Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
Németjuhász májusban 2 éves kan kutyám van. Viselkedésproblémáit véltem felfedezni január eleje óta.Amikor hosszabb időre elmegyek itthonról és hazajövök akkor egyszerűen morog rám, ugat is, volt már olyan hogy amikor a suliból jöttem haza hogy morgott rám meg még elbújt anyukám mögé. Amióta ez elkezdődött, azóta még az is történt hogy amikor enni akarnék adni neki akkor a tálját rakom ki és elbújik anyukám mögé, behúzza a fülét és ha közeledek hozzá morog, kipróbáltuk úgy is hogy anyukám nincsen a közelben és akkor meg szintén morog és menekül előlem a helyére, ha meg mondom neki hogy menjen vagy picit noszogatnám akkor meg morog rám szintén meg kitűri a fogait annál jobban minél jobban próbálkozok hatni rá. Meg még hogyha a szájába nyúlok némelyik pillanatában akkor is morog és hátra húzza a fülét és kitűri a fogait. Volt olyan hogy amikor evett akkor próbálkoztam és akkor egyszer megharapott. Régebben egyáltalán nem volt ilyen mivel régebben amikor több időre nem voltam itthon és majd amikor hazajöttem akkor örömében nyüszögött meg boldog volt meg örült hogy újra látott meg forgolódott összevissza és tényleg boldog volt eszébe se volt hogy morogjon nem volt semmi baj, most meg ez és nem értem hogy mitől csinálhatja ezt a kutyám. Nem szoktam bántani a kutyámat, most is ugyanúgy nevelem mint régebben amikor örült nekem abban az időszakban. Mit tudnék ez esetben tenni, és miért viselkedhet így? Köszönöm előre is az értelmes válaszokat, és segítséget.

2017. febr. 27. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Mennyit van sétáltatva, fárasztva, foglalkozva vele?
2017. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hívj kiképzőt, ő elmondja nagyvonalakban mi a helyzet. Nézz utána a falkavezérségnek is!
2017. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amikor wc-re kell mennie akkor mindig leviszem kb 10 percre és 2 naponta leszoktam vinni 30 percre futkároztatni, és még a házban szoktam vele játszani napi szinten kb 1 óra labdázás.
2017. febr. 27. 18:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kevés!

A német juhász nagyon aktív fajta. Napi 2-3 óra séta,rengeteg játék (agy tornáztató,kihívást jelentő játék) és nevelés. A legjobb a kutyasuli.


Futtathatod bicikli mellett is,van erre egy kar.

Labdázz és birkózz vele többet. Ha viszitek erdőre,mezőre az is jó.


Ha megosztjátok egymás közt a feladatokat nem sok. Mindenki csinál valamit. Pl. Te játszol vele 1 órát,reggel fél órát sétáltatod. Anyukád munka után egy órát,meg este apukád is. Emellett a két szülő játszik vele 15-15 percet és már csak azt kell kigondolni hogy ki neveli,ki a falkavezér.


Ez csak egy egyszerű javaslat.

2017. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A viselkedést ez akadályozhatja:unalom,félelem,fájdalom,betegség.
2017. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Azért csinálja ezt a kutyád, mert felnőtt lett, és téged nem tekint felette állónak (sőt lehet, hogy anyukádat sem, hiszen ilyenkor anyukádnak kellene őt fegyelmeznie, de ahogy olvasom, ez sem működik). A kutya átvette az uralmat feletted, vagy az egész család felett, ő magát tekinti vezérnek.


Kutyakiképzőt hívj, aki látja, mit csinál a kutya és te (ti) hogyan reagáltok erre, meg fogja mondani, mit kell csinálni, hogy lehet ezt helyreállítani.

A gazdára morgás, fenyegetés, pláne harapás főbenjáró bűn, amit azonnal, az első alkalommal szankcionálni kellett volna. Mivel ez nem történt meg, azóta sem, el van neki tűrve ez a viselkedés, ez egyre inkább megerősíti, hogy ő a vezér és azt csinál, amit akar. Ez nagyon veszélyes, ezért ne próbálkozz egyedül, hanem sürgősen hívjatok kutyakiképzőt, lehetőleg olyat, amelyik munkakutyás.


Még valami: a német juhász munkakutya. Szüksége van határozott nevelésre, emellett rendszeres agyi elfoglaltságra, munkára, feladatokra, és mindennapi nagy sétákra is.

2017. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!