Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féléves amerikai staffordshire...

Féléves amerikai staffordshire terrier nevelése?

Figyelt kérdés

Először vittük sétálni az 5-6 hónapos kutyánkat. Eleinte az udvarról sem akart kimenni, de mikor kijutottunk, nagyon szakaszosan tudtunk csak haladni. A szakaszosant úgy értem, hogy kb. 5 méterenként megállt és leült, vagy csak egyszerűen nem akart tovább menni. Ez így ment végig, de szerintem ez normális, mert először vittük ki. Szerintetek?

Következő probléma: mikor valaki kijön a házból, vagy ilyesmi, akkor nagyon elkezd ugrálni az illetőre. Ezt úgy szoktam megakadályozni, hogy lenyomom a fejét, és határozott hangon utasítom. Ez megfelelő, és idővel hatni fog, vagy próbáljak ki mást?

Harmadik és egyben utolsó: játék közben hajlamos kicsit bevadulni. Ezt a harapdálásra értem (nem erősen, egyértelműen játszó szándékkal, de szeretném erről leszoktatni).

Mit tegyek, hogy ezekről leszoktassam?


2017. márc. 6. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Eddig miért nem volt sétáltatva? Kölyökkorától fogva, amint az oltásai engedik minden nap vinni kell, és megismertetni mindennel, más kutyákkal, emberekkel, autókkal, hogy ne egy félős és idegbeteg kutya legyen. Persze hogy most még fél mindentől, próbálkozz jutalomfalattal, amint tett egy pár lépést, jutalmazd meg.

A nevelésével kapcsolatban kutyaiskolában tudnak segíteni, itt nem lehet az egészet leírni 2 mondatban.

2017. márc. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is nagyon fontos,hogy a kutya mind fizikailag,mind szellemileg el legyen fáradva.Játsszatok,fussatok,sétáljatok vele,tanítsatok neki új dolgokat.Így ő is boldogabb lesz,és a nevelés is könnyebb.

Első sétánál normális,hogy nem igazán élvezi,de egy idő után,ha sok pozitív élményt szerez,már nagyon fogja várni.Kezdjétek el minél előbb tanítani,hogy nem ő dönti el merre mentek,és a behívhatóságot sem ártana elsajátítani.

Felugrálásnál az egyik legjobb megoldás az,ha nem veszel tudomást a kutyáról.Hátat fordítasz neki,nem nézel rá,nem beszélsz vele.Mivel pont azt akarja elérni,hogy vele foglalkozz,így számára ez a legnagyobb büntetés.Ha úgy látod lenyugodott,hívd magadhoz,és dögönyözd meg,játssz vele.Ha megint elkezdeni ugrálni,ismét hagyd ott.Egy idő után rájön,hogy akkor foglalkozol vele,ha nyugodt,és csak szolidan örül.

Játék hevessége sokszor azért van,mert a kutya tele van energiával.Ezen ugye már leírtam miként lehet segíteni.Nyilván nevelés is szükséges.Ugyan az,mint az előbb.Ha harap,ott hagyod.Ismét a játék megszakítása a legnagyobb büntetés,hisz ő pont erre vágyik.Egy kis idő múlva hívd magadhoz,próbálj vele újra játszani,és ha harap,mindig állj fel,és menj el.

Egy idő után erre is rá fog jönni,a harapdálásnak nincs jó vége.


Annyit még hozzá tennék,hogy sose alkalmazz erőszakot kutyáddal szemben.Legyen tekintélyed,de ezt a határozottságoddal és higgadtságoddal érd el,ne különböző fizikai megfélemlítéssel.

Nyilván vannak olyan esetek,ahol rá kell szólni a kutyára,és ki kell zökkenteni,de ezek a problémák egyszerűen megoldhatók bármiféle ütés nélkül.

2017. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nos igen, az első válaszolónak mondom, hogy azért írtam így a kérdést, mert nem akartam túlbonyolítani. A kutya nem az enyém, a nagymamámnál van, aki nem kifejezetten szereti az állatokat (az egy másik hosszú sztori hogy minek akkor neki kutya). Én hetente gyszer max. kétszer megyek oda, mert sajnos nincs több időm, és másik településen lakik. Annyit tehetek az ügy érdekében, mivel nagyon sajnálom a kutyát, hogy ezeket én tanítom meg neki, hogy ne legyen indok megütni, ugyanis a drága jó mama ettől sem riad vissza.
2017. márc. 6. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező:Ismerős sztori,én sem szeretek belemenni,mert sajnos az én családom nagy része sem épp egy kutyakedvelő.Viszont kutyájuk nekik is van,én meg ugye 14 évesen annyit tehetek,hogy legalább amikor ott vagyok,akkor próbálom őket lemozgatni,valamennyire nevelni,szeretgetni,amit egyébként sosem kapnak meg...
2017. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:(
2017. márc. 6. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Normális, hogy így viselkedik az első sétákon, hiszen minden új még neki, meg kell szoknia. Felmerül a kérdés, hogy eddig hol volt a kutya, hogy most sétál először?!

Egy staffinél különösen fontos a korai szocializáció más állatokkal, más kutyákkal, és emberekkel is. Még nem késő, mert kölyök még. Minél többet vidd kutyás társaságba, kutyaoviba, futtatóba, vagy ami van a környéketeken.

Ha hat a feje lenyomása, és befejezi az ugrálást, akkor hatni fog. Ha nem hat, akkor hatástalan, ez elég egyszerű. Ha ugrik, akkor emeld ki a térded a mellkasának, lépj felé. Valamint, míg meg nyugszik, nincs foglalkozás vele, levegőnek kell tekinteni. Akkor van játék, ha nem ugrál.

Ember, ruha harapdálását tiltani kell neki, viszont nagyon szeretnek harapósat játszani: játssz vele ilyet kötéllel, zsinóros labdával, erős ronggyal.

Egy staffinak rengeteg energiája és mozgásigénye van. Ha nem tudjátok ezt levezetni, mindennap sétáltatni, kutyák közé vinni, és megfelelően nevelni, akkor okosabb lenne új gazdát keresni neki. Nem tudom, a nagymamád mit akar egy ilyen kutyával, ha még csak nem is szereti. Udvaron télen nem tartható, rengeteg foglalkozást igényel, házőrzésre nem alkalmas.

2017. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!