Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retrieverrel kapcsolatban?

Golden retrieverrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves lány vagyok és nagyon szeretnék egy golden retrievert, hobbi célra. Tudnátok mondani személyes tapasztalatokat a fajtával? Ha van goldenetek melyik kennelből vettétek (és mennyiért <---szivesen költök a kutyára csak egy körübelüli árnak örülnék, mert nem akarom magam elszámolni)? Érdemes kutyaoviba meg kutyasuliba járatni? Előre köszönöm a válaszokat (:

2017. márc. 14. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuliba,kutyaovi mindig érdemes. Még akkor is ha nem szükséges:) sajnos drága 200.000-től kezdődik
2017. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A mienk könnyen idomítható volt, nem kellett neki se ovi, se suli. 9 éves jelenleg, gond nélkül sétálok vele póráz nélkül ismeretlen helyen is. Szuka létére tüzelési időszakban meghülyül, akkor kell a póráz (meg amúgy is nyilván, hogy ne másszanak rá), de ezt leszámítva tündér. :)

A kora ellenére a mai napig kölyöknek nézik, mert barátkozós - nekünk erről kellett leszoktatni, hogy attól, hogy valaki ránéz, még nem azt jelenti, hogy le kell dönteni a lábáról egy kis simiért... :D Nem ugrál, csak így leül a lábadra, és hát na, ha nem figyelsz, borulsz.

Kölyökként volt szerencsém sokat lenni vele, volt klikker, jutalomfalat, amit akarsz, de végül azok nélkül vagyunk a mindennapokban, és minden alap parancsot ismer.

Szóval én csak jókat tudok mondani. :) Két dolog: télen-nyáron piszkosul hullik a szőre, szerintem három másik kutyát össze tudtam volna már rakni belőle. :D Szóval nálunk mindig "igénytelen" a lakás, hiába takarítunk kétnaponta. Erre készülj fel, szőrtenger mindenhol. :)

Emellett a mienk az elég birkakutya, szóval kölyökként sok gondunk volt abból, hogy még akkor sem állt ki magáért, ha kellett volna, kutyafuttatóban sokszor meghengergették, volt hogy sikított is, én meg beszartam, hogy baj van, de csak hisztizett, mert megijedt. Mostanra azért már ennyire nem rossz a helyzet, de pl. agresszív kutyáknak nagyon ritkán morog vissza, inkább elhúzódik, meg elbújik mögém. Ez mondjuk nem feltétlen fajtajelleg, a mienknek a személyisége. De tény, hogy a goldira azt szokták mondani, hogy a betörőt max. halálra nyálazza, ugat-harap helyett. :)

Otthon meg ő is "beszél", mint a husky (a cuki beszélős videók megvannak? :D), csak kevésbé határozottan. Nekem konkrétan macskám van, mindenért nyávog, ami nem tetszik neki... :D Sétálni menne, öltözzél mááár, leülsz filmet nézni, akkor hangosan sóhajtozik és nyervog magának, ha sokáig nem voltál otthon, akkor az első simi közben nekiáll panaszkodni... Erről valahol van egy videóm is, megpróbálom majd feltölteni valahova neked. :) Mondjuk szerintem ez nem idegesítő, inkább cuki, de volt olyan ismerősöm, aki ült és pislogott, hogy most mit csinál a kutya. :D

Ja igen, ugatni nem nagyon szokott, csak üdvözlésképp, bár a mienk lakáskutya, kennelben lehet másképp viselkedik.

2017. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog: a goldi nagyon gazdás. Ha csak udvari kutya lenne, akkor inkább válassz más fajtát, neki kell az, hogy a gazda mellett lehessen, a család részeként (még akkor is, ha napközben kint van az udvaron).
2017. márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan dumál a miénk is, csak ő nem ugat mellé, csak nyervog. :)

https://www.youtube.com/watch?v=F-LJnTSVW7o

2017. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat! :) nagyon cuki kutyád lehet a leírtak alapján😁 amúgy kinti benti kutyának gondoltuk. Melyik tenyésztőtől vetted a kutyust?
2017. ápr. 3. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!