Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vásároljak?

Milyen kutyát vásároljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szeretnék magamnak egy igaz barátot, aki feltétel nélkül szeret, aki felvidítana ha épp rossz kedvem van. Olyan társat keresnék, aki megvéd ha rám támadnak, vagy ha be akarnak törni hozzám. Családi kertes házban lakom, szóval a méret nem számít, mozgástér bőven van.


Szerintetek milyen kutyust vásároljak? Tenyésztőtől szeretném mindenképpen.



2017. márc. 16. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Mudi,német juhász,kuvasz,tibeti masztiff,kaukázusi juhászkutya,tervuren,groenendael,
2017. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
32%
Én a labradort ajánlanám! Nekünk 3 éves lesz a labradorunk és imádjuk,nagyon okos és hűséges :)
2017. márc. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Azért ne legyenek illúzióid, a kutyák csodálatosak ez tény, de nem Rex felügyelők meg Hachik, mint a filmekben. Egy kutya olyan mint egy kisgyerek, tanítani, nevelni kell folyamatosan, óriási felelősség. És igen, sokszor okoznak kellemetlen szitukat is. Nem csupa máz és cukor minden, kint van a kertben oszt jóvan. Először azt kéne tudatosítanod hogy a kutya az kutya, és nem egy pótlék...
2017. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szia!

"aki feltétel nélkül szeret, aki felvidítana ha épp rossz kedvem van." - Ez mindegyik kutyára igazfajtától, mérettől, kortól függetlenül. Ha "csak" erre akkor nem szükséges h sok pénzt kiadj fajtatiszta kutyára.


"aki megvéd ha rám támadnak, vagy ha be akarnak törni hozzám." Ehhez nyilván nagyobb testűt ajánlanék, de itt a nevelés is sokat számít.

Hirtelen a német juhász, Labrador, Golden-retriver, óriás schnauzer jutott eszembe, de akár még a dalmata is lehet.

A nagy udvar jó, de szerintem egyik kutyának sem elég. Tehát sétálni stb ugyanúgy kell vele.

Majd írj mi mellett döntöttél.

(Ha jó a keverék nézz meg vmi menhelyet ott szoktak lenni kölykök is akik nagytestűek lesznek)

2017. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
A labrador nagyon értelmes.Sokat kell sétáltatni és nagyon erős,egészséges kutya lesz,én biciklivel szoktam kivinni a határba,ott szabadon szaladgálhat,hajthatja a vadakat.
2017. márc. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha már segítséget kérsz fajta választásban jólenne tudni azt is, hogy mit tudsz nyújtani a kutyának azon kívül, hogy van egy kerted mert az elég kevés. A kert nem helyettesíti a sétát, amint megszokja teljesen ingerszegény környezet lesz számára.


Tehát akkor:

-Van kutyás tapasztalatod?

-Mennyi időd lenne foglalkozni vele napi szinten?

-Milyen közös foglalkozást csinálnál vele? (Pl: Sportok, ÖV, bármi egyéb)

-Milyen életmódot élsz? (Ha nem vagy sportos, aktív akkor egy hiperaktív kutya könnyen a fejedre nőhet, unalmában)

-Kinti/benti kutya lenne? (bár gondolom kinti)

-Járnátok kutyaiskolába, egyéb képzésekre?

-Van(nak) gyerek(ek) a családban? Hány éves(ek)?

-Az első pár héten tudnál vele otthon maradni, hogy legalább az új hely és elválasztás megszokása ne legyen olyan nehéz?

stb.


Esetleg van valami speciális fajta amit kinéztél régebben de nem voltál benne biztos?

Bármilyen felső limit aminél többet nem adnál egy kutyáért?


Ha kicsit segítesz nekünk is segíteni akkor biztos sikerül megtalálni a számodra ideális fajtát és tenyésztőket ajánlani, stb. :)

Amit írtál különben teljesen megfelel nagyjából bármelyik menhelyi keverék is, de ha fajtatiszta kutyát szeretnél az a te döntésed. Nekünk is voltak mentett kutyáink, most két TK-s munkakutyám van.

2017. márc. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

"Szeretnék magamnak egy igaz barátot"

Akkor állj fel a gép elől és ismerkedj.


"aki feltétel nélkül szeret"

Olyan nincs. Még a kutya is elvár bizonyos dokgokat, azok nélkül nem szeret, csak tűri a sorsát, mert nincs más lehetősége.


"aki felvidítana ha épp rossz kedvem van."

Rosszkedvűen idegbeteg az ember, csapkod, ingerült, a kutya pedig menekül előled ilyenkor. Nézz vicces videókat, rendelj kaját, hallgass zenét, ne tereld rá egy neked kiszolgáltatott élőlényre a mentális állapotodat.


"Olyan társat keresnék, aki megvéd ha rám támadnak, vagy ha be akarnak törni hozzám."

Testőr, fegyverrel. Vagy önvédelmi tanfolyam+gázspray. A betörő a kutyát "hatástalanítja" először. Sőt, akkor tör be, mikor nincs otthon senki, úgy egyszerűbb. Az elhanyagolt kinti kutyákat egy labdával és egy szál kolbásszal 5 perc alatt megnyeri magának bárki...

2017. márc. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Többen ajánlottátok a labradort és a goldit, amit nem nagyon értek, hiszen mindkét fajta arról híres, hogy még a betörővel is összehaverkodik. Úgyhogy valószínűleg sem a kérdezőt, sem a házát nem tudnák megvédeni.


Kérdező! Gondold át, hogy mennyi időd lenne egy kutyára/nap. És ez alapján dönts.

Ha vannak kedvenc fajtáid, akkor keress utánuk neten, hogy milyen igényeik vannak, milyen életmód mellett éreznék jól magukat.

De az tény és való, hogy az első mondatod tulajdonképpen bármelyik kutyáról elmondható, a menhelyi keverékekről is.

Ha mindenképp fajtatiszta, akkor én a német juhászt ajánlom (show line-t). De csak akkor vállald be, ha lesz rá elég időd. Érdemes kutyasuliba is járni. Nem nehéz kutya, de ha fiatalon elrontod a nevelését, akkor később igencsak meggyűlik vele a bajod. De ez is a legtöbb kutyára igaz amúgy. :)

2017. márc. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nézd át: Szinák- Veres: Kutyakalauz 1- 2. Én kuvaszt vagy boxert javasolnék. De elfogt vagyok egy kicsit... 😆
2017. márc. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én labradorom az megvéd!Amikor valaki hangosabban szólt hozzám a kelleténél,vagy nem olyan hangnemben mint ahogy kéne és megijedtem akkor érezte és morgott,majdhogynem harapott.Utánna máris lágyabb hangon szólt hozzám az illető! :D
2017. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!