Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az egyik szomszéd nem...

Ha az egyik szomszéd nem megfelelően tartja a kutyáit, azt hol lehet bejelenteni? És milyen változás történhet.

Figyelt kérdés
Igazából egy vidéki ismerősöm kérdi ezt. Gondoltam segítek neki és bekérdezek ide. Arról van szó, hogy az utcájukban van egy illető aki az egyik kutyáját folyton láncon tartja, a másik kutyát a kertben szabadon, de folyton ki szökik, kint kószál az utcán. Tegnap megölt kint egy cicát, és a saját gazdáját is már durván megharapta. Az ismerősöm problémája, hogy félti a saját és a cicája testi épségét. Hol tehet erről bejelentést? És mire számíthat?

2017. márc. 3. 05:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyi illetékes jegyzőnél lehet bejelentést tenni. Az utcán mászkáló kutyát pedig a gyepmesterrel lehet elvitetni. De elsősorban a szomszéddal kéne megpróbálni beszélni, hogy vagy kezdjen el foglalkozni a kutyáival, vagy keressen nekik megfelelő gazdát.
2017. márc. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszhoz annyit fűznék hozzá, hogy írásban, ajánlott levélben tegyen bejelentést.
2017. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van internetjük, akkor e-mailben is bejelentheti az esetet a jegyzőnél.


És ne csak a szökős kutyát jelentse be az ismerősöd, hanem a másikat is. Kutyát tilos láncon tartani!

2017. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már csináltam egy efféle bejelentést. Sajnos az nem eredményezett változást a kutya tartási körülményeit illetően. De azért az ismerősödnek mindenképp érdemes megpróbálnia!


(Én láncon tartott kölyök kutyát jelentettem be, aki a saját ürülékében élt. Ki is ment a jegyző által megbízott személy megvizsgálni az esetet, de mivel chipezve és oltva volt a kutya, és háza is volt, ezért megállapították hogy megfelelően van tartva. És ezzel az ügy sajnos véget is ért.)

2017. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én még az állatvédőket is megpróbálnám, ill a rendőrséget ha megint megharap valakit
2017. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!