Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyások miért gondolják...

Egyes kutyások miért gondolják azt, hogy jogukban áll kutyájukkal más embereket, a szabad mozgásukban korlátozni?

Figyelt kérdés
Ma a Sparban voltam, és egy kutyától nem tudtam elhagyni az épületet. valaki póráz nélkül kint hagyta az éllatot, és az az ajtóban állt és ugatott befelé. én kutya fóbiás vagyok és allergiás is a szőrükre. nem akarok érintkezni vele, főleg nem akarom hogy megharapjon. Megkértem a biztonsági őrt hogy tegyen valamit, de ő közölte "ez nem az én dolgom". Nagy nehezen amikor nem nézett oda az állat, elhagytam a Spart. a kutya továbbra is elállta az ajtót, és ott ugatott befelé, minden kijönni szándékozó emberre.
2017. márc. 7. 20:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

Mellesleg szájkosár nélkül ki sem vihetné...

Kérdezö ilyenkor hivj rendört, ök intézkednek a gazdi ellen is, és ha ugy látják, a kutyát is elviszik.

2017. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A gazda a barom, mert olyan helyre kéne tennie, ahol nem zavar mást....és nevelnie kéne, hogy ne ugasson.

Amúgy közterületen csak EGYEDILEG veszélyessé nyilvánított kutyákra kötelező a szájkosár

2017. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

ez a kutya nem volt kikötve, ott volt hagyva a bejárat előtt, nyakörvel kabátban. nyilván a gazdájára várt, de minden távozót megugatott. a nem fóbiások is széles ívben próbálták kicselezni, mert szerintem senki nem akarja hogy megkapja...


"Menj el pszichiáterhez. Fóbiásnak kezelés kell. Nem a többségnek kell hozzád alkalmazkodni."


Te ne döntsd el hogy nekem mi "KELL". Ha nem háborgattok, akkor nincs probléma. Szerintem neked kéne a kulturált közösségi együttélésről leckéket venni. Nem csak saját magad járatod le, hanem minden normális kutyatartót is ezzel.


Nem szoktam olyan helyre menni ahova általában kutyákat visznek futtatni, de a közértbe már had mennyek el anélkül hogy ott ne kelljen ilyennel szembesülni.

2017. márc. 8. 10:36
 14/16 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem túlreagálod. Abban igazad van, hogy a gazdi hülye volt, mert nem kötötte meg a kutyát, mondjuk eleve nem értem minek kell a kutyát elvinni vásárolni... De kicsit te is túlliheged, mert elég lett volna kikerülni a kutyát, ahogy a többi ember is tette, ahelyett hogy most ide jöttél sopánkodni. Ráadásul a kérdés is megtévesztően van megfogalmazva mert nem a "kutyás" (azaz gazdi) korlátozott a mozgásodban (ez sem igaz mert mozogni tudtál), hanem csak saját döntésedből nem mentél tovább, amiben ember nem korlátozott, mivel ott sem volt.


Viszont a fóbia tényleg nem játék, azt kezelni kell. Elsősorban saját magad miatt.

2017. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
rendben, nem sopánkodom. beszéltem az önkormányzattal és azon belül is a közterületesekkel. ha még 1x ilyen lesz őket hívom ki, és kapja is a gazdi a bírságot :) nem is sopánkodom tovább, megyek dolgomra, sziasztok.
2017. márc. 8. 15:28
 16/16 anonim ***** válasza:
73%

Mert kutyások között is sok a tahó! Teljesen jogos a felháborodásod.


Én is kutyás vagyok, de az olyanoktól, akikről a kérdező beszél, én is a falra mászom, már nagyon elegem van. Szintén Spar előtt kint hagyott valaki egy nagy ivaros kan vizslát, ott nyafogott az ajtóban terpeszállásban és hiába mentem a járda másik oldalán, odarongyolt a kutyámhoz. Olyan jellegzetes vizslás stílusban (megy mint a tank és lendületből beleszagol a másik hátsójába) amit az én kutyám nem igazán tolerál. Na, nekem kellett elkergetni,megfogni nyakörvénél fogva és elpenderíteni, mert gazdi épp bent vásárolgatott.


Kva nagy pofátlanság és felelőtlenség így kint hagyni egy kutyát, több okból is.

1. Sokan félnek a kutyáktól/zavarja őket/nem kíváncsiak rá.

2. Felügyelet nélkül bármilyen galibát okozhat, elég, ha kiszalad az útra vagy egy biciklis elé.

3. Véletlenül pont egy olyan kutyához rohan oda, amelyik leszedi a fél arcát.

4. Lehet, hogy a másik gazdának (ahogy nekem is) vagy a kutyájának tele a töke a random odarohangáló idegen kutyákkal, akinek épp franc tudja hol a gazdája.


Legközelebb legyél határozottabb a biztonsági őrrel! Igenis az ő dolga, szóljon be az üzletbe, hogy a kedves gazdi fáradjon ki és tegye el az útból a kutyáját!

2017. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!