Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van budapesten mopsz tenyésztő...

Van budapesten mopsz tenyésztő? Vagy esetleg MEGBÍZHATÓ szaporító? (valakinek tapasztalat)

Figyelt kérdés
Nem szeretnék 70ezerért kutyust venni. Olyan 30-max 60ezer.(de az már nagyon maximum)
2010. máj. 11. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
Az én 'kicsim' Bp. mellől van, nem tenyésztőtől, de megbízható helyről.
2010. máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

olyan nincs hogy megbízható szaporító. kedvedért:

[link]

2010. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
mopsz fajtamnetés: www.berrymops.gportal.hu
2010. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Ha találsz egy olyan szaporítót ahol adnak a kutyához törzskönyvet és nem csak ígérgetik, hogy majd postán utánad küldik, ahol megvannak a szülők orvosi szűrésének jó eredményei, a kiskutyákat rendesen oltják féreghajtják, akivel írtok adás vételi szerződést a kutyáról, amiben az eladó vállalja a genetikai megbetegedések miatti felelősséget a kiskutyád iránt akkor én megeszem a kalapom!!!

Ezen a fúrumon több száz történetet találsz aki írja hogy olcsón vett kutyát és hogy