Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan enyhíthetném a fájdalmat?

Hogyan enyhíthetném a fájdalmat?

Figyelt kérdés
8 hónapos amerikai cocker spánielem (Bogi) december 29-én ment el az orvosi rendelőben. Pontosan nem emlékszem milyen vírus miatt hunyt el, de tudom, hogy szegényke még mindig itt lehetne, ha a doktor egyből beutalja a kórházba. A lényeg, hogy ment a hasa, hányt (hasmenés véres volt) inni-enni nem akart, csak az infúzió, illetve a kezelés után. (hányinger csillapító, antibiotikum, infúzió) Ezek után is csak ivott, és már szinte újjászülettem, mert éreztem, hogy rendbejön a kis butus. 1 napig jó is volt, mert láttam a szemében a csillogást, hogy jobban érezte magát, de másnap este újra jött a véres széklet, és a hányás (víz, mert nem evett semmit). A doktor 14 órára írt be minket, hogy fogad de már 10 órakor indultunk kocsival, mert nem bírt lábra állni. Amint felemeltük elborult :(((. Körülbelül 10 perc alatt a város másik végében voltunk, és amikor megkapta az infúziót, megmerevedett és leállt a légzése. :( Próbálta az orvos újjáéleszteni, de elment :(. Ha beutalta volna a kórházba, ahol infúzión lett volna minden nap talán itt lenne, és élne. Nemhiszem, hogy elég volt neki az a napi 5dl infúzió.. (Állatkórházba vittem). És az orvosnak 2 kezelésre volt képe elkérni 27.000Ft-ot... Gyógyszer, vizsgálat, vérvétel, infúzió, és kezelési díj... Hogyan enyhítsem a fájdalmat? Még mindig fáj, hogy nincs itt. Emlékszem utolsó nap alig bírt járni, de odajött az ágyamhoz, és szerintem ő akkor szeretett volna elbúcsúzni tőllem.. Azt mondják sokan, hogy egy új kedvenc enyhíti a fájdalmat, de én úgy hiszem hogy ezzel csak elfelejteti, de én ezt nem szeretném. Soha sem szeretném elfelejteni a drága családtagomat, csak a fájdalom enyhülne. Kérlek adjatok tanácsot. 17/F

2017. febr. 28. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy te mindent megtettél! Nem ide írtál ki egy kérdést h miert véres a hasmenése (sajnos sok ilyen van), elvitted a dokihoz, kifizetted, te nem tudtál többet tenni érte. Nagyon sajnálom... És vigasztaljon az, hogy fent megvár téged:)) és ne legyen ez kizáró ok arra, hogy ne tegyél boldoggá egy másik kutyust:) ezzel nem elfelejteni fogod, semmi ilyenről nincs szó, de Bogi is azt javasolná hogy tegyél boldoggá egy masik kutyát (sajnos rengeteg vár menhelyen (Rád))
2017. febr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Részvét:( Babesia volt? Próbáld meg feldolgozni! Én is sokszor siratom a cicámat... De a kutyusom ezt az egészet megkönnyíti. Amikor rá gondolok most már meleg érzés fogja el a szívem és érzem neki már jobb odafennt. A szomszéd amikor a cicája haldoklott leterített egy takarót a konyhakőre és az volt az ellátás... Szegény elpusztul aznap este.. Te nem ilyen vagy, boldog hónapokat élhetett meg veled, de vége. Le van zárva. Ő boldogan halt meg, boldog is lesz odafenn. Ő is azt szeretné, ha boldog lennél. Egy kutyának a gazda boldogsága 20x fontosabb. Nevelj fel egy kiskutyust, de soha nem felejtsd el Őt! :*( 12/L
2017. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A legszörnyűbb az egészben mindaz, hogy én megbolondultam érte. Szinte jobban szerettem őt, mint bárkit. Lehet furcsán hangzik de születése óta velem aludt. Nem a földön, vagy kosárban, hanem velem az ágyban. Ha boltba mentem már nyüszített mert várt haza, pedig a bolt közvetlen szomszéd volt.
2017. febr. 28. 23:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :( Biztosan nagyon nehéz neked, de hidd el, az idő begyógyítja a fájó sebeket. Gyászold meg, emlékezz a jóra, hisz mindent megtettél érte amit tudtál. Idővel majd jobb lesz, türelem. Természetesen a gyász miatt ne zárkózz el az új kutyustól, de előbb engedd el a "régit" és csak ha készen állsz jöjjön egy új.
2017. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek. Amiatt is lehet ilyen nehéz, mert ő volt az első. Amikor eszembe jut, hogy ott feküdt az asztalon megmeredt testtel, és kapkodott a levegőért mindig kiver a víz és elsírom magam bárhol is legyek. Senkinek sem kívánom ezt az érzést, bár sokan keresztülmentek már rajta. A zöld kezet megadtam, és mégegyszer nagyon köszönöm nektek!
2017. febr. 28. 23:14
 6/12 anonim ***** válasza:
részvétem. Sajna nem értek az e-fajta lelki fájdalmakhoz meg hasonlókhoz, csak egy tippet adnék egy újabb tragédia elkerülése érdekében. Nekem a történetben szereplő tünetek nagyon parvó gyanúsak, a parvó nagyon fertőző, halálos vírus, ahol egyszer parvóval fertőzött állat volt ott a fertőzés még 4-5 évig él, szóval ha új kiskutyát viszel oda ugyan ez fog vele történni. Ha új kiskutyát szeretnél, vagy várj pár évet míg a vírus elpusztul, vagy extra nagyon fertőtleníts ki mindent amivel a kutya betegsége idején érintkezett (ez igen nehéz feladat) Sajnálom hogy nem tudok segíteni csak gondoltam figyelmeztetlek.
2017. febr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Részvétem, őszintén sajnálom ami történt. :(

