Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen törvény vonatkozik...

Milyen törvény vonatkozik arra, ha valkit megharap egy kutya?

Figyelt kérdés
A barátom szomszédjának a gyereke átment hozzájuk, és megharapta a kutyájuk. Nem nagyon épp csak megcsípte. Az orvos kihívta hozzá az állatorvost, hogy altassa el. Hogyan lehetne ezt megakadályozni?

2017. márc. 2. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs joga ilyesmire egyetlen orvosnak sem!

Mivel nem is komoly a sérülés, nem altatnak kutyát e miatt.

Ha megjelenik az állatorvos, közöljék vele, egészséges kutyát nem altathat. Bejelentitek a kamarának.

Ha nincs beoltva netán a kutya veszettségivel, akkor sem altatják el. Megfigyelésre max elvihetik két hétre.

2017. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenről én sem hallottam még.

Lehet játék közben, vagy bármi miatt egy karmolás, egy kis megkapás, vagy pl. kiszakad a ruha, stb.

Ettől még nem altatnak el senkit.

2017. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
nem lehet, hogy veszett volt???
2017. márc. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon büntetik az eutanáziát. Szegény gyerek még nyugodtan élhet tovább attól, hogy nem tudta, hogy kell (pontosabban nem kell) közeledni egy kutyához.


Viccet félretéve: ha a kutya nem veszett, be van oltva, nincs semmi teendő. A gyerek szülei a hibásak, mert nem készítették fel, hogy kell idegen helyen viselkedni idegen kutyával. Ha a kutya csak megcsípte, akkor az csak egy nagy gyerekhiszti volt, és a kutya-szótár szerinti finom, megismételt figyelmeztetés, hogy "hagyjál békén".

Az orvosnak nincs joga állatorvost hívni, és elaltattatni a kutyát.

Persze az ilyen gyereknek valószínűleg vannak túlméretezett öntudattal rendelkező szülei, akik majd az első adandó alkalommal megmérgezik a kutyát...sajnos ez van.

Egyet lehet tenni: sem a gyereket, sem a szüleit, sem az állatorvost nem beengedni. A kutya oltási könyvét megtekinthetik, viszont látásra!

2017. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Törvényileg úgy van, ha emberre támad egy kutya, először veszélyesnek nyilvánítják, ha ez megismétlődik, akkor altatják csak el. De egy épp csak megcsípést nem lehet támadásnak nevezni....
2017. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
na az attól is függ mi jelent, hogy épp csak megcsípte?? és mekkora gyerek? pl. egy 3 évest megcsíp akkor ott azért lehet gond szerintem. nem a kutya ellen vagyok, csak nem tudjuk igazán a részleteket
2017. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit keresett ott a gyerek felügyelet nélkül?? Ha kint van a harapós kutya tábla, akkor meg főleg csitt van nekik. Istenem... nem tudom egyesek mit képzelnek. Bemegyek az állatkertben is az oroszlánokhoz, utána meg még én picsogjak meg fenyegetőzzek, ha az oroszlán letépi a karomat? :D Bár az ilyenekből még ezt is kinézem...
2017. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért hívta ki, hogy elaltassa, hanem kötelessége kihívni a hatósági állatorvost, hogy ellenőriztesse pl a kutya oltásait. Ezt alapvetően bármiféle kutyatámadásnál így kéne csinálni.
2017. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez arra a tigrises esetre emlékeztet. Egy idióta átmászott egy több méteres falat az állatkertben hogy bemásszon a tigrisekhez akik megölték erre a tigrist elaltatták. Vagy amikor egy kisgyerek "átesett" egy elég nagy korláton a majmok közé és a szülők beperelték az állatkertet.


A szülők a felelőtlenek ebben a helyzetben. A szülők a kutyán akarják levezetni azt hogy nem voltak képesek figyelni arra a gyerekre. Előttem már elmondtak mindent, nem altathatják el a kutyát.

2017. márc. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Az nem csak egy majom volt...

RIP HARAMB, NEVER FORGET

2017. márc. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!