Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ekkora baj, ha átnevez...

Tényleg ekkora baj, ha átnevezem a kutyát?

Figyelt kérdés
Dióhéjban az a lényeg, hogy egy lánytól mi befogadtuk a csivaváját, merthogy beteg és ő nem bírja fizetni neki a gyógyszereket, illetve másik kutyát akar venni. A kutyus neve amúgy Versace volt, de mi átkereszteltük egy egyszerűbbre/kiejthetőbbre. Facen meg töltöttem fel róla képet az új nevével, a lány meg fel volt háborodva, hogy mi az hogy átneveztük a kutyát... Meg még kommentben direkt odaírja, hogy jaj az ő kis Versace szerelme... Szerintetek? Most tényleg ekkora bűnt követtem el? Vagy mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?
2017. márc. 10. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Ha a tiéd már a kutya, annak nevezed, aminek szeretnéd.

Ő meg minek akar másik kutyát, ha ezt sem tudta eltartani?!

2017. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem baj. Idiótákkal ne foglalkozz. Tiltsd le és töröld a kommentjét. Aki kutyát vállal az vállalja a velejáró költségeket is. Neked ne szólogasson már be egy feleőtlen idióta!
2017. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És ha a másik kutya is beteg lesz, azt is lepasszolja és szerez egy harmadikat? Minek neki kutya, ha a gyógyszereket már nem tudja fizetni?

Ha a kutya nem hallgatott a nevére, akkor tökmindegy, hogy új nevet adsz-e neki. A csaj kommentjeit én törölném a helyedben. Ha már nem az övé a kutya, semmi beleszólása.

2017. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lepasszol egy beteg kutyát, és még neki áll feljebb? Valahogyan nem tudsz belefolyni az ügybe, hogy ne legyen lehetősége újabb kutyát szerezni? Szemmel láthatóan alkalmatlan a tartásukra. Előtted pedig le a kalappal, a kutyinak tök mindegy, mi a neve, hamar megtanulja az újat is, csak az a lényeg, hogy meggyógyulhasson.
2017. márc. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tamás kulik válasza:
remélem boldogok lesztek és hogy minnél hamarabb meggyógyul a kutyusod
2017. márc. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban (ha most nem az előző gazda kínját nézem), kutya átnevezésénél arra érdemes figyelni, hogy hasonló hangzása legyen a névnek. Kölyökként nyilván ez nem játszik, de felnőtt kutya, aki megtanulta a nevét, ott mindenképpen érdemes. Tehát arra gondolok, hogy esetetekben az új névben e-a, vagy a-e hangzás legyen, illetve teljes névnél a csés ciccegés - nyilván attól is függ, hogy becézte a régi tulaj. Gondolom, azt te is tudod, hogy a kutya nem szavakat, hanem hanglejtést, hangzást tanul meg a parancsszavaknál és a nevénél is, ez azért fontos.


Egyébként mivel ő ezt a nevet szokta meg, nem fogja új néven nevezni. Attól, hogy neked mondjuk Aladár lett a kutya, attól még mindig az ő kis Versace szerelme marad. :)

Nekem baráttól van a kutyám. Évekig tenyésztette a család őket, a barátnőm meg a húga minden kölyköt elneveztek természetesen. Az új tulajok új nevet adtak a kutyáknak nyilván, de ők otthon az "eredeti" kölyökneveken hivatkoznak rá azóta is. Az én kutyum már 9 éves (ugye kölyökként vettem), de barátnőmmel ha szóba kerül, ő azóta is az eredeti nevén hívja. Miért zavarjon? A legnagyobb pedigrés kutyuknak is mindig több nevük van, mondhatni nemesít a dolog. ;D

2017. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!