Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában miért erőltetik...

Kutyaiskolában miért erőltetik a nyakörvet?

Figyelt kérdés

nagyon kis súlyú csivaváim vannak,2kg a "nehezebb", orvosi utasításra nem használhatnak nyakörvet.

Illetve egyébként sem ajánlott mert eltörhet a nyakuk egy nagyobb rántásnál. Ezenkívül nem is viselik el, azonnal kibújnának belőle ha meg szoros, tényleg azt lehet hogy ha visszakarom fogni akkor eltöröm a nyakát vele illetve rántásnál fullad tőle..


Meg nem értem miért kell nyakörvvel gyakorolnom ha amúgy hámot használunk, és én azt akarom hogy hámban hallgasson rám ne nyakörvben.


2017. márc. 5. 09:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Vigyél igazolást,hogy nem használhatnak nyakörvet,csak hámot.
2017. márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Nyakörvvel tudod irányítani a kutyát, hámban nem. Ha nyakörvvel tud szépen viselkedni akkor hámmal is fog. Lakik felénk egy pincser féle kutya, nyakörvvel sétáltatják és láss csadát nem tört még el a nyaka. Rándásnál meg minden kutya fullad kicsit ez nem meglepő. Hámmal nem tudsz kutyát nevelni mert mindig csak csüngeni fog a póráz végén.
2017. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%

Pontosan ahogy a #2 írta!

Hámban NEM tudod irányítani a kutyát,csak nyakörvben!


"Illetve rántásnál fullad tőle"

Hallottál már a fojtónyakörvről?

Szerinted a nagy kutyákon mi van?


Ha kutyaiskolába járatod,azt gondolom azért teszed,hogy meg legyenek nevelve!

Ahhoz pedig az kell,hogy néha kapjanak egy kis fojtást,ütést.

Hangsúlyozom egy KICSIT!


És elhiheted,hogy a kutyasuliban dolgozó oktatók jobban értenek hozzá mint te!

2017. márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
hát ha ez kell egy kutyaiskolában hogy fojtogatni meg ütni kell akkor az én kutyám inkább neveletlen marad..
2017. márc. 5. 10:34
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
nem kell ütni és fojtani sem, de csak szeretettel sem lehet kutyát nevelni.
2017. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Vegyél vagy csináltass vastag nyakörvet neki,akkor szét oszlik az erő.

Nem kell akkorát rántani,hogy eltörjön a nyaka, rántás pedig egy pár mp-es kisebb rántás. Te tudj bánni az erőddel és ne esze veszett módjára ráncigáld.


Fulladni minden kutya fullad a nyakörvtől ha jobban megnyomja a nyakát. Még a nagy kutyák is fulladnak.

Ez a normál.


Hámban sajnos nehezebb korrigálni a kutyát.


Nyakörves volt a kutyám 13 évig,most 2 éve hámos,mert öreg és vmi miatt elkezdett fulladni a nyakörvtől, de olyan szinten,hogy végig krágogta a sétát. Doki szerint érzékenyebb lett öreg korára,most már 15 éves. Sajnos korrigálni nagyon nehéz 6 kg,de sokkal erősebb hámban,mint nyakörvben volt, nyakörvnél egy-két kisebb rántás és tudtam fegyelmezni hámban,lehetetlen szinte.

2017. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Iskolája válogatja, de általában ha speciális a gazdi (jelen esetben te) akkor úgy vannak vele, hogy jó legyen az amit ő akar és nem veszekednek mert úgy sem fogja megérteni a lényegét. Pedig tényleg csak segíteni akarnak, de sokaknak nehezére esik felfogni, hogy az se jó a kicsi morzsi kutyának ha mindent megengednek neki és ha bármi rosszat csinál nem az van, hogy "jajj de cuki".


