Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudjuk összeszoktatni...

Hogyan tudjuk összeszoktatni a kutyát és a cicát?

Figyelt kérdés
Menhelyről fogunk kihozni kutyust, már ki is néztük, most van folyamatban. Azonban van egy tündéri kedves, szelíd cicánk és félünk attól, hogy a kutya elzavarja vagy legrosszabb esetben bántani fogja...

2017. febr. 26. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira egyszerű.. Megneveled a kutyát. Tiltod,rászólsz,"kizökkented"
2017. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
16%

Hát szerintem nem nagyon lehet sehogy mert a kutyákban benne van a vadász ösztön és emmiadt biztos bántani fogja. Nekünk is volt egy 3 éves huskynk és nem szerette a macskakat mi ezt nem tudtuk és megölte az egyik macskánkat.

Most van egy 3 éves alaszkai malamutom ő már 3 hónapos kora óta velünk van és kiskoraba hozzászoktattuk a macskakhoz és nem bántja őket úgy banik velük mintha a testvérük lenne.

2017. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Ha van a környéketeken kutyavédő-, vagy fajtavédő (stb. hasonló nevű, tevékenységű) egyesület, akkor érdemes tőlük hozni.

Ismerik és ismertetik is a kutyákkal kapcsolatos tudnivalókat.

Pl. macskával jól kijön, vagy utálja; más kutyákkal hogy jön ki, ezen belül esetleg megkülönböztetve az azonos és másneműeket; lakáshoz, vagy kerthez szokott; idegenekkel barátságos, vagy félénk; pórázon hogyan közlekedik; férfiakat nem szereti; makacs, szeszélyes, vagy nagyon tanulékony, alkalmazkodó; jó jelzőkutya, esetleg sokat ugat; szárnyasok, más állatok mellé ajánlott, vagy nem ajánlott; gyerek mellé ajánlott, vagy kifejezetten nem ajánlott, stb.)

2017. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én bemutatom neki a cicát és rászolok hogy nem szabad! Párszor megismételve összeszoknak. Viszont az etetéskor vigyázni kell, mert ha akkor odamegy a cica, a kutya odakaphat, egy cicám igy ölte meg
2017. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fél éves körüli szuka kutyát fogadtunk be az utcáról. Akkor pont volt már 2 kiscicánk. Játszott velük, hordozta őket, de a kajájához nem engedte őket (rájuk morgott). De kutyáktól függ. Óvatosan és fokozatosan hozzá lehet szerintem szoktatni. Persze ha a kutya tudja ki a főnök a háznál.
2017. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eleve olyan kutyát válasszatok, amelyik cicákkal tesztelve van és nem akarja bántani, megölni őket. Vagy kölyökkutyát. (Nem tudom, milyet néztetek ki).

Innentől kezdve már csak nevelés. A kutyának soha nem szabad engedni, hogy inzultálja a cicát, ha a cica nem akarja. Én úgy csináltam, hogy a cicát a kutya fölé helyeztem, azaz azt közvetítettem a kutya felé, hogy a cica az én védelmem alatt áll. A cica kap előbb enni is például. Cicám kutyáktól félős 5 éves macsek, kutyámat 6 hónaposan fogadtam örökbe menhelyről, staffi keverék.

2017. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!