Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyusnak?

Mi lehet a baja a kutyusnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A kutyus, egy 6-7 éves sima szőrű retriever.

Megjelent az oldalán egy kitüremkedés, ami el is fakadt neki, valamint az emlői is nagyon megdagadtak. Tegnap óta nem fogad el élelmet, csak vizet iszik, és nagyon le van gyengülve a fejét is alig bírja meg emelni.


Hívtam hozzá állatorvost, azonban az orvost azt mondta, hogy csak holnap tud kijönni, mert most 80 km-re van tőlünk egy lónál ami vemhes. Mit tudnék érte tenni, hogy ne szenvedjen? Liheg is folyamatosan, viszont nincs olyan meleg ami ezt indokolná.


Mi lehet a baja kutyának?



2017. márc. 14. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk vidd orvoshoz... ha az orvos el is menne hozzátok akkor sem tehetne semmit felszerelés nélkül.
2017. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az orvos mint mondtam nem tartózkodik a rendelőben, és hozzánk a legközelebbi orvos 60 km-re van. Autó híján sajnos nem tudom vinni, ha lenne már autóban ülnék nem ide írtam volna.


A kérdésem arra irányult leginkább, hogy rendbe jöhet e még vagy az elaltatás mellett döntsek?


A kutya a szüleimé, de nem tudom tétlenül nézni a kutyát.

Más nem szólok valakinek akinek van autója és bevisszük.

2017. márc. 14. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Azt sem tudod mi baja, és már az elaltatáson gondolkodsz? Áh, hagyjuk, szóra sem vagy érdemes..
2017. márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Féltem ki írni a kérdést ide ahogy látom nem is alaptalanul.

Válasz nincs, csak a sértegetés. Felejtsétek el a kérdést. a kutyát egy ismerősömmel bevisszük a legközelebbi orvoshoz.

2017. márc. 14. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:

6-7 éves, fiatal kutya. Valami baja van (azt se tudod mi), és egyből altatnád?

Kérd meg egy ismerősöd, rokonod, bárkit, hogy vigyenek el a legközelebbi állatorvoshoz. Ne várj holnapig.

2017. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan rendelőbe kell vinni, ami felszerelt, ahol pl. műteni is tudnak. Ha 60 km-re van csak ilyen, akkor oda (busz, vonat).

Lehet emlőgyulladása, az oldalán valószínű tályog alakult ki.

Ezek miatt nem kell elaltatni, mert kezelhető dolgok, de biztosat csak állatorvos tud mondani.

A házhoz járó falusi lódoktorok nem erre valók. Ők arra jók, hogy beadják pl. az oltásokat. Komolyabb baj esetén nem nagyon tudnak mit tenni, felszereltség híján.

Tehát nincs más módszer, mint hogy sürgősen bevinni a legközelebbi városi, felszerelt rendelőbe, ügyeletre. A kutya kb. haldoklik, pedig menthető lenne, ha azonnal orvoshoz vinnéd.

2017. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem rég értünk haza. A kutya ott maradt, csinálnak pár vizsgálatot és értesítenek. Remélem nem kell elaltatni, nagyon szelíd és kedves jószág.
2017. márc. 14. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!