Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely vagy tenyésztő?

Menhely vagy tenyésztő?

Figyelt kérdés

Egyelőre még elméleti kérdés, majd a mostani kutyám után lenne aktuális , ami remélem még sokára lesz ,de ma ez valahogy eszembe jutott és azóta nem hagy nyugodni. Na ugye most van egy szapis törpe schnauzer (mix) kutyunk. Tudom, hogy rossz dolgot tettünk, de akkor még tudatlanok voltunk ilyen téren. Viszont én beleszerettem ebbe a fajtába. Imádom a t. snacikat, a jellemüket, a küllemüket. Viszont a keverék kutyikért is oda vagyok. És nagyon elkeserít látni őket, ahogy gazdi nélkül szenvednek. Viszont a snacik iránti imádatom megingathatatlan.

Tehát tényleg olyan rossz ember vagyok, ha egy (igazi, rendes) tenyésztőtől veszek egy TK-s kiskutyát ahelyett, hogy megmentenék egyet a menhelyről?


2017. márc. 12. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2017. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fajtamentesen nem gondolkozol? Akkor marad a kedvenc fajtad es megmentesz ket eletet

Akit kivetttel es aki a helyere kerul

2017. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem ugyanaz a két kérdés, én azt arra lennék kíváncsi, hogy tényleg olyan rossz ember vagyok, ha egy (igazi, rendes) tenyésztőtől veszek egy TK-s kiskutyát ahelyett, hogy megmentenék egyet a menhelyről? Csak a 'címben' röviden akartam leírni.

És a 2 helyzet sem ugyanaz, mert a másik kérdésnél csak úgy "random" kiválasztott egy fajtát, én meg ,mint írtam, egy fajta imádata miatt szeretnék olyan kutyát (na jó ez elég zavaros lett, de remélem érthető)

Azért köszönöm a választ, de azt a kérdést még az én kérdésem kiírása előtt láttam és többek között amiatt is írtam ki, mert ott a többség a menhelyet írja.

2017. márc. 12. 21:16
 4/11 A kérdező kommentje:

Az előző válaszom az egyesnek ment.

Egyébként gondolkodtam, és ha aktuális lesz a kutyus beszerzése az lesz az első amit megnézek.

2017. márc. 12. 21:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szapis az első kutyám, hasonló tudatlanságból eredően, mint neked. Mi is végigzongoráztuk a menhely vagy tenyésztő kérdést a férjemmel, mikor eldöntöttük, hogy jöhet a második kutya, de nem nagyon tudtunk nevezőre jutni, mert mind a kettő mellett voltak észérvek. Végül a kérdés eldöntötte saját magát, mikor a facebookon szembejött egy kidobott kutyus, amire a férjemmel mind a ketten egyszerre mondtuk azt, hogy "Ő az". Fél éve van velünk és azóta is imádom. Előtte is nagy kutyásnak vallottam magam, de mellette lettem csak igazán az és ennek a másik kutyám is nagyon örül (kutyasuli, mindennapos játék és tanulás, heti rendszerességű erdei túrák, kutyás bandázás stb). Ezt csak azért írom le, mert úgy gondolom, hogy nem feltétlen kell most végleges döntést hoznod. Majd ha aktuális lesz, akkor jön magától a dolog. Sosem tudhatod mit hoz a holnap.
2017. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha törődsz az állatokkal, szereted őket (és nem csak úgy mondod, mint az emberek 90%-a), akkor örökbefogadsz. Vannak fajtiszta kutyák is menhelyen, de a keverékek is tudnak egészségese és szépek lenni.
2017. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van alom fajtad vegyel torzskonyveset, ettol senki nem rossz ember!



En is beleszerettem egy fajtaba(orosz fekete terrier)

Senki sem tantorithat el. Tenyesztotol lesz. Bele szerettem a fajta jellemebe,kullemebe.

Mindenki mondja fogadjak orokbe,minek veszek. Szerintem mindenki maga donti el,hogy 10-15 evre milyen kutyat valaszt.

Ha pedig van egy bevallt fajta azt erdemes venni,kesobb nehogy megband!! Aztan idobel meg akar fogadhatsz melle orokbe is ha lesz lehetoseged.

2017. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem leszel rossz ember. Nem véletlenül van annyi kutyafajta, mindet más tulajdonságok alapján tenyésztettek ki. Ahhoz, hogy fennmaradjanak a fajták, kellenek a tisztességes tenyésztők.


Vannak akik rendületlenül állítják, hogy csak az az igazi kutyás, aki menhelyről fogad örökbe. Szerintem ez nem igaz. Nem a törzskönyves kutyák miatt vannak tele a menhelyek! Hanem a felelőtlen állattartók (főleg szaporítók) miatt. Ha csak tenyésztők adhatnának pénzért kutyát, eltűnnének a szaporítók és felelőtlen gazdik, a menhelyek se lennének zsúfoltak.


Én is sokat filóztam ezen. Arra jutottam, hogy attól még, ha most az álom fajtát választom, később jöhet még menhelyes kutya a házhoz...

2017. márc. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Én személy szerint csak tenyésztőtől vennék kutyát és ettől nem érzem magam rossz embernek. Persze akinek mindegy milyen fajta, csak egy kutyust akar aki szereteted ad, akkor természetesen menhely. Nekünk most egy Magyar Vizslánk van, sajnos nem tenyésztőtől hanem egy vadász ismerősünktől, akinek két törzskönyves szülőtől született pár kölyök, szerencsére nem volt még semmi betegsége (lekopogom). A következő kutyám egy Dobermann lesz csakis tenyésztőtől, szűrésekkel. 20/L
2017. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó. Nem igazán értem az összefüggést: szóval aki csak szeretetet akar annak menhelyi kutyája legyen, akinek meg van célja a kutyával az tenyésztőhöz menjen?

Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Láttál te már kutyát közelről? Egy csomó menhelyi kutyából lett mentőkutya, vadászkutya vagy terápiás kutya.

Semmit nem számít, hogy honnan van, ha a gazdi tudja hasznosítani a pozitív tulajdonságait... Ha meg erre képtelen, akkor meg amúgy is mindegy honnan van a kutya, mert "csak szeretetet fog kapni"...

2017. ápr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!