Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le? Van 2...

Hogy szoktassam le? Van 2 magyarvizslám és állandóan ugrál az egyik és a másik is elkezdte meg ha viszem sétálni alig birom rárakni a pórázt mert annyira izgatodtak és ez már nagyon idegesít és harapnak is.

Figyelt kérdés
Meg az egyik féltékeny és mindig velem van de a másikal is foglalkoznék de nem engedi meg oda jön és rám ugrik.
2010. máj. 9. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Hű de ismerős probléma!:D Szintén van egy magyar vizslám, ugyanezeket a dolgokat csinálja, engem is érdekelne a megoldás.
2010. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű,ha ilyet csinál,szidd le,és rakd el a pórázt!És vidd később...
2010. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 'póráz két végén'-nek az 1. évadját most töltöttem le és meg is néztem néhány részt. Ajánlom nektek nézzétek meg ti is, hasonló problémás kutyák vannak ott is.
2010. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Zárd be az egyiket amig a masikkal foglalkozol.. foglalkozz egy fél orát azzal aztan fél orat ezzel.. És egy -két hét gyakorlás utan kösd meg mindegyiket de ugy hogy ne férjenek egymashoz.. aztan fogd meg őket és vezesd.. Nekem bevált:D ja és ugy tanitsd őket hogy elöször szocializáld ugy, hogy ha ugrik csapj az orrára é smond h fujj. aztan majd megtanulja utana meg az "ülre" és ha tudja akkor meg viszed sétálni leülteted és nem fog ugrláni :D Amugy ha 7 honaposak még nincsenek a kutyák akkor ne tanitsd még. Csakhamár 7 felettiek
2010. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A féltékenység kérdésről ötletem sincs, de a rádugrálásra egyszerű a megoldás: ha ugrik, azonnal kulcsold össze a kezed és fordíts hátat, ne nézz rá, legyen merev a tekinteted.
2010. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocs, véletlenül elküldtem. Tehát ha ugrik, akkor hátatfordítás, ha eléd megy, megint ugrik, megint hátat fordítás. Ezt egészen addig csináld, míg meg nem érti, hogy ezzel a viselkedéssel nem tudja felhívni magára a figyelmed. Ha lenyugodott, hívd magadhoz, de ha megint ugrál, fordulj el megint. Ezt addig játszd, míg le nem esik neki a tantusz, hogy csak akkor mentek sétálni, ha nyugodtan viselkedik. Elég hatékony módszer.
2010. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ugrik, fordíts neki hátat, tedd karba a kezed, és ne nézz rá. Ha megnyugodott, leült, vagy már csak somfordál körülötted, akkor dicsérd meg. Ha újból kezdi, ismét fordíts hátat.

A sétánál nyilván te is izgatott vagy, és lehet, hogy ezt a tudomásukra is hozod, pl. "na, gyertek, megyünk sétálni, húha, séta jön, bizony". Legyél nyugodt, magabiztos, kiegyensúlyozott. Öltözz fel, vedd fel a pórázt, és állj meg az ajtóban egy helyben. Csak akkor kapcsold rájuk a pórázt, ha már lenyugodtak, ha abbahagyták az őrjöngést. Tanítsd meg nekik, hogy mögötted menjenek ki az ajtón, ne előtted.


A féltékenykedés azért van, mert nem te vagy a falkavezér, és a kutya úgy gondolja, megteheti, hogy a másik elébe tolakszik. Rendezd a rangsort, ha bármelyik féltékenykedik, zárd ki (ne nézz rá, ne foglalkozz vele), ezzel a tudomására hozod, hogy a viselkedése nem kívánatos.


Legyél kitartó (ne kiabálj, ne üsd meg őket, ne durranjon el az agyad) és következetes (mindig mindent ugyanúgy csinálj, ne legyen kivétel!). Időt igényel, amíg a kutya rájön, hogy ha ugrik, akkor azzal nem kap figyelmet, viszont ha nem ugrik, az jó pont a gazdinál.

Ne várd el tőlük, hogy 1 nap alatt mintakutyákká váljanak.


Olvasd el ezt a könyvet: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen elolvasom:D
2010. máj. 10. 16:27
 9/9 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=QnUJxUMjGDw


Nekem is vizsim van. Nem sikerült leszoktatnom róla. De ez az én hibám mert szeretek vele birkózni és ha rám ugrik nem mindig teszem a videóban látottakat. :( Ha megcsíp akkor rácsapok az orrára nagyon kicsit. Vagy mérgesen rászólok nagyon érti. :)

2010. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!