Nyakörvvel sokkal jobban irányítható a kutya. Eltörni nem fog a nyaka, ha csak nem rángatod idegebeteg módjára. Az oktatók sosem fognak olyat kérni tőled, hogy most ránts egy akkorát a pórázon, hogy eltörjön a nyaka és repüljön pár métert. Ráadásul még nagyon az eljén lehetsz, így többynire csak pozitív megerősítéssel gyakoroljátok az adott feladatokat. Fojtó nyakörvet neked sosem kell majd használni, azt teljesen más célra használják és nem hobbikutyáknak, de nyílván soha nem fogod megérteni, hogy egy kutya nem csak egy cuki kis csivava lehet, hanem szolgálati kutya is amiknek sokkal keményebb kiképzés kell és nem hibázhatnak. Ha hibázik életek múlhatnak rajta, ezért ezt nem engedhetik meg. Ilyenkor már semmit nem ér a pozitív megerősítés, a jutalomfalat.


Ha végképp nem tudsz azonosulni a gondolattal, hogy a nyakörv nem ellenség hanem segítség akkor keress egy másik kutyaiskolát vagy beszéld meg az oktatóval, hogy neked így nem megy csak ha hámban van.

2017. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Hàmmal nem lehet nevelni. Mivel azt eredetileg is azért talàltàk ki hogy húzzon a kutya (lásd szánhúzó kutyák).
2017. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Mi akkor hihetetlen nagy csodák vagyunk, de a kutyám hámmal tanult meg rendesen sétálni, és láss csodát jobban tudom irányítani, mint némelyik "nyakörves" gazdi. Hülyeség ez a hámmal nem lehet irányítani a kutyát dolog, rengetegen tudják hámban sétáltatni normálisan a kutyát. Hozzátenném, hogy én pont azt vallom, hogy aki hámban is tudja rendesen irányítani a kutyáját, az tudja majd nyakörvben is. Ja és megjegyezném, hogy ismerősöm kutyájának a légcsövét jól tönkretette a nyakörv. Azóta már akkor is öklendezik, mikor megvakarja a nyakát, annyira érzékeny lett neki, de ha valaki szerint csak ilyen áron lehet kutyát megnevelni akkor azzal nincs mit tárgyalnom.

És könyörgöm, lehet, hogy a kutyakiképzőnek nagyobb a szakértelme, de a kutyámat ÉN ismerem jobban, nem ő. Szóval hadd döntsem már én el, hogy mivel sétáltatom és nevelem a kutyám.

Engem egyébként hidegen hagy, hogy ki használ nyakörvet és ki használ hámot, de ez a "hámban irányíthatatlan a kutya" dolog annyira badarság, hogy ez ellen mindig felszólalok. Mindenki döntse el maga, mit használ és ebbe más ne kössön bele! Persze érvelni lehet a másik dolog mellet/ellen, de itt senki sem érvelt semmivel, csak azt hajtogatja mindenki, hogy hámban irányíthatatlan a kutya, ez nem érv.

Kedves kérdező, egy normális helyen semmit nem erőltetnek. Mi is járunk kutyasuliba és a képzéseken egyaránt megtalálhatóak nálunk hámos és nyakörves kutyák is, és az oktató még soha senkinek nem szólt be amiatt, hogy miben van a kutya egy-egy képzés alkalmával. Plusz nálunk ütni sem szokás a kutyát, igen, csak kedvességgel nem lehet kutyát nevelni, de itt mifelénk nem a verést, hanem a szóbeli tiltást alkalmazzák, és láss csodát, a kutyák értenek belőle.

2017. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

mi ráadásul nem is gagyi teszkó hámunk van hanem k9, puppia, curli hámokaamik nem olcsó vackok!!!


Elhiszem hogy munkakutyának kell a hatalmas fegyelem stb de könyörgöm én nem háborúba viszem a kutyámat meg rendőrnek ,hanem csak azt akarom hogy megtanuljon leülni ha kell , és kutyafuttatón visszatudjam hívni ha gáz van. ENNYI!

Nem terminátort akarok nevelni egy csivavából..és köszönöm nem kérek abból mint ismerősnél hogy ráerőltették a légcsöve tönkrement és refluxos lett..

2017. márc. 5. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!