Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális az a kutyakiképző,...

Normális az a kutyakiképző, aki azt javasolja, hogy vágassam át a kutyám hangszálait?

Figyelt kérdés

Van egy tíz hónapos pumi kutyám, okos, követő, szinte tanítani sem kell, tudja ösztönösen a dolgát, csak jelez. Ez a dolga, a kutyaiskola vezetője meg azt mondta, hogy vigyem el az állatorvoshoz és vágassam el hangszálait.

Annyira megdöbbentem, hogy lehülyéztem és otthagytam a fenébe. Tényleg léteznek ennyire ostoba emberek?



2017. márc. 13. 22:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Mondd neki hogy oké,ha ő is levágassa a f×szát...

Ekkora hülye emberek istenem.Véletlen se csináld.

2017. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Pedig van ilyen eset nem is kevés. A lépcsőházunkban is van egy kutya akinek a hangszálait megműtötték. Ugyanis a kutya non-stop ugatott, ami egy idő után igen idegesítő volt. 4 emeletes társasházban éjjel-nappal az ugatását hallgattuk. Volt lakó, aki közölte a gazdival hogy vagy elviszi a kutyát vagy megmérgezi. Inkább elvitte, és megműttette a hangszálait. A kutya még mindig él, és még mindig non-stop ugat, de már nem hallani.
2017. márc. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg a kutyát nem lehet behivni, akkor szerinte el kell törni a lábát, és nem fog elszaladni? -_-
2017. márc. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A kutyám tökéletes mintakutya, ül, áljtón. al, fekszik. De ha meglát egy haverkutyát, akkor elkezd ugatni örömében, meg akkor is ha kopognak az ajtón. Az én kutyám soha nem ugat, nem nyüszít ha egyedül van. A szomszédság imádja és kényezteti. Én azért vittem kutyaiskolába mert segítséget kértem , hogy ne vakkantgasson ha megnyomják a csengőmet. Ezt az ösztönét egyedül nem tudom kezelni, ezért fordultam szakemberhez. A pumi híresen "lármás" kutya, de ennek ellenére senki előtt sem egy utálatos eb. Én azt hittem, hogy a kutyaiskolában megtanítják nekem, hogy hogyan kezeljem nála ezt az ösztönt, de helyette a csonkításra kaptam utasítást. Amúgy meg most tavasszal fogok menni vele az első terelőpróbára, ahol a hangja a lényeg.
2017. márc. 13. 23:47
 5/14 A kérdező kommentje:
A kutyámat az első iskola alkalmával beállította egy vad, szögesnyakörves kétéves németjuhász-kaukázusi keverék mellé. Az első fektetésnél a németjuhász rávette magát a kutyám gerincére, az volt szerencsém, hogy a pumit a pórázánál fogva el tudtam rántani. Onnantól kezdve a kutyám Kormi mellett parancsra sem akart lefeküdni. A kiképző meg odajött és erőből lenyomta a pumit, hallottam, ahogy reccsent a kutyám lába és gerince. :( A kutya nekem bármikor lefeküdt, de a kiképzőnek soha többet. A kiképző engem szidott, hogy milyen hülye gazda vagyok én. Mások dicsérik ezt a kiképzőt, de rájöttem, hogy magyarfajta pásztorkutyákhoz hülye, mint a tök. Engem rá akart venni, hogy járjak a pumimmal őrző-védő kiképzésre jó pénzért. Ott már csak legyintettem rá és otthagytam a fenébe.
2017. márc. 14. 00:03
 6/14 A kérdező kommentje:

1-es, puumi egy pofázós fajta, eszembe sincs megcsonkítani egy barom kiképző miatt. :)

Pacsi neked, köszönöm hogy ezt válaszoltad! :)

2017. márc. 14. 01:21
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

Jo de akkor tanítsd meg neki, hogy fogja be, mert valaki megmérgezi, ha zavarja a sok ugatás.


A szomszédban volt 3 kaukázusi vadtartáson, azok ugattak egész éjszaka, megállás nélkül, hát két hét után már többen tartottak ott a társasházbol, hogy megölik. Csukott ablak és füldugo mellett nem tudtál aludni. Azota szétmentmnk, nem beszéltem az exszel, de már lehet megmérgezték öket, merthogy elvitetni nem tudtuk, hiába voltak amugy is rosszul tartva.

2017. márc. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

istenem, amelyik kutya kiképző ilyeneket pofázik, annak kellene elvágatni a hangszálait...


ez kb olyan mintha sírna a gyerek, és a dada azt mondaná vágd a falhoz.

2017. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Természetesen a kiképző alkalmatlan a szakmájára, az oktatási módszere elavult, poroszos módszer, ami max az elvakult munkakutyáknál jön be (lsd mali).

Hagyd a fenébe az ilyen sulit, a kutyád és a közted levő kapcsolat rovására mehet, hiszen vezérként olyan szituációba viszed bele, amiben nem a csapatotok érdekeit véded, hanem az ellen oldalára állsz.

A csengetéskori problémádra egy lehetséges verzió: a kutya helyesen cselekszik, tehát dícséret jár érte - 1 max 2 ugatásig, amivel konstatálja, hogy a munkáját elvégezte, gazdi értesült :). Majd ezután egy határozott elég parancs és a helyére küldés. Ha megcsinálta nagy dícséret.

Az őrző-védő képzés ötelete nem hülyesg egyébként, csak nem abban a suliban, ahol ezt javasolták :). A kiképző abból az alapfeltevésből indult ki, hogy a csibészt is 1-2 ugatással jelzi a kutya, majd vár a gazdira. Gondolom, ide szeretett volna kilyukadni :).

Az őrző-védő képzés normális helyen nagyon sokat segít a kutya ösztöneinek kézben tartásában, irányításában és az ösztönenergia levezetésében (bár mivel tereltek, így ezzel nem lehet sok gond).

Szóval sok sikert, a sulit felejtsd el, bízz a kutyádban és oldjátok meg :).

2017. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Teljesen igazad van és jól tetted, hogy otthagytad az oktatót. Én egyrészt az ilyenek miatt nem igazán szeretem a kutyaiskolákat, inkább próbálom beleásni magam jobban a modern kutyanevelésbe és én magam megoldani a felmerülő problémákat (ez csak az én szerény véleményem). Nálunk is fennállt ez a probléma, érdekes módon azóta, mióta új emberek költöztek a szomszédba. Nekem ez a videó sokat segített, és bár még nem tökéletes a dolog, de nagyon sokat javult a helyzet: https://www.youtube.com/watch?v=bpzvqN9JNUA&t=374s


A lényeg, hogy semmiképp se averzív módon próbálj hatni a kutyára (bár nem volt szó róla, de inkább leírom), mert attól csak az rögzül benne, hogy a csengővel rossz dolgok járnak. És kitartás! :) Lehet nem egy nap alatt jön a csoda - ki tudja mennyi ideje áll fenn ez a viselkedés, így lehet hogy beletelik egy időbe a folyamat -, de az eredmény maradandó lesz :) Jó kutyázást!

2017. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!