Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám...

Mit tegyek, ha a kutyám álterhes? Az ivartalanítás az egyetlen megoldás?

Figyelt kérdés
2010. máj. 9. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az elmúlik magától. DE! az én kutyám is álterhes volt, elég sokszor és kialakult neki egy ciszta. ennek "hála" leoperálták az egyik emlőjét. a ciszta újra kiújult, de a doki azt mondta, h ha még egyszer elaltatja, akkor nem biztos, hogy felébred. visszasírom azokat az időket, amikor "csak" álvemhes volt, és én hülye fejemmel nem döntöttem az ivartalanítás mellett!
2010. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell vonni tőle az ételt, vagy legalábbis minimálisat kapjon csak enni 1-2 napig. Nálunk ez mindig hamar elmúlasztotta a tüneteket, viszont sajnos az akkori állatorvosunk nem mondta, hogy ivartalanítani kell. Én meg kicsi voltam, nem olvastam utána. Így az utolsó álvemhességkor méhgyulladás is társult a bajhoz, és elpusztult a kutyusom. Nagyon nagyon ajánlott az ivartalanítás.
2010. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Az egyik barátnőm mindig nagy ivartalanítás ellenes volt. A kutyája rendszeresen lett álvemhes, minek következtében az emlőiben pangó tej emlőrákot okozott. Most 8 éves a kutya. A múltkor zokogva mesélte nekem és azt mondta, most már bánja, hogy nem ivartalaníttatta. :(
2010. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a legjobb megoldás. Meg sem vártam volna a helyedben a tüzelést(de nem vagyok a helyedben). az én kutyusom 4 hónaposan túlesett rajta, és nagyon jól van,a műtét helye nem is látszik.

Vagy nagyon idegenkedsz a dologtól?

2010. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vok.

sőt sok betegségtől is megóvhatnád a kutyusodat a későbbiekben is, ha beadod a derekad:)

nem beszélve a sok álterhességi tünetekről, amit szegény kutya végigszenved.

2010. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Szijja!

Nekem is van kutyám,és ö is már többször volt álterhes,és énse hallgattam azokra akik azt mondták hogy ivartalanítassam ki,de aztán a doki felvilágositott hogy sokkal jobbat teszek a kutyámnak hogyha ivartalanitattom,és azóta a kutyám él és virul ( már 12-éves ivartalanitva :D )

2010. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem szeretném ivartalanítani, de ha muszáj.. :( Az egészsége a legfontosabb! :)

2010. máj. 9. 18:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyek, ha a kutyám álvemhes?


Ha az álvemhesség jeleit veszi észre kutyáján, kérjük keresse fel állatorvosát, aki felírja kutyájának a megfelelő gyógyszereket az állapot kezelésére. Még a gyógyszerek alkalmazása mellett is legalább 1-2 hét mire a tünetek teljesen megszűnnek. Az alábbi módszerek alkalmazása meggyorsíthatja az álvemhesség lezajlását:


* A labdákat, játékokat átmenetileg vegye el a kutyától.

* Kevesebbet simogassa a kutyáját, ugyanis a dédelgetés fokozhatja a tejelváélasztásért felelős anyagok termelődését,és így az állapot rosszabbodásához vezet.

* Csökkentse felére kutyája eleség adagját, és éjszakára korlátozza a vízfogyasztást..

* A sok mozgás felgyorsíthatja a javulást. Vigye kutyáját nagy sétákra, labdázzon vele többet!

* Ha a kutya intenzíven nyalogatja az emlőit gallért szükséges rátenni, ugyanis ezzel stimulálja a tejtermelést.

* Ne masszírozza az emlőket, ugyanis ez is csak fokozza a tejtermelést!

* Borogatás


Milyen betegségeket okozhat az álvemhesség?


A nagy mennyiségben termelődő, és az emlőkben pangó tej emlőgyulladást válthat ki. Ennek jele az emlők fájdalmassága, kemény csomók megjelenése és az emlők bőrének kipirulása. A folyamatot láz, bágyadtság is kísérheti. Ha ilyen tüneteket észlel, kérjük azonnal keresse fel állatorvosát.


Egyes kutatások azt mutatták ki, hogy a gyakran álvemhes kutyákban gyakrabban alakul ki az emlők daganatos elváltozása, és a méhgyulladás is.


Az ivartalanítással megszüntethető az álvemhesség?


A már kialakult álvemhesség lefolyását nem változtatja meg az elvégzett ivartalanítás, azonban a későbbi álvemhességeket biztosan megelőzi. Emellett a méhgyulladás és az emlődaganatok kialakulásának valószínűsége is csökken az ivartalanított kutyákban. Így mindenképpen érdemes megfontolni az ivartalanítást (nemcsak) a gyakran álvemhes kutyák esetében, ugyanis a néhány napig tartó kellemetlenséggel esetleg súlyos betegségeket előzhet meg. A beavatkozással kapcsolatban kérjük, olvassa el tájékoztatónkat, melyben részletes információkat talál.


[link]

2010. máj. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lenne itt még valami.. Két fiú kutyával él együtt.. Ők ugyanúgy fognak viselkedni vele az ivartalanítás után is? ( Tehát játszanak vele és nem verik meg? )
2010. máj. 15. 10:59
 10/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Semmi sem fog változni a kanokkal. Főleg vidd el, ha még kan is van a közelben. Méghozzá sürgősen, mert lehet, hogy nem is álvemhes.

A falkám fele ivartalanítva van, ugyanúgy játszanak velük a többiek.

2010. máj. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!