Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni ha valaki feljelentéssel fenyegetőzik?

Figyelt kérdés
A szomszéd szerint sokat ugatnak a kutyáim, hivatlosan mit tud tenni? Nem lát be a kertünkbe.
2017. márc. 11. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, hogy mennyire "jó" a viszonyotok. Próbáljátok megbeszélni, ha még lehetséges.


Ha valóban elhatározta magát a szomszéd, akkor a települési önkormányzatnál fog bejelentést tenni, és birtovédelmet kérni.

Az önkormányzat illetékese helyszíni szemlét tart, felméri a kutya tartási körülményeit, és amennyiben azt állapítja meg, hogy a kutya tartása ellehetetleníti a szomszédok lakhatását, a gazda kötelezhető, hogy oly módon helyezze el a kutyáját, ami a környékbeli lakók nyugalmát nem zavarja.

2017. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen viszonyunk, csak most költöztek ide, azt sem tudom hogy néznek ki, mert falkerítés van köztünk... A kommunikációjuk anyázásban és erőszakkal (ellenem, kutyák ellen) való fenyegetésben merül ki. Ja és csak azóta fenyegetőznek mióta szóltam, hogy ne a tetőnkre dobálják a tüzijátékot.
2017. márc. 11. 19:26
 3/12 A kérdező kommentje:
Neki nem kell valahogy bebizonyítani a gondját? Hogy bizonyítja be, ha többen vannak és nem látja őket? Ráadásul nem is mindegyik az enyém (anyukámmal lakok). Amúgy minden más kutya is rengeteget ugat a környéken.
2017. márc. 11. 19:27
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem is az a baja, hogy látja őket, hanem az, hogy hallja :)

Nyilván nem hülye az ember, hallja hány állat óbégat és azt is, hogy milyen irányból, milyen közelről.

Ha valóban indokolatlanul zajonganak - és ezt az is fogja hallani, aki kimegy ellenőrizni -, abból lehet büntetés.

Anyámék szomszédjában voltak gondok a kutyákkal (persze ott azért komolyabbak, sajnos nem voltak sem jól, sem törvényesen tartva), ott simán kimentek minden bejelentésre, és landolt is a csekk a postaládában.

2017. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha egy idegen kijön a házhoz ellenőrizni, akkor normális, hogy a kutya megugatja. Azt nem várhatja el, hogy egy mukkot se szóljon rá... Ez alapján hogy állapítja meg hogy amikor nincs ott mennyit ugat? Vagy kiül ide lesbe és egész nap nézi őket??
2017. márc. 11. 19:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban aggódnék amiatt, hogy esetleg megmérgezi őket :(

Éjjel tartsd bent őket, hogy ne ugassanak.

2017. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem tudom ilyenkor hogyan ellenőrzik, de a zajongás miatt is büntették meg a szomszédot, szóval biztosan megoldják.

Ott pesze ahogy írtam, más problémák is voltak, lehet, hogy te megúszhatod anélkül is ha egyébként minden rendben.

Az biztos, hogy a feljelentést megteheti és a jegyzőnek hivatalból foglalkoznia kell vele, szóval veheted komolyan, csak az kérdéses, hogy következménye lesz-e.

2017. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amúgy meg egyforma fajtájú, egyforma méretű, ugyanolyan nemű kutyáink vannak, sokszor még nekem is koncentrálnom kell, hogy megkülönböztessem a hangjukat... Az első beszólásában pont azt üvöltötte az illető, hogy 8 dögünk van (nem annyi van), szóval nem hinném, hogy sok mindent tudhat.

És ha két tulajdonos van, akkor hogy döntik el melyikünk kutyája ugatott és kit kell megbüntetni??

2017. márc. 11. 19:54
 9/12 A kérdező kommentje:

Bejárhatnak de nem tudom őket folyton bent tartani és az ugatás bármikor zavarhatja őket nem csak éjjel.

Falkerítés van és tető a fejük fölött, nem tudnak hozzájuk férni ezért érdekel inkább a jogi része.

2017. márc. 11. 19:57
 10/12 A kérdező kommentje:
És én meg feljelenthetem azért ha olyanokat kiabál az utcán hogy lelövi őket meg leszedi a fejem (ha már a tüzijátékért nem...)??
2017. márc. 11. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!