Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otijen tundra tapasztalatok?

Otijen tundra tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hány kis korong van benne? Egy zsák kinek mennyi időre elég? A kutyák szeretik? Hogy kell vizezni?
2017. febr. 23. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mekkora kiszerelést veszel. Azt pedig ne várd, hogy egy 13kg-os kutyatápot megszámoljon neked valaki, hogy hány darab van benne. Mivel vizezni akarod gondolom kölyök kutyának kell. Kölyöknek kölyök tápot vegyél, abból is van 2 féle az Orijennek.

Itt az adagolási útmutató ebből kitudod számolni, hogy a te kutyádnak meddig fog tartani. +-10%ot dobj hozzá étkezésenként. [link]

2017. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem kölyök, szó sincs róla, egy leírásban láttam hogy vizezni kell. Az útmutatót nem értem, nem tudok angolul.
2017. febr. 23. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell vizezni csak a kölyök kutyáknak. A száraztápnak pont az a lényege, hogy a fogkövet megelőzi.

Etetéshez pedig ott a táblázat. Megnézed hány kiló a kutyád és ennek függvényében.


Például van egy 20kg-os felnőtt kutyád. Akkor megnézzük a második táblázatot (kék).

Az adag 24órára van beosztva így ez a napi adag.

Az első résznél az akitív életmódot folytató kutyának ajánlja, tehát ha aznap aktív volt a kutyád éakkor aznap 240g tápot kap. Ha a kutyád nem volt az adott nap annyira aktív akkor 160g.


Egy 20kg-os kutyánál durván 2 hónapot kibír a 13kg-os zsák.

2017. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, már megnéztem hogy hülye voltam és a korongos megoldást láttam a sima helyett. 5 kg kutya úgyhogy 60grammot fog kapni. Mégegyszer köszi, tényleg idiótának érzem magam. Szerinted akkor ez tuti jó táp? Mindig aggódok hogy nem adok neki elég jót. Kiszámoltam kicsit több mint 200 ft a napi adagja. Ez durván olcsó!
2017. febr. 23. 22:17
 5/9 Maxitabi ***** válasza:

Itt a napi adagot is kiszámolhatod:

[link]

2017. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maxitabi ***** válasza:

Ja bocsi, lemaradt: a tundrát nem etettük, csak az adult, 6 fish és red, ill acana pacifica (ugye egy a gyártó).

Kölyök kora óta ezt eszi, 8 éves múlt, közepes termetű eb. Nagyon meg vagyunk elégedve, szép a szőrzet, kaki kevés.Pedig elég érzékeny az emésztése (ezért sem ugrálunk annyit a tápok között).Viszont nem minden kutyának ugyanaz a táp jön be... Közvetlenüla forgalmazótól vesszük, a nagy zsák (13kg ) nálunk kb 2,5 hónap. Az ivartalanítás után hízásnak indult, de csökkentettük az adagot, így a súly is ok azóta.

Próbáld ki nyugodtan, de a régi tápról csak lassan, fokozatosan állj át, 2 hét alatt!!

Az orijen.hu oldalnak van fóruma, azt olvasgathatod, de kérdezhetsz is a forgalmazótól!

2017. febr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megnéztem a Red-et is, melyik jobb? A halas ellen csak azért vagyok, mert büdi lesz a szája:)
2017. febr. 24. 16:09
 8/9 Maxitabi ***** válasza:

Bocs, régen jártam erre.. A halastól sem volt büdi, bár a táp maga az halszagú...

A red nálunk nem jött be annyira, és drága volt nagyon, de ez totál egyéni dolog!

2017. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, azóta megoldódott.:) Ő lett a szerencsés:

[link]

Sokkal olcsóbb és jónak is tűnik egyenlőre.=)

2017. febr. 28. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!