen kutya tanfolyamokat, pl. cerebos - az biztos jó, de azért a kutyám annyira nem problémás, hogy terápiás iskolába kelljen vinnem...
2010. máj. 9. 11:27
 6/13 A kérdező kommentje:
ja, és klikkerezni sem szeretnénk, mert az nekem nem megy. egyszerűen nem jók a reflexeim és képtelen vagyok a klikkerrel jól bánni...
2010. máj. 9. 11:29
 7/13 A kérdező kommentje:
közben nézem a budakalászi kutyaparadicsom honlapját, az is biztos jó suli, na ott van egy videó, és olyan tanfolyamot NEM szereték - a kutyák sorban ülnek, aztán egyesével csinálják ugyazazt a feladatot, sorban... ez az, ami nekünk nem jött be, mert ilyenkor nincs idő arra, hogy kielemezzük, hogy én pont miért nem fordultam jól mondjuk balra a kutyával, ha meg mégis, akkor azt ugye végighallgatja a többi tanfolyamos is, én égek, hogy miért nem tudom megcsinálni, ettől ideges leszek, attól meg a kutya is, és akkor már biztosan nem fog menni... nem azt mondom, hogy a módszerek rosszak, egyáltalán nem, csak nekem így nem megy. Nekem olyan hely kellene, ahol nem egy csoport előtt kell produkálnunk magunkat, legalábbis nem elsőre, ahol van idő tanulni, korrigálni, nem kell 6 hét alatt mindent szuperül csinálni a vizsgára, stb.
2010. máj. 9. 11:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk úgy megy h mikor jön egy új gazdi , elbeszélget vele a kiképző ahogyan te írtad elmondja neki a "szent 3ságot".Utánna ha nem túl kicsi a kuty beállítja a sorba és figyeli h mre hogyan reagál a kutyus , és annak alapján ad tanácsot.Igazából ha 10 kutya van azért nehéz a kiképzőnek odafigyelnie min1gyikre külön-külön ezt te is beláthatod.Keress olyan sulit ahol több csoportban dolgoznak (4-5 kutya/kiképző) és ott biztos több figyelmet kap majd a kutyád.
2010. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a Népszigetit ajánlanám. Olyan rossz nem lehet a reflexed, hogy ne tudj klikkerezni, ezt is meg lehet tanulni. A tanofolyami rendszer pedig jó! Sokkal jobb, mintha valaki csak beesik kezdőként a haladók közé. A tanfolyam után meg lehet járni klubfoglalkozásokra, amik már nem olyan kötöttek, mint a tanfolyam.


De ha egyik kutyaiskola sem megfelelő az elvárásaidnak, akkor még mindig lehet egyéni oktatást kérni, persze akkor mélyebben kell zsebbe nyúlni, de biztosan azt kapod, amit akarsz. Tudod, valamit valamiért, kompromisszumokat kell kötni!

2010. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a Népszigeti Kutyasuli ugrott még be. Vagy tényleg akkor próbálj meg egyéni foglalkozást, háznál képzést, aztán ha már ügyesek vagytok, mehettek csoportba.

De szerintem ne érezd magad kényelmetlenül, ha eleinte még "bénázgattok". Hiszen pont azért mész kutyasuliba, hogy tanuljatok a kutyáddal. Senki sem úgy megy oda, hogy mindent tud, mert ha tudna, nem menne suliba! És biztos vagyok benne, a többieknek legalább ennyi szorongása van emiatt, ők is ugyanúgy félnek és azt hiszik, kiröhögik őket, ha nem olyan ügyesek! Szerintem pont emiatt nem kell félned! De jók a csoportos képzések, mert a kutyának csoportban is el kell tudni végezni a feladatokat, míg ha háznál képzés van, akkor arra nincs lehetőség, hogy több kutya jelenlétében is megtanuld őt befolyásolni. Jó iskolákban amúgy is egyenként is foglalkoznak a kutyákkal-gazdikkal a csoporton belül és nem rángatják a kutyákat, hanem pozitív megerősítéssel oktatnak. És azt mondom, nem kell cikinek érezni semmit. Sőt, egymás dolgaiból is rengeteget lehet tanulni. Lehet, most x kutyának valami nem megy. A kiképző mindenki előtt tanácsot ad a gazdinak, hogyan kezelje a helyzetet. Aztán lehet, egyszer majd a te kutyád fogja ugyanazt produkálni és majd eszedbe jut, mit mondott nekik a kiképző és meg tudod oldani a problémát, mert hallottad, láttad! Szóval szerintem ez mindenképp hasznos. Ezért se érezd cikinek, mert lehet, mások előtt te válsz esettanulmánnyá, de ez neked is hasznos lesz és a többieknek is, míg amikor a másik párost tanulmányozzák a többiek előtt, lehet majd az őneki adott tanácskora egyszer neked is szükséged lesz. Tehát ez amolyan oda-vissza dolog, ami mindenki számára hasznos és tanulságos.

2010. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!