Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza kell adnom a kutyámat...

Vissza kell adnom a kutyámat az előző gazdájának?

Figyelt kérdés

Januárban múlt egy éve, hogy autóval hazafelé tartottam egy főúton, mikor az út mellett megláttam egy kicsi, fiatalka, kajlafülű kutyust ugrándozni. Nagyon nézte az autót, megálltam, felvettem. Nagyon örült nekem. Nem lett volna szívem otthagyni, úgyhogy hazavittem. persze első blikkre arra gondoltam, kitették, már csak abból is, hogyan nézte az autókat. Másnap dokinál ellenőriztettük: nem volt chip-je, de nem volt megsérülve sem, nem ütötték el, meg semmi. A doki 7 hónaposra tippelte. Hazavittem, a neten kiírtam több állatmentő- és védő szervezet honlapjára is, hol, hogyan találtam, és hogy az igazi gazdáját keressük. Adtam egy esélyt annak, hogy esetleg elcsatangolt. Még a helyi hírlap honlapján is megjelent a "körözés" :) A neten leírtam azt is, hogy az igazi gazdit keressük, neki visszaadjuk, de ha ő nem jelentkezik, megtartjuk a kutyát - időközben megkedveltük, így a párommal úgy döntöttük, szívesen megtartanánk.


Két hónapig keringtek az általam kitett hirdetések neten, de senki nem jelentkezett, így Polka a miénk lett, chip-et kapott, bejelentettük, beilleszkedett a családba és lett egy haverja a macskánk személyében.


Ezen a héten felhívott egy nő, hogy ő a kutya előző gazdája, és a gyerekei olyannyira odavannak Polka hiányától, hogy kérik vissza. Igaz, már több, mint egy éve nálunk van és nem jelentkeztek a kutyáért, de látta a hirdetéseket, csak hát, ahogy be is vallotta, szándékosan tették ki, remélve azt, hogy így felveszi valaki, és magához veszi valaki, ahogy én tettem. Anyagi okokra hivatkozott, hogy a pénz hiánya miatt nem tudták megtartani, állítólag háznál született.


Ez a sztori nem csak felháborított, de ki is akasztott, mert most nem tudom, mi lesz.


Van-e lehetősége ennek a gazdinak visszakérni, visszavenni a kutyát? Arról elszólta magát, hogy semmi papírja nincs a kutyának, nem volt előzőleg bejelentve és persze az eltűnését sem jelentették sehol, hisz nem akarták visszakapni. Ugye jól sejtem, hogy ezek után nincs semmi joga a kutyához? Hiába tudja, hogy a két szeme színe egy kicsit eltér, meg ilyenek, bizonyítani nem tudja, hogy az övé volt. Próbált a jóérzésemre hatni, hogy gondoljak a gyerekeire, de hidegen leráztam. Azóta nem jelentkezett, de nyugtalanít a dolog.

Se az igazi nevem, se a címünket természetesen nem tudja (a posztok anno az állatvédő szervezetek neve alatt jelentek meg).


Nyugtassatok meg, adjatok tanácsot! Nagyon ragaszkodunk Polkához.


Köszönöm, aki végigolvasta!


31/N



2017. márc. 12. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi joga nincs a kutyahoz!

Ha igaz is lenne a tortenete ez egy idiota nagyonnagy bizonyitekanak kellene lennie hohy visszaadjam neki! De aki kepes volt kirakni,az barmire kepes

2017. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha több mint egy évig kussban volt akkor már cseszheti. A megtaláló 14 napig köteles keresni a gazdit és 1 évig köteles visszaadni az állatot ha a gazdi jelentkezik ha jól tudom. Ő már mind a kettőt lekéste. Hagyd rá. Az ilyennek nem való kutya.
2017. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom! TE vagy a tulajdonosa, Te chippeltetted be. Mégcsak be sem tudja bizonyítani, hogy valóban az övé volt. Szemét állatkínzó!!!

A félelmed irreális, Polka a Tiétek!🌸

2017. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám vissza, mert semmivel sem tudja igazolni, hogy az övé. Közölném a nővel, hogy 1 évet késett, már jelentkezett a gazdija vagyis van gazdája.

A hirdetéseidet meg tüntesd el.

Ja, és hiába menne bíróságra, veszett ügye lenne.

2017. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy leráztad... Semmi joga nincs, a kutyában nem volt chip, te bizonyítani tudod, hogy több mint 14 napig kerested a talált kutya gazdáját. A törvény szerint, ha 14 napig senki nem jelentkezik a talált kutyáért, az a 15.-ik napon örökbe fogadható.
2017. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell!


Aztán majd megint kiteszik, ha pénz hiányában lesznek? Figyelj, én ha szeretem azt a kutyát akkor keresek neki új gazdát, nem kiteszem az út közepére aztán vagy elütik vagy befogadja valaki... Akkor nem rítak érte a gyerekek? Nem is értem, hogy mit képzel ez a nő...


A kutya jól van, hála istennek egy védőangyal találta meg a te személyedben, én közölném a nővel, hogy legyen neki ennyi elég és inkább ássa el magát hogy képes volt kirakni egy állatot... Vegyen a gyerekeinek plüsskutyát.


Se chip, se semmilyen papírja nincs, innentől kezdve inkább lapítson mert neki lenne elszámolnivalója azzal, hogy kitette a kutyát, se chip, se semmivel.

2017. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Húha, ha ez az egy év valóban így van, akkor épp csak lecsúszott róla! :) Természetesen nekem is főleg az csípi a szemem, hogy ha már így akart megszabadulni a kutyától, akkor miből gondolja, hogy bárki jóérzésű ember odaadná neki! El is üthették volna szegényt. A pénzhiány nem indok arra, hogy az út szélére hajítsak egy kutyát, akkor már inkább a neten örökbe adom, vagy valami...

2017. márc. 12. 21:26
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a ti neveteken van (chip), másrészt pedig nem most tették ki a kutyát, úgyhogy semmi köze már hozzá.

Amúgy meg tök "jó fej", hogy ilyen későn jut eszébe, hogy neki kell a kutya... Ne foglalkozz vele, nem tud mit tenni :)

2017. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Vissza ne add. Semmi köze nincs a kutyához már, hiszen megtettétek hogy kerestétek az eredeti gazdáját keresitek, amit kb. kettő hétig vagytok kötelesek. Kb majd egy évig nem kellett neki a kutya, most se kelljen, ha kitette, így járt, már a tiétek a kutya.
2017. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagy kő esett le a szívemről! Polka mára családtag, eszünk ágában sincs ilyen embernek odaadni. Talán ő is utánanézett ennek a két hét meg egy év szabályoknak és azért nem erőlteti a témát.
2017. márc. 12. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!