Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák frontérzékenysége?

Kutyák frontérzékenysége?

Figyelt kérdés

Gondolom az állatok is megérzik az időváltozást, így a kutyák is. Amiért a kérdést feltettem, annak oka a következő.

Idős, 13 éves puli kutyámról van szó. Nagyjából két éve kinti-benti kutya. Azelőtt nem tartózkodott benn. Az utolsó műtétje óta van ez, hogy benn alszik.:)

Általában minden ok, nincs vele probléma, jól szocializálódott idebenn, idős kora ellenére is. Mégis vannak napok, amikor nem bírok vele, haza vágja a pihenésem, tönkre teszi az éjszakát. Most is az van, hogy liheg(mintha 40-fok lenne), nyugtalan, bújik mindenhová, órákon keresztül csak jön-megy. Bent nem nyugszik, ha kiengedem kaparja az ajtót, nyüszít. Már előre félek az éjszakától, alvás tuti nem lesz.

Ez a közelgő esőnek, és a frontnak tudható be? Mit tudok vele kezdeni?


2017. márc. 5. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Két éve bent lakik és csak most jelentkeznek ezek a "megnyilvánulások" ? Vagy csak újra "kint akar lakni" ?

Nem csupán a " tavaszt érzi? "

Biztosan megélt jónéhány frontváltozást a 13 éve alatt.

[link]

Nem hinném, hogy időváltozás miatt viselkedne ennyire másképpen, mint azt a két év alatt megszokhattad tőle.

Szerintem valami más baj is lehet: nézesd meg őt orvossal is!

2017. márc. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érzik a frontot és legtöbbjük nem is viseli túl jól. De a leírtak más jellegű problémára utalnak. Csak a front nem okoz ilyen viselkedést a kutyánál.
2017. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Folyamatosan volt ez a két év során, de télen ritkábban. Van, hogy két hétig is minden ok, aztán jön ez. Semmilyen más változást nem látok, étvágya is van ilyenkor. Úgy tapasztaltam, hogy ez mindig időváltozásra történik, amikor a környezetemben is többen panaszkodnak, hogy itt fáj ott fáj, ingerlékenyek stb. Mindig csak egy, max. két napig tart ez a kutyumnál. Szerintem a légnyomás változással lehet összefüggésben. Csak baromi kellemetlen. Reggel korán kelek, menni kell munkába. Többször nem aludtam egy órát sem miatta. Azért kérdeztem itt, hogy hátha más is van így a kutyájával?
2017. márc. 5. 16:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen főleg idős kutyák érzékenyek lehetnek a frontokra. Akár hangulatban, akár valamilyen fájdalom előjöhet vagy fokozódhat. Ha jó állatorvosod van beszélj vele, hátha valamilyen gyenge nyugtató vagy gyógynövényes szer segíthet.
2017. márc. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!