Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyások miért gondolják...

Egyes kutyások miért gondolják azt, hogy jogukban áll kutyájukkal más embereket, a szabad mozgásukban korlátozni?

Figyelt kérdés
Ma a Sparban voltam, és egy kutyától nem tudtam elhagyni az épületet. valaki póráz nélkül kint hagyta az éllatot, és az az ajtóban állt és ugatott befelé. én kutya fóbiás vagyok és allergiás is a szőrükre. nem akarok érintkezni vele, főleg nem akarom hogy megharapjon. Megkértem a biztonsági őrt hogy tegyen valamit, de ő közölte "ez nem az én dolgom". Nagy nehezen amikor nem nézett oda az állat, elhagytam a Spart. a kutya továbbra is elállta az ajtót, és ott ugatott befelé, minden kijönni szándékozó emberre.
2017. márc. 7. 20:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kihívod a köztereseket vagy a rendöröket
2017. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Miből gondolod hogy valaki kinthagyta, és esetleg nem megszökött, vagy kóborkutya? Általában a kutyások ha sétálni viszik a kutyát, tesznek rá pórázt...
2017. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Volt rajta nyakörv is és még egy mellény is, ilyen kutya ruha....
2017. márc. 7. 20:29
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Én is sok ilyet látok. Nem kóbor kutyák. Ott van rajtuk a póráz, csak nem kötik ki őket. A jámborabbak csak bámulnak befelé és várják a gazdit. De vannak sajnos félelmetesek, mérgesek is.

Rengeteg hülye ember van. Miért ne lennének hülyék a kutyások között is?

2017. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%

Miből gondolod, hogy valaki szándékosan állította oda kutyáját? Simán el is szökhetett otthonról. És igen, a gazda dolga a portáján tartania a kutyáját, de ez nem mindig annyira egyszerű. Egyébként akkor az embereknek milyen joguk van mindig, szinte mindenhol korlátozni mások szabad mozgását? /Mikor pl. egy bevásárló központban a húsos pultnál beszélgetnek és nem fér el tőlük senki/ kb. Ugyanannyi joguk. Hozzátenném, hogy a fóbiák kezelhetőek! És nem értem, egyeseknek miért okoz örömet ilyen provokatív kérdések kiírása?

És egyébként megkéne tanulni együtt élni másokkal, el kell fogadnod, hogy nem csak kutyafóbiások élnek a világon.

Az általad leírt helyzetben egyébként egyaránt hibás a gazda is, a biztonsági őr is, és bizony te is. Csak simán el kellett volna sétálni mellette és nem rinyálni. Enyyire felfújni egy ilyen dolgot. Bár az én nagy problémaim is csak ekkorák lennének!

2017. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de miért ne lehetne nekem kutya fóbiával jogom ahhoz, hogy a bevásárló központot elhagyjam anélkül hogy érintkeznem kéne egy agresszív kutyával, amire még allergiás is vagyok? Senkinek nincs joga, ráerőltetni a másikra a hobbiát. Képzeld, ha én kígyókat tartanék és azokat próbálnám rátok erőltetni, meg ha a kígyó befalná a blökit, akkor csak annyit mondanék, hogy hát sajnálom, a kígyók már csak ilyenek, és tanuljatok meg együtt élni velük, illetve ne engedjétek a kutyát az én kígyóm közelébe? Jah, és mindezt közterületen.
2017. márc. 7. 20:41
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Jó, hogy kiírtad magadból... Biztos jobban leszel.
2017. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

"Az általad leírt helyzetben egyébként egyaránt hibás a gazda is, a biztonsági őr is, és bizony te is. Csak simán el kellett volna sétálni mellette és nem rinyálni. "


A kérdező mégis miért hibás?

A gazda egy igazi tuskó.

2017. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%
Menj el pszichiáterhez. Fóbiásnak kezelés kell. Nem a többségnek kell hozzád alkalmazkodni.
2017. márc. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek nem fogják fel, mit ír a kérdezö!


A fö gond nem az, hogy neki (a kérdezönek) van fóbiája, hanem hogy a kutya gazdája nem normális helyre állította az állatot.

Egy üzletben sokszor vannak gyerekek is, akik nem tudják, hogy az adott kutyának mi nem zavaró. Adott esetben ha megtetszik neki a kutya, és kiabál egyezt örömében, a kutya ezért megtámadhatja - akár komolyan, akár játékból -, a gyerek meg komoly sérüléseket szerezhet.

Vagy csak símán megijed a kutyától, mert a kutya nagy ö meg kicsi és emiatt lesznek problémái.


Ha valaki kutyát tart, akkor az ugyan hagyhatja egy üzlet elött, de NEM a bejáratnál, hanem olyan helyen, ahol senkit nem akadályoz és garantátlan nem tud megtámadni senkit.

2017. márc. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!