Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy "működik" a felkunkorodó...

Hogy "működik" a felkunkorodó fajták farka?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például az akitára és a német spitzre.


Ugye ők feltartva tartják a farkukat (miért? a többi miért nem tudja úgy tartani?)


De ugyanakkor le is tudják engedni, nincs a hátukra ragasztva :)


Függ valamitől, hogy mikor van fent és mikor van lent? Melyik a "kényelmi" helyzet?


2017. márc. 1. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem spitzem van. Szerintem ennek az az oka, hogy régen ennek is volt egy funkciója, pl a szánhúzó kutyáknál útban volt a farok, a kunkorodó farok miatt más a kutya egyensúlya is. Az akita is ezekből a fajtákból lett kitenyésztve, meg gondolom így pl kevésbé sérült meg a farok, a medve nem tudta olyan könnyen megfogni, vagy ha csóválta a kutya a farkát akkor nem vert akkora zajt. A vizsláknak pl emiatt csonkolják a farkukat. Vagy a szőrös farok védte a kutyák hátát a hidegtől, mint valami "takaró". Aztán ez a tulajdonság megmaradt és ez lett a standard :)


A "kényelmi helyzet" az szerintem amikor a hátukra kunkorodik, de pl ha az én kutyám elernyedve lefekszik akkor a farka is elernyed és nem kunkorodik csak egy kicsit. De ha megtapogatom akkor érzem, hogy kissé C alakú marad :) Hogy miért azt nem tudom, hülyeséget nem akarok írni, de biztos másabb a kutya csontozata.

2017. márc. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Minden spitznek (ide tartozik a husky, akita stb) így áll a farka. Nem tudom miért, néha már-már görcsösen kunkorodik. Szerintem valamilyen gén felelős ezért.
2017. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. márc. 1. 17:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Várj, a husky és az akita spitzek? Én mindig a kis térdig érő kutyára gondolok a "spitz" szó hallatán :D
2017. márc. 1. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A dog breeds alatt megtalálod az összeset!

2017. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Wow, ma is tanultam valamit :)
2017. márc. 1. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
🐶🐕
2017. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha úgy vesszük spitzek :D A spiccek és ősi típusú kutyák fajtacsoportját képviselik. A japán és az amerikai akita egészen pontosan ázsiai spitz.
2017. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem akitám van. Én sem tudom miért ilyen a farkuk, de tudok mondani pár érdekességet :D

szóval:

-ha alszik akkor a farka is lóg, ha felkel és nyújtózik a farka is visszaáll, gondolom így alakulhattak ki az izmok vagy ilyesmi.

-ha mérges vagy csalódott lógatja a farkát

-ha vadászik akkor is lóg

-ha boldog akkor egyre erőteljesebben kunkorodik


az én kutyámnál volt pár olyan eset hogy mikor nagyon kifáradt pár napig lógva maradt a farka, össze is csináltuk magunkat mert az ismerőseink között egy akitás sem tapasztalt még ilyet :D ez azóta is így van, ha izomláza van nem tudja tartani.

-ha a póráz rácsavarodik a farkára egy pillanat alatt mozdulatlanná válik és várja hogy leszedjem xD

-ha fut, pl. játék közben akkor egyenesen fölfelé áll a farkuk nagyon mókásan néz ki :D


egyébként én úgy tudom hogy a husky nem tartozik a spiccek közé csak az akita, shiba, samoyed és hasonló kunkori farkú kutyák, mert a husky-nak nem olyan kunkori a farka inkább csak a háta fölé emeli.

2017. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van abban, hogy a husky farka nem kunkorodik, az hibának számít.
2017. márc. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!