Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú, gubancolódó szőrű...

Hosszú, gubancolódó szőrű kutyára milyen kullancs elleni szert?

Figyelt kérdés

A kutyám kb egy kullancsmágnes, 1 hete mióta jobb idő van, (felénk 15-20 fok is volt a hétvégén), azóta napi 2-3 kullancsot szedek ki belőle..

Eddig nyakörv volt rajta, de mivel nem használt és ráadásul teljesen összecsomósodott a nyakán a szőr miatta, így levettem.

Spray-t még nem próbáltam, van ami hatásos lenne? Tablettát nem nagyon szeretnék neki adni, különösebb oka nincs, csak nem tudom, hogy az is nem káros-e neki.

Ti mit használtok? (Pulikeverékről van szó, 15 cm-es hosszú, hullámos szőre van, ami könnyen rasztásodik, így minden bele is ragad, szóval a nyakörvre is rátekeredtek a tincsei, aztán alig tudom levágni róla.)



2017. márc. 5. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
mi tablettát használunk amit az orvostól veszünk. Tökéletesen beválik, ugyan a szőrébe szokott kullancs lenni de benne nem szoktunk kullancsot találni.
2017. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen tablettát?
2017. márc. 5. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:

A tabletta magában irtó máj és vesekárosító hatású, mert az konkrétan egy méreg (a kullancsok számára méreg, de emiatt a kutya máját, veséjét is borzasztó mértékben károsítja) . Tablettát csak úgy ajánlott adni hosszútávon, ha kap mellé máriatövis kivonatot.

Én egyébként inkább a cseppet (spot on) ajánlom. Rengeteg fajta van, de elvileg az Advantix a legjobb ami véd bolha-kullancs-szúnyog ellen. (A szúnyog elleni védelem is fokozottan fontos, mert azok a kis mocskok terjesztik a kutyákra veszélyes szívférgességet).

2017. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk nyakorvbol a foresto jött be, de cseppbol én is az advantixot nézegettem.


Van aki duplazik. Pl spot on és frontline spray. Vagy spot on és nyakorv.

2017. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor az advantixot és szerintem a frontline spray-t is kipróbáljuk, hátha végre működne valamelyik. :)
2017. márc. 5. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!