Nekem a 8 éves cicámat kellett elbúcsúztatnom néhány héttel ezelőtt. Még most is elsírom magam, ha ránézek a fényképére a falamon.

Te se szégyelld a könnyeidet, ilyenkor egyszerűen képtelenségnek tűnik feldolgozni egy ilyen tragédiát.

Idővel könnyebb lesz majd ugyan, és nem fog már így fájni. De abban biztos lehetsz, hogy mindenképp emlékezni fogsz rá, és az iránta érzett szereteted sosem fog tompulni.

Nekem segített, hogy van még egy cicám és egy kutyám, akiknek szüksége van még rám, úgyhogy éreztem, hogy nem hagyhatom el magam, nem adhatom fel. Miattuk. Ők tartották bennem a lelket idáig, és most már- hála nekik- túl vagyok a nehezén.


Tiszta szívemből kívánom hát neked, hogy veled is így legyen. S ha már feldolgoztad a legjobb barátod elvesztését, és készen állsz rá, látogass el egy menhelyre, és keress egy trónörököst Boginak! És tedd ugyanolyan boldoggá, mint Őt, gondoskodj róla olyan felelősségteljesen mint Róla. Hidd el, hogy ő is így akarná. :)


És vigasztald magad a gondolttal, hogy Ő már fent vár rád, és egyszer újból találkoztok majd.


"Ez egy hosszú nap volt nélküled barátom, ha újra látlak mindent elmesélek neked."

(Win Khalifa)

2017. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ezek a Parvo vírus tünetei lehetnek.

Ha kutyust szeretnél majd ismét, akkor csak olyat válassz, amelyik megkapta a kombinált védőoltását is.

2017. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia. Tényleg parvosan hangzik. Viszont egy 8 hős kutyának már 3 parti elleni oktatás van így nem igen fordulhatna elő ilyen súlyos megbetegedés úh. Lehet más volt.


Részvétem. Nekem is halt meg már kölyök kutyám és borzalmas érzés. Nekem csak egy másik kutya segített. Az amelyik épp rajtam alszik ☺ de van akinek inkább csak az idő segít és az uj kutyust nem tudják úgy szeretni ha túl hamar érkezik.

2017. márc. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Együttérzésem.

Én még mindig nem tudnék új kutyát úgy szeretni ahogyan az elsőmet, nem is tervezem, hogy a helyére léptetek egy másikat, pedig már öt éve annak, hogy elment. Az idő sem gyógyította be a sebemet. A sivárság, az űr, amit maga után hagyott az csendesedett némileg le bennem.

2017. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!