Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd ezért feljelenthet?

A szomszéd ezért feljelenthet?

Figyelt kérdés
Gyakran átjön a kertünkbe a kutyája, én meg lapáttal rápaskoltam, amit pont látott. Ezért feljelenthet? Semmi baja nem lett a kutyának csak vonyítva vissza szaladt a helyére.

2017. márc. 3. 00:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Járt ez már neki, ha már a gazdája nem képes megnevelni.
2017. márc. 3. 00:14
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Állatkínzás, a kutya nem tudja, hogy nem mehet át. A szomszéddal kellene beszélj, mint, hogy a kutyát bántod. Feljelenthet, más kérdés mit tud bizonyítani, de inkább beszélj vele, vagy zárd el a kertet, ahol bejön.


Na meg ne verd az állatot lapáttal.

2017. márc. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Még ha fel is tudna jelenteni, bizonyítéka nincs, de még valódi, bizonyított állatkínzók sem kaptak soha semmilyen büntetést Magyarországon.
2017. márc. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Attól,hogy átmegy miért kell ráütni???

Ez NEM a kutya hibája,hanem a gazdáé.

Vele beszélgess el arról,hogy vagy tanítsa meg a kutyájának,hogy nem mehet át a kertedbe vagy menj el egy barkájboltba,vegyél annyi kerítés rácsot +vagy ami illik oda) és foltozd be a lyukat!


Feljelenteni szerintem nem jelenthet,de én biztos fejenverném a lapátjával aki bántja a kutyámat!

2017. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok:

"+" jel helyett "(" akartam írni.

2017. márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem a szerencsétlen kutyát kéne lapáttal ütni, hanem a kedves gazdit, aki az első alkalom után nem képes megszüntetni a kerítésen lévő lyukat.


Azért ne állítsd olyan biztosan h nem lett semmi baja, ha vonyítva rohant el előled...

2017. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Te feljelentheted őt viszont, ha rendszeresen átszökik a kutya, csak bizonyítanod is kell képekkel, videóval, mert köteles a saját telkén belül tartani.

Mindezek mellett nem megoldás ha bántod.

2017. márc. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, igazad van! Ha a hülye szomszéd nem bírja megtanítani a kutyájának, hogy nem mehet a te kertedbe, akkor neked kellett cselekedni.


Ja, és nem vagy állatkínzó! Csupán kihasználtad, hogy falkaállattal van dolgod, és te lettél a főnök. :)

2017. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
39%
Feljelenthet még pedig azért mert NEM a szerencsétlen kutyát kéne bántani hanem elöbb mondjuk a gazdinak kellene szólni hogy csinálja meg a keritést! Nem kutyát bántani!!!!!!
2017. júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!