Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai akitát érdemes...

Amerikai akitát érdemes kutyaiskolába vinni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 7 hónapos amerikai akita szukám. Nagyon okos kutya (ül, fekszik, póráz nélkül séta, behívás... ezeket már tudja), emellett szocializált, nem agresszív más kutyákkal, emberekkel.

Azt olvastam több helyen, hogy nem érdemes kutyaiskolába vinni a makacssága miatt. Valóban így van? Külföldön élünk és itt nem mondtak, adtak érdemleges választ... Előre is köszönöm a válaszokat.

További szép napot! :)


2017. márc. 15. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen érdemes. Kutyák emberek közt van. Utazik, tanul.. Csakis előnyére válik!
2017. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden fajtát érdemes iskolába vinni.

Gazdi és a kutyus is tanulhat,de érdemes kinézni kutya nélkül,megnézni milyenek a foglalkozások.


Csak mondjuk olyan szintet mint egy német juhász vagy border collie nem fog megütni,de ettől függetlenül engedelmes kutya lesz.

2017. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még jó mert nem kamasz. Amint elkezd kamaszodni egyből nem lesz ilyen tündér. Alkalmi süketség, alkalmi vakság ellenkezés, furcsa szokásog, félénkség, hiszti..minden lesz. Akitám van, tudom és a tenyésztőm is ezt mondta. Ezért érdemes suliba vinni, hogy ki se alakuljonak a rossz szokások amiket te talán nem vennél észre. Ja és a kutyasulit jól válaszd meg mert nem mindenhol értenek az akitákhoz (tapasztalat, pedig én is külföldön lakok)
2017. márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdemes. Én is hasonlóképpen jártam. Van egy nagyon határozott, dominűns szuka németjuhászom.6-7 hónapos koráig nagyon jól működödött (6 hónaposan ivartalanítva is lett). Aztán jött a kamaszkorés hát finoman szólva nagyon sok minden megváltozott nála. Mi 12 hetes kora óta 2 kutyasuliba járunk párhuzamosan. Mostmár 11 hónapos és látom a fényt az alagút végén, de az elmúlt 3-4 hónap nagyon kemény menet volt.
2017. márc. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!