Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Harci kutya" tulajdonosok,...

"Harci kutya" tulajdonosok, mennyire előítéletesek az emberek?

Figyelt kérdés

Gazdik, akinek Amstaff vagy Dobermann, vagy Rottweiler vagy hasonló harci kutyának titulált kutyátok van, hogy birkóztok meg az előítéletekkel?


Pár éve volt egy dobermann keverék kutyám, akit szinte soha sem engedhettem, el mert a lakótelepen a kiskutyások már messziről visítottak, holott az ő kutyájuk rohant oda az enyémhez.


Most Amstaffot szeretnék, de már előre félek, hogy a végén őt is folyamatosan pórázon kell tartanom és kinézik a kutyafuttatóról, hiába jól nevelt békés kutya.


Tudom, hogy vannak hülye emberek által rosszul nevelt harci kutyák és nem tudhatják előre, hogy az enyém jól nevelt, de nem szeretném örökké pórázon tartani:(


Ti hogy oldjátok meg?


2017. márc. 7. 21:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amstaffom van, elég gyakran meg kell küzdenünk az előítéletekkel. A környékbeli kutyások ismernek már minket, ők imádják. De ha sétálunk a városban nem ritka, hogy a szembejövők inkább lemennek a járdáról az út szélére, vagy át a túloldalra, amint meglátják a kutyát... pedig egyáltalán nincs ijesztő megjelenése, jól nevelt kutya, pórázon is mindig láb mellett sétál, nem húz, nem pofátlankodik oda senkihez. Én az ilyen eseteket megpróbálom nem figyelembe venni, egyszerűen nem tudsz vele mit csinálni. Én tudom a kutyámról, hogy milyen, és nekem ez elég. Meg persze van, aki alapból tart minden nagyobb testű kutyától (akár gyerekkori rossz élmény, akár valami más miatt), ezt is tiszteletben kell tartani.


Nagy kedvencem volt az az eset, amikor sétáltunk a városban egyik ismerősömmel, az ő staffija akkor volt 4 hónapos, az enyém pedig 3 éves. Odajött hozzánk egy hölgy, hogy szeretné megsimogatni a kicsit, de a nagyot vigyem már el egy kicsit messzebbre, mert "az gonosz".. :) (Szó szerint így mondta..)

2017. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dobermannom van.

Én egy kis faluban lakom, itt nem tudok olyanról, akinek bökné a szemét a kutyám, sőt, inkább dicsérik. Viszont ha bemegyek vele városba, ott már megtapasztalom az előítéletet.

A kutyám még kölyök (8 hónapos), de jó pár ember úgy néz rá, mint valami gyilkosra. A kutya normálisan jön mellettem pórázon, nem mutatja semmi jelét annak, hogy valakinek neki akarna menni, de mégis néha úgy kezelnek, mint valami leprást.

Volt olyan, hogy a kutya rövid (!) pórázon jött mellettem és egy szembejövő nő beszólt, hogy fogjam már vissza... (??)

Úgy durván még nem szóltak be, de pont elég az, ahogy néznek a kutyámra és rám. Most már annyira nem zavar, viszont az elején még elég furcsa volt, na meg nem éppen kellemes.. kicsit olyan, mint az oviban amikor kiközösítenek (gyerekes dolog).

Na de rengetegen vannak akik megállnak és megdicsérik, hogy milyen szép :) De van aki csak messziről csodálja inkább :D Szóval kapok hideget-meleget, de már tényleg nem tudnak érdekelni ezek. Csak azért ne legyen olyan fajta kutyám ami a kedvencem, mert az emberek előítéletesek? Hülyeség. Nyugodtan legyen amstaffod és ne érdekeljen senki véleménye sem! Akinek nem tetszik az nem néz rá vagy kikerüli.

A másik meg az, hogy ha jól nevelt, akkor nyugodtan elengedheted. Nem másabb egy kis yorkinál vagy egy beaglenél az az amstaff sem. Én is elengedem, ha olyan helyen vagyok, ahol megtehetem. Azt meg mindenkinek tudnia kéne, hogy milyen a kutyája és ahhoz viszonyítva kéne elengednie a kutyáját.. nyilván nem engedem szabadon, ha tudom, hogy hajlamos megszökni, más kutyára támadni vagy ne adj isten emberre... csak sajnos nem mindenki van ezzel tisztában :)

2017. márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!