Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy nem jó neki ez a táp?

Lehet, hogy nem jó neki ez a táp?

Figyelt kérdés

A Brit Care Hypo-Allergenic Puppy All Breed Lamb & Rice-szal etetem a közepes testű, kan keverék kutyámat (most lesz 11 hónapos). Korábban már írtam ki kérdést, mert notórius ürülékevő, és a probléma azóta is fennáll. Akárhányszor elengedem, más kutyák vagy macskák ürülékét zabálja megszállottan. Annyit sikerült elérnem, hogy virslivel vissza tudom csalni magamhoz, az esetek 90%-ában, de nem mindig érdekli az sem, ha kakit talál.


Többen mondták, hogy mintha fogyott volna, pedig a tápon ajánlott mennyiségnél mindig többet kap, viszont elgondolkodtam, lehet, hogy a táppal van a gond, attól függetlenül, hogy elég jó minőségű.

Elég sokat kakil általában, reggel is, este is többször, és nem keveset, főleg egy tízkilós kutyához képest. Az ürülékének gyakran van olajzöldes színe, de nem mindig.


Most gondolkodom a tápváltáson, de azért nem szeretnék ennél sokkal drágábbat venni. A Taste of the Wildra gondoltam. Lehet, hogy nem hasznosul vmiért a tápanyag a Brit-tápból? Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?


Köszönöm



2017. febr. 28. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ne virslivel csalogasd, amikor ürüléket akar enni, hanem tiltás, de az olyan legyen, hogy elmenjen a kedve egy életre a szarevéstől.

A nagy mennyiségű, és a napi átlagosnál több széklet azt jelenti, a kutya nem hasznosítja megfelelően.Mindenképpen váltsál másikra. Hogy melyik fog bejönni, azt úgyis a kutya emésztése fogja eldönteni.

2017. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tápok esetén a kiválasztás költségesebb móka. Vegyél több fajtát kis kiszerelésben. Több az ára így, de ha nem bírja akkor kevesebb a kuka vagy elpasszolni is egyszerűbb stb... Ki kell tapasztalni melyik válik be. Utána abból jöhet a 15kg os verzió. Az ürülékről határozottan tiltsd le! Ne virslivel csalogasd!
2017. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ó tiltottam én higgyétek el. Volt minden, pofon, lenyomtam a fejét a földre, úgy szedtem ki a szájából, hogy megnyikkant, nyomtam a szájába fogkrémet, dobtam mellé kulcscsomót, azonnal hazarángattam, úgy, hogy még csak szagolgatni sem engedtem a betont sem. Ezzel az egy dologgal tudtam legalább megelőzni a dolgot. Végül is a behívást gyakoroltam vele, nem azt csináltam, hogy ha nem evett szart, akkor kapott. Egyébként nagy örömmel jön is vissza ilyenkor, és nyilván csökkentettem volna szép lassan a jutalmat.


Vettem már neki vitamint is, hátha valami hiánybetegségről van szó, mert amúgy nem egy szemtelen kutya, általában nyugodt, alázatos. Máshol is olvastam, hogy a Brit mellett mindig éhes volt a kutya, ezért gondoltam, hogy hátha tényleg azért csinálja, mert egyszerűen rohadtul éhes :D

2017. febr. 28. 10:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt könnyen eldöntheted: tömd tele, de dugig, főtt rizs-csirke kombóval. Utána nézd meg, direkt vidd "szaros" környékre, hogy így is nekilátna-e megenni. Ha nem, akkor tápcsere azonnal.
2017. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam :D Kipróbálom, köszi.
2017. febr. 28. 10:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Esetleg ezt próbáld meg, nem tudom miért kell neki hipoallergén kutyatáp, de ezt a mi kutyánk nagyon szerette csak most nem ezt kapja. (problémánk nem volt vele, csak kellett már neki a változás.) Ez gyomorkímélő, bár nem kifejezetten hipoallergén. TOTW tápok közül ez mondható még hipoallergénnek.

[link]

Ezek még könnyen emészthetőek, és mi elégedettek voltunk velük:

[link]

[link]

[link]

[link] nem etettük)

[link] sem)



Amit most eszik abból van csak halas is, érdemes kipróbálni, nekünk nagyon bejött: [link]



Szívesen ajánlok még tápot, csak jó lenne tudi mirt eszi azt amit most is. =)

2017. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja, nincs különösebb oka a hipoallergénségnek, csirkehúsmenteset akartam, mert az előző csirkés Brit volt, és attól erőteljesen eregetett. És gondoltam, azzal rosszat nem teszek, ha hipoallergén.


Köszi nagyon a felsoroltakat. A

JOSERA ADULT LAMB & RICE-ról jókat olvastam, szerintem ki is próbálom ezt.

2017. febr. 28. 13:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Én erre az utolsóra esküszöm, a 70% husi viszi a pálmát nálam. :)
2017. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!