Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedik a szüleim,...

Miért nem engedik a szüleim, hogy legyen kiskutyám?

Figyelt kérdés
Már négyéves korom óta szeretnék egy kiskutyát, de a szüleim mindig azt mondták, hogy nem kell. Aztán később kaptam nyuszikat és őket elég sokáig tudtam nevelgetni. De most leszek 18 és nem értem, hogy miért ne lehetne kutyám? Jó tanuló vagyok és sokat segítek otthon is. Válaszokat előre is köszönöm!

2017. márc. 3. 06:32
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Mindjárt 18 vagy, gondolom végzős suliban, vègzel, elköltözöl, lesz kutyád.


Kertes hàzban vagy panelben laktok. Lehet hogy a panel miatt nem akarjàk a szüleid. Na meg egy kutya nem aprópénz, gondolom nem akarták fizetni a költségeket. Vagy szimplán nem szeretik a kutyàkat.

2017. márc. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Hamarosan elköltözöl tanulás,munka,vagy akár családalapítás miatt,és a szüleid nem szeretnék,hogy a kutya rajtuk maradjon.Másrészt a kutyát nevelni kell és sétáltatni napi 1-2 órában.Plusz lehet,hogy anyagiakban sem tudnátok vállalni.

Majd ha elköltözöl,lesz kutyád.Addig járj ki menhelyre,ismerkedj a kutyákkal.

2017. márc. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyiltan kérdezz rá az indokokra
2017. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tőlük kellene megkérdezned. Sok oka lehet. Például:

- nincs rá pénzetek (egy kutya eltartása elég drága)

- nem szeretik a kutyákat, ezért nem akarnak együtt élni egy kutyával

- attól tartanak, hogy rájuk maradna a kutyával való foglalkozás, és ezt nem tudják/nem akarják vállalni

- nincs rá elég időtök.

Próbáld megkérdezni, mi a valódi oka.

2017. márc. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit érzel... Elköltözöl, dolgozol és vehetsz kutyát. Én is ezt csináltam. Utána persze már rögtön kellett kutya nekik is...
2017. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kertes házban lakunk és még van egy évem a középsuliból (nyelvisbe járok). De a szüleim is szeretik a kutyákat és nem is olyan drágát szeretnék (20e Ft).
2017. márc. 3. 17:59
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
A 20 ezer forintos kutya egy szaporítós,idegbeteg,örökletes betegségekkel született kutya,akire több pénzt kell rákölteni,mint gondolnád.Kizárólag tenyésztőtől vegyél kutyát(ami ugye 100.000 forint fölött kezdődik,de legalább egészséges kutyát kapsz),vagy nézz szét menhelyen.
2017. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjatok be ha lesz. De tényleg nagy felelosseg nagy összeg. Kutyakaja B.A.R.F vagy kutyatáp muszály neki NEM moslék, ajánlott ivartalanitas, kicsikorban tobszori oltas és féreghalytás, évi legalább egy oltás ha nem kapta meg a kiskori oltasokat akkor kombinalt oltás és pesze chip és a kiegészítőkről (hám v nakorv, ház stb), sérülésekről, tönkretett dolgokrol nem is volt szó. Nagyon sok időbe telik nevelni, játszani vele stb. Kérdezd inkabb a szüleidet mi a baj. :)
2017. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

20 ezer Ft-ért csak keveréket kapsz, de menhelyről ennél kevesebbért is fogadhatsz örökbe.

A fajtatisztának mondott 20 ezres kutyára pedig rengeteg fogsz költeni az állatorvosnál, illetve a kutya is beteges és/vagy rövid életű lesz.

Más: a kutyának nem vételára a sok, még akkor sem, ha az százezres nagyságrend (fajtatisztánál ennyi).

Hanem az eltartása. Minőségi kaja, felszerelések, oltások, féreghajtó, kullancs-bolha elleni védekezés, esetleg kutyaiskola, ivartalanítás, betegségek kezelése stb.

Egy közepes kutyára minimum 10 ezret számolj havonta, ebben állatorvosi kiadások nincsenek.

Kezdd azzal, hogy belemélyedsz a kutyás témába jobban. Tanulj, informálódj, honnan szabad és honnan nem kutyát venni.

Kezdj el járni menhelyre hétvégéken önkénteskedni, sétáltatni kutyákat.

Így egy csomó hasznos dolgot megtanulsz a kutyákról, jót is teszel, kutyák között lehetsz, és talán a szüleid is látják, hogy komolyan gondolod a dolgot.

2017. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18 vagy, gondolom nemsokára egyetemre mégy és hacsak nem valami büfé-ruhatár szakra, akkor se időd, se pénzed nem lesz egy kutyára. Még egy pár évet kibírsz, amíg lesz stabil jövedelmed és olyan kutyát veszel, amilyet akarsz.
2017. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!