Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírok a kutyámmal, folyton...

Nem bírok a kutyámmal, folyton lopkod, aztán pedig ha közbe akarok lépni lenyeli az adott tárgyat mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Fél éves, valószínűleg mudi keverék kutyáról van szó. Kb egy hónapja lopkodni kezdett, eleinte működött, hogy leszidtam az akció előtt. De most újra belelendült és nagyon agresszívan védi az újdonsült "játékát", ami esetünkben általában zokni, zsepi. Mikor elakarom venni tőle, rászólok és nyúlok felé, ekkor morogni kezd, vagy akár vicsorítani is. Mostanság az is előfordul, hogy megharap. Ami pedig még nagyon zavaró, hogy ahogy látja, hogy közeledek sokszor rögtön lenyeli. Nade, nem szeretném, hogya kutyámnak ezért egészségügyi problémái legyenek, de elvenni nem tudom tőle, mert csak belém harap. Sétáknál is mindent rögtön felkap és lenyeli. Vasárnap megyünk kutyaoviba, remélem valamelyik oktató tud majd tanácsot adni. De addig is érdeklődni szeretnék, van e valakinek ötlete, tanácsa?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2017. febr. 23. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Zoknikat szennyeskosárban, zsepit táskában tárolni, és meg van oldva. Sétánál meg nem kéne olyan messzire menjen, hogy ne tudd elkapni a grabancát, ha rámozdul valamire.
2017. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem tudod elvenni? Egy 50+ kilós állat vagy abszolút erőfölénnyel. Áruld már el, ha ő addig megy, hogy fizikai erőszakot alkalmaz, akkor téged mi tart vissza? Ha odakap, akkor te elvered, mint szódás a lovát, olyan nincs, hogy egy kutya szándékosan a gazdájára támad, ennél nagyobb bűnt el se követhet egy kutya!
2017. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

nekünk is hasonló problémánk volt. mi be szoktuk cserélni kajára vagy játékra(amivel játszunk is vele, nem csak odaadjuk), de ha jól le van mozgatva, nem lopkod semmit+ma már elég rászólni és abbahagyja.


higgyétek el, van olyan kutya, aki ha elborul az agya, nem érez fájdalmat és csak megy a kiszemelt cél felé... a miénk is ilyen VOLT, nem mi neveltük ilyenné, hanem az ösztönei voltak ilyenek, mi pedig a neveléssel elfedtük az ösztöneit. jrt-m van, mikor pár hónapos volt, séta közben rálépett egy vasdarabra, ami megszúrta a lábát, ezért megtámadta a vasdarabot, többször odakapott neki és elvetemülten morgott közben... elég gyorsan leállítottuk, szóval nem tudom, hogy meddig csinálta volna...

2017. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mi egyik kutyánk is ilyen, minden másban abszolút engedelmes, de ha zsákmányt szerez, akkor szinte lehetetlen elvenni tőle. Ha kivesszük a szájából, odakap, de volt már olyan is, hogy azt hitte, még a kupak van a szájában, csak már az ujjam volt ott, szóval én sem szívesen nyúlok a szájához.

De sosem verném meg. Ahogy a gyereket se lehet normálisan nevelni erőszakkal, úgy a kutyát sem.

Ha most kezditek tanítani, akkor van esély rá, hogy ez a dolog kinevelhető belőle. Addig is, zoknik pl. ne legyenek szanaszét hagyva. A tiszta a fiókban, a koszos a szennyestartóban. Tegyétek rá a fedelét, vagy csukjátok be a fürdőszobaajtót. A zsepiket se hagyjátok szét, ruhák zsebébe ne maradjon, a tiszta legyen fenn az asztalon, a használt meg rögtön a kukába menjen. A kukához szintén ne férjen hozzá a kutyus. Se ételmaradék, se szemét, semmi ne legyen szétdobálva.

Vegyetek neki plüssöt, rágójátékot, kötelet, rágócsontot, hogy legyen mivel foglalkoznia.

Ami nálunk még beválik néha, ha lop valamit a kutya, egy jó falatra általában hajlandó becserélni. Ez lehet jutalomfalat, szelet párizsi, egy kocka sajt... azért az ételt jobban szokták akarni, mint a szemetet. :D

Sétánál meg figyelj nagyon oda, ne engedd hosszú pórázra, ha valaminél nagyon megragad, ha látod, hogy szed fel valamit, akkor rántsd el onnan és szólj rá. Lehetőleg egy szó legyen, amit ilyenkor mindig mondasz. Fúj, hagyd, stb. Csak ne variáld, hogy megjegyezze.

2017. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha pedig valamit nem eszik fel, mert rászóltál, vagy kiköpi, esetleg engedi kivenni a szájából, akkor azonnal dicséret és jutalomfalat. Érezze, hogy jót csinál, ha nem eszi meg a koszt.
2017. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is szokott lopkodni, leginkább az éjjeliszekrényemről, amikor nem vagyok a szobámban. A fekhelyén találtam már meg fésűt, hajgumit, fülbevalót, szétcincált zsepit stb. Mondjuk ő nem agresszív ha el akarom venni, inkább szégyelli magát. Róla tudom, hogy azért csinálja, mert azt akarja hogy vele foglalkozzak, ezért inkább bevállalja a szidást is. Lehet a tiédnél is ez a baj.
2017. febr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljes kontrollálhatatlanság és gazda elleni agresszió. Valamit nagyon elrontottál a nevelésében! Első körben az agresszióról, hogy bevédjen tőled dolgokat le kellene végleg állítani.

Ha ilyen mélyre jutottatok, kutyasulit javaslom, mert egyedül már nem fogod tudni megoldani.

2017. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!