Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám támadja...

Mit tegyek ha a kutyám támadja az idegen kutyákat?

Figyelt kérdés
Amelyik kutyákat ismeri azokkal nagyon jól elvan, játszik, lehet az kicsi vagy nagy. Ha jön egy idegen kutya akkor odamegy hozzá, csóválj a farkát, majd olyan mintha odakapna és közben morog.

2017. febr. 23. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Tiltsd ezt a viselkedést.
2017. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. Mindenképpen tiltani kell,akár félelemből, akár dominanciából csinalja. Ha félelemből, akkor fokozatosan szoktasd idegen kutyakhoz és dícsérd, ha jól csinálja. Ha dominancia, akkor is határozottan tiltsd, hogy melyik módszer válik be, azt neked kell kiderítened. Ha nem megy, egyedül, akkor érdemes egy jobb kutyasulit felkeresni, ahol foglalkoznak ilyen esetekkel. Falkavezérséget is érdemes atgondolni, elviekben egy normál idegrendszerű kutya hallgat a gazdájára minden esetben (illetve falkavezérre).

Ezt így látatlanba nehéz megmondani, hogy mi a gond, ezért is javasoltam a sulit.

Ja és egyrészt ivartalanitás segíthet, másrészt ha energikus az is lehet,hogy a felesleges energiáját vezeti le így,így érdemes minél intenzívebben fárasztani.

Remélem sikerül, sok sikert hozzá :)

2017. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Szocializálni és nevelni kellett volna amég kölyök volt. Ha eddig nem tudtad megoldani magadtól a problémát akkor kérj segítséget szakembertől.
2017. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat.

Nevelni kellett volna?Neveltem. Az,hogy van egy probléma (amit megszeretnék oldani),nem azt jelenti, hogy nem foglalkoztam vele és nem neveltem.

2017. febr. 23. 21:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva van. Igen, rengeteg energiája van,de nagyon sokat sétálunk, játszunk és próbálom mindig lefárasztani.
2017. febr. 23. 21:36
 6/7 anonim ***** válasza:

A nevelés nem azt jelenti, hogy egy ideig csinálod, majd abbahagyod! Hanem, hogy a kellemetlen és veszélyes viselkedéseket mindig azonnal leállítod! Ha ez rendszeres, hogy agresszív és kontrollálhatatlan, akkor igazából hagyod neki ezt a viselkedést, mégsem szocializálod és mégsem neveled.


Miket csináltál egyébként eddig? És miért hagyod ezt neki?

2017. febr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy az eddigiekből az jött le,hogy minden kutyára rátámad és én meg csak állok ott és mosolygok. Nem agresszív. Soha nem harapott meg senkit és nem is hagynám, hogy odáig fajuljon a dolog.

Arról van csupán szó,hogy ha jön egy idegen kutya morog és ugat, rászólok és utána már játszik a kutyával és nincs semmi baj. Nem értettem/értem, hogy miért van ez mindig az idegen kutyákkal, ezért gondoltam megkérdezem itt, volt e már valakinek ilyen vagy hogy mit tanácsolnak. Aki tudott normálisan válaszolni annak köszönöm. Akinek meg csak az megy, hogy biztos nem nevelem a kutyámat meg nem foglalkozom vele aztán csak csodálkozom, hogy jééé nem tudom mi lehet a baj, az inkább ha tud valami okosat írja le és nem kell a támadás.

2017. febr. 26. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!