Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kölyökkut...

Hogy szoktassam le a kölyökkutyámat a folyosóra pisilésről?

Figyelt kérdés
Társasházban élünk. A lakàsban nem nagyon szokott bepisilni, de amint kilépünk a bejàrati ajtón a közös folyosóra, rögtön bepisil. Akkor is ha két órànként van levéve.
2017. márc. 3. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ivartalanitani kellene.mivel jelöl.
2017. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Vidd le ölben most még.
2017. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es. Aha, 3 hónapos kutyát...


Kettes, csak az a baj hogy 13 kiló. Meg a kulcsos ajtó kinyitásàhoz úgyis le kell tennem,és addig is pisil.

2017. márc. 3. 13:57
 4/13 anonim válasza:
0%
Milyen kutya?
2017. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%
mi is úgy csináltuk eleinte hogy kézben vittük mert nem tudott lépcsőzni, viszont ahogy növekedett nehéz lett nem tudtuk kézben vinni. Mikor megemeltük megnyomtuk a hasát és bepisilt, ekkor döntöttem úgy hogy inkább megtanítom lépcsőzni. Tudom hogy nálad nem ez van de szerintem azzal ha kihurcolászod nem tanulja meg hogy ott nem pisilhet. Szerintem ha a folyosón pisil szidd meg, nem kell megütni meg semmi csak érezze hogy haragszol rá. Mikor kint pisil dicsérd meg, hátha összeköti és megpróbálja tartani.
2017. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4 nem hiszem hogy szàmít, de kan németjuhász keverék.


5, tud ő lépcsőzni, ilyennel nincs gond, de a lépcső előtt a folyosón pisil be mindig. Akkor mindig megszidom, kinn mindig dícsérem. De nàla semmilyen szidás nem használ (és nem csak ebben az esetben, másban sem)

2017. márc. 3. 14:33
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Akkor először érd el, hogy hallgasson rád, tudd letiltani dolgokról. Ez fontos, most még könnyű elérni, de 3 hónap múlva már nem lesz az. Ha nem vagy követlezetes, ráhagysz mindent, azzal rengeteg rossz viselkedést fogsz rögzíteni benne és az egész kapcsolatotokat aláásod. Ha kell, keress kutyasulit.


A lépsòházban pedig ne adj neki lehetőséget a pisilésre. Vagy siess vele, ne tudjon megállni, vagy akár jutalomfalattal végig vezesd meg, hogy ne figyeljen semmi másra.

2017. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7-es, hallgatni hallgat ràm, csak a tiltàsra nem. Tök mindegy mit teszek vele. Se a szidás, ràkiabálás, se az ütès nem hasznàl neki első pillanattól kezdve.


Azt meg egyszerűen nem tudom megtenni, hogy megállás nélkül megyek, mert kinyitni ki tudnàm előtte az ajtót, de be is kell csukni, és neki az a két màsodperc is elég. Sőt, szinte minig kocogok vele a folyosón hogy ne lassuljon be, de simàn pisil menet közbe is... sokszor 5 méteren keresztül pisis a folyosó. Jutalomfalat meg a lakáson kívül màr nem érdekli,próbàltam de nem reagàl rá.

2017. márc. 3. 19:32
 9/13 anonim válasza:
0%

Én kérdeztem a kutya fajtàjàt.

Abban igazad van, hogy a pisilés miatt mindegy a fajtàja.De én tàrsashàzban nem tartanék ekkora kutyàt, főleg nem kant.Nekem is volt, tudom mekkora lesz.

2017. márc. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9 na és aztàn neked mi közöd van hozzà hogy én milyen kutyàt tartok? Igen,remélem minél nagyobb testű lesz. Semmit nem tudsz az életünkről,így azt se tudhatod hogy állatos helyen dolgozom, ahová màr most viszem magammal a kutyát, mert a főnöknő (aki àllatorvos!!) megengedi.
2017. márc. 4. 06:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!