Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogadjam az új kiskutyám?

Hogyan fogadjam az új kiskutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Április végén érkezik meg életem első kiskutyája. Akivel remélem jó sokáig együtt leszünk. Nagyon régóta várok erre a pillanatra és azt szeretném ha minden szuper lenne amikor megérkezik. Kérlek segítsetek mire lesz szükségem, miket kell megvennem. Illetve ha megjött mit kell csinálni? Gondolom nem célszerű röktön lerohanni. Esetleg van-e olyan dolog amire oda kell figyelnem.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

Ui.: Egy édi bédi border colliem lesz!



2017. márc. 15. 21:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

border elsőnek??

kitalálom azért választottad mert édi bédi de az igényeinek már luxus volt utána nézni.

Kívánnék sok sikert, de sajna ő is a fajtamentőknél fog kikötni.

2017. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Adom a 1# válaszát... border elsőnek?

Akit édibédizel?

Nem jó jel!! Miért nem csivava, vagy valami?

Ismered az igényeit? Nem hiszem, ha azt sem tudod mit kell vele csinálni elsőre...

2017. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
A "fogadás" azt jelenti, kamu vagy.
2017. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem egy 2 éves kan border colliem van! :) Nem vagyok kutyaszakértő, csak a tapasztalataimat írom le. Szóval, mielőtt megérkezett, beszereztünk neki mindent ( játékok, etetőtál, kutyaház, stb). Mikor hazahoztuk, kicsit még meg volt illetődve, ismerkedtünk egymással. Majd egyre jobban megbízott bennünk, sokat játszottunk, ugyanis a border collieknak hatalmas a mozgásigényük!! Ügyelni kell rá, hogy jól le legyenek mozgatva! Úgy 3-4 hónapos korában már tudta az ül, fekszik (alap) parancsokat, nagyon gyorsan tanulnak :)

Azt ajánlom Neked, hogy mindig fáraszd le fizikailag és agyilag is!! Ahogy meglett az összes oltása, onnantól a mindennapos séta alap, hiába nagy a kert. Valamint kutyaiskolába is járunk :)

A legjobbakat kívánom, remélem tudtam segíteni! :)

2017. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Kérlekszépen border collie-t csakis akkor ha van udvarod és vállalod, hogy élete végéig jársz vele sétálni minden áldott nap. Hány éves vagy amúgy, ha szabad kérdezni?
2017. márc. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Volt már kutyánk, de mióta elköltöztem semmien állatom nem volt és ő az első aki csak az enyém lesz. Nem tudom miért baj, hogy édesnek tartom. Nem ezért választottam őt hanem az életvitelem miatt. Egy csivava nem bírná a túrákat és nem is vonzanak az ilyen kutyák.

Az alap dolgokkal tisztában vagyok, de nagyon várom már és örültem volna, ha minden jól menne. Pláne, hogy egy dobozban találták az útszélén és azt hittem még jót is teszek vele ha úgymond befogadok egyet.

Ez egy egyszerű kérdés volt. Ha semmit nem tudtok a másik emberről miért írtok ítélően? Ez eléggé elszomorító.

Az utolsó válaszolónak pedig nagyon köszönöm.

2017. márc. 15. 22:16
 7/21 A kérdező kommentje:

Hú azóta jött még egy válasz, szóval 4-es köszonom szépen!!

5-ös válaszoló, 22 éves vagyok, jelenleg túravezetőként dolgozom a családi vállalkozásunknál. Sokszor rendeztünk kutyás túrákat is és szuper élmény volt.

Sok olyan terep van ahol biztos vagyok benne, hogy ő is jól érezné magát ezért sokszor együtt tudunk lenni akkor is ha dolgozom. Van kertünk de nem mondanám hogy olyan nagy, de a napi több séta biztos meg lesz. Jelenleg épp kutyaiskolákat böngészek. Csak kevés jó oldal van amin jól lehet tájékozódni :/

2017. márc. 15. 22:21
 8/21 anonim ***** válasza:
9%
Mit keres a FOGADÁS szó a témaköröknél, amiket te adtál meg a kérdéshez?
2017. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
befogadást akartam csak gyorsan írtam, de ez miért baj? :O
2017. márc. 15. 22:25
 10/21 anonim ***** válasza:
12%
Mert olyan, mintha fogadásból írtál volna ki egy borderes kérdést... az édibédi miatt pláne.
2017. márc. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!