Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad a kutyának ilyenkor...

Szabad a kutyának ilyenkor paraffinolajat adni, vagy várjak amíg el tudom vinni orvoshoz?

Figyelt kérdés
A kutyámnak székrekedése van, előrordult már korábban, akkor orvoshoz vittük, kapott beöntést és paraffin olajat, pár óra múlva már sokkal jobban volt. Akkor csontott kapott, az okozta a problémát, azóta viszont különösen figyelek, hogy ne kapjon olyat, ami megint előidézheti. De sajnos megint megtörtént, szinte egyik pillanatról a másikra. Előző nap én sétáltattam, és láttam hogy sikeresen elvégezte a dolgát, de másnap reggel meg a ház minden pontján próbálkozott, sikertelenül. Most viszont kicsit barnás pisiszagú tócsák maradnak utána. Orvoshoz sajnos csak holnap tudom elvinni, de be tudtam szerezni paraffinolakat, de a gyógyszerés hölgy szerint isten ments, hogy bárki szervezetébe kerüljön, csak külsőleg használható, de emlkékszem hogy az orvos is fecskendővel juttatott egy keveset a szájába, és interneten is úgy olvastam, hogy szájon át székrekedés esetén. Nem szeretném halmozni a baját, csak segíteni, amíg holnap az orvos megnézi. Adjak neki egy keveset, okozhat valami bajt nála? Köszönöm előre is a válaszokat! :)
2017. febr. 27. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen paraffin olajat vettél? Ami belsőleg is használható, azt a gyógyszerészek külön kimérik egy barna üvegbe. Mi is szoktunk ilyen gyógyszertárban készített paraffin olajat adni a kutyának, ha sok csontot eszik. 1-2 evőkanállal kap ilyenkor, segít kicsúszni a székletet.
2017. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Adj neki nagyságtól függően egy két evőkanál étolajat. A mi kutyánkon mindig segít.
2017. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olajos hal konzerv.Olajjal együtt megeszi.Segíteni fog.
2017. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!