Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan ivartanitas utan mikre...

Kan ivartanitas utan mikre lehet szamitani?

Figyelt kérdés

Van egy 5,5 eves kan labradorom. Parzasi idoszakban mikor ki allok a kocsival, ertelem szeruen ki kell nyitnom a kaput, a kutyam mindig kiszokik, nem jelentkezik par oraig, majd vissza megy a hazhoz es var mig haza nem erek. Par eve eszre vettuk, hogy egy par utcaval arrebb levo hazhoz jar, ahol lany kutya lakik, parozni. A kiskutyakat mindig szereto helyre tudtuk ajandekozni,at mentem es megbeszeltem a gazdival, nem volt ellenere a dolog, idos bacsi lakik ott, sok unokaja van, rengeteg kutyust nekik adott.


Viszont ha nem tud par napig kiszokni, akkor neha elkezd sirni. Vagyis vekony ha hangon nyusziteni.

Ugy gondoltam ennek veget vetek, ivartalanittatom, nem akarom hogy szenvedjen. Nem tudom ilyen idos korban ez mennyire kockazatos, es hogy utana mire szamithatok? Erdeklodni fog meg a szuka utan? A sirasa elmulik? A termeszeteben fog valtozast okozni?

Elso sorban tapasztalatokat varok. Elore is koszonom!



2017. febr. 28. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!


Jól döntöttél, az ivartalanítás nagyon helyes cselekedet!

Viszonylag fiatal kutyusod van, tehát a műtét kockázata minimális csupán.

Az ivartalanítás jelentős jellemváltozást nem okoz. Ha szereti a többi kutyust és barátkozós, akkor érdeklődni fog a szukák iránt továbbra is, de nem szexuális jelleggel. Tehát nem fog vonyítani, ha nem juthat a közelébe, és nem akar majd minden áron szökni. Jóval nyugodtabb lesz ilyen szempontból, hiszen nem érez majd késztetést a párosodásra. De a természete nem valószínű, hogy változna. Feltehetően ugyanolyan marad majd a személyisége. :)


És ráadásul egészségügyi szempontból is jobb lesz neki, ugyanis számos betegség kialakulásának esélye csökken majd nála.


Az én kutyámnál az ivartalanítás annyi változást eredményezett, hogy nem akart már megjelölni minden egyes fát, és séta közben nem akart már odarángatni az összes szukához.

Illetve megszűnt a prosztatagyulladása is.


Sok sikert! :)

2017. febr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még nem idős a kutyád, nyugodtan lehet ivartalanítani, sőt érdemes is minden tekintetben.

Kell majd utána néhány hónap, mire kiürülnek a hormonok a szervezetéből, és észreveszed a változást, hogy nem hajtják már a párosodási ösztönök. Az alaptermészete nem fog változni.

A kiszökést ezen kívül neveléssel is akadályozni kell.

Sétálni mennyit jártok? Erre is szüksége van, minden nap lehetőleg.

2017. márc. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szoktunk setalni, nem mindennap, inkabb 2 naponta, van egy nagy fuves puszta a kozelunkben, helyette oda szoktunk kimenni delutanonkent 1,5-2 orara. Koszonom a valaszolat:)
2017. márc. 1. 09:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazából semmilyen negatív változást nem fogsz tapasztalni. Lenyugszik, nem fogja hajtani a lányokat. :)

Az étkezésére figyelj oda egy picit jobban, a labik hajlamosak a hízásra!

A műtéthez meg egyáltalán nem idős. A kan kutya hamar túl van rajta, másnapra már semmire nem fog emlékezni. :)

2017. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom :) lenne meg par kerdesem.

Kapni fog gyogyszert/ tolcsert a nyakara?

Ha igen, ezeket hol tudom megvenni? Sima gyogyszertarban, vagy allatpatikaban, esetleg helyben?

2017. márc. 1. 20:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszert nem szoktak kapni. Tölcsért nem ártana tenni rá a műtét után, hogy ne nyalogassa a sebet. Nekem 1 napig volt rajta, de az enyémek nem piszkálták. Az állatorvosnál meg tudod venni a tölcsért.
2017. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszert az állatorvos fog majd adni.

Gallért is tőle kérhetsz.


Nem tudom miért írta valaki hogy nem kapsz majd gyógyszert. Nekünk eddig mindig mindenhol adtak, herélésnél is. (Antibiotikumot.)

2017. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Es az antibiotikum meg a tolcser nagyjabol mennyibe szokott kerulni?
2017. márc. 2. 10:41
 9/9 anonim ***** válasza:

A tölcsér (gallér) kb. 600 Ft.

Az antibiotikum max. 2-3000.

2017. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!