Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » B. A. R. F. -osok, ez mi a húson?

B. A. R. F. -osok, ez mi a húson?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtük a nyersezést, eddig csak csirkét és marhát kapott. Nem rég vettem egy kifejezetten barfos boltból (reklám miatt nem irnám le, de teljesen elégedett vagyok) szarvashúst. Az ott dolgozó lány mondta, hogy 2 hétig fagyasztani kell a bacik miatt. Ez tiszta sor, viszont ma letelt a 2 hét, gondoltam vessük be. Mikor kiolvadt, láttam, tele van fehér valamikkel, mint egy cérna. Gondolom valami féreg volt, kiszedegettem amit láttam, és csak aztán adtam a kutyáknak.

Van még jópár kiló belőle,a kérdésem, hogy lehet-e nekik adni, vagy ez gáz?

Kérem, csak olyanok írjanak, akik jártasak a témában, ez a megfelelő etetés mindhárom kutyámnál, így negatív véleményt nem szeretnék olvasni.

Előre is köszönöm szépen.


2017. febr. 23. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban féreg, akkor én nem adnám nyersen neki. Vagy megfőzném inkább, vagy kidobnám.
2017. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy féreg volt? A következő fagyasztott csomagnál nézd meg jobban, mi lehet. Ha tényleg férgek, én visszavinném a boltba, még megfőzve sem merném a kutyámnak adni.
2017. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát mikor porcióztam nem volt benne. Ilyen nagyon vékony hosszú fehér valami. Cérnához tudnám hasonlítani. Nem mozogtak, csak azert gusztustalan volt. Ugyanebbe a dobozba van a holnapi adag is, ha megint találok,akkor kidobom. Volt hozzá csirkefarhát is rakva, azokba nem volt.

Az a durva, annyi volt benne, hogy azt porciózaskor észre kellett volna vennem. De egyből fagyasztottam, nem ertem hogy nőhettek meg ekkorára. Minimum egy köröm hosszúságú, de volt 2 is. Különböző vastagságú, de a cérnaméreten belül... :(

2017. febr. 23. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Szóltál a boltnak a gondodról?

facebokon van pár barfos csoport. Lehet, ott többet tudnak mondani a kis fehér valamikről.

2017. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vadhúst nem igazán szabad nyersen adni (van olyan kórokozó, amit a fagy nem öl el). Inkább főzd meg. A fehér valamikről meg inkább szólj a boltnak, esetleg kérdezd meg az állatorvosotokat.
2017. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen szólni fogok a boltnak, az is lehet hogy "ártalmatlanok".

Egyébként vadhúst lehet nyersen adni, illetve csak szarvast és őzt, a vaddisznó szintén tilos mint a házi sertés az aujenszky-kór miatt. Amit irtam is, be kell tartani a 2hetes fagyasztási időt, ahogy a halnál is. Megkérdeztem egy ismerősömet, ő is szokta itt venni a szarvast, és neki még nem volt ilyen problémája.

De végülis 3 havonta féreghajtom a kutyákat, talán nem lesz bajuk de a következő adagit megmutatom a boltosnak.

2017. febr. 24. 05:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!