Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon meg lehet ezt állapítani?

Vajon meg lehet ezt állapítani?

Figyelt kérdés

Van egy törzskönyves, tenyészszemlés óriás schnauzer szukánk. 6 éves lett az idén, és nagyon szeretnénk tőle kiskutyákat. Azonban attól félünk, hogy már kifutottunk az időből. Azt hallottam, hogy a kutyát ha öt éves kora előtt nem visszük fedeztetni, akkor már késő. Szeretném megtudni Tőletek, hogy van-e olyan állatorvosi vizsgálati módszer, amivel megtudakolhatjuk, hogy van-e még remény?

A válaszotokat előre is köszönöm!



2017. márc. 13. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
6 évesen már késő. A tenyésztők is csak 5-6 éves koráig hoznak le almot egy szukától, később már csak max akkor ha nagyon ígéretes kölykei voltak.
2017. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül késő, van ismerősöm, aki 5-6 éves korig csak eredményeket gyűjtögetett több szukájával is, aztán amikor a kutyákban már versenyügyileg nem volt több, akkor kezdett bele a kölyökprojektbe. Annak van értelme, elkapkodták a kölyköket, volt hírük, volt mit továbbvinni.

De az, hogy van TK meg tenyészszemle, szerintem nem indokolja, hogy ilyen idős korában fedeztessétek. Vegyetek egy kölyköt egy jó tenyészetből, ha szeretnétek babázni, őt meg hagyjátok :) Egyébként sem lehet tutira megmondani, hogy mik az esélyek, azt meg pláne nem, hogy a kora miatt lesz-e komplikáció. Én nem szórakoznék vele.

2017. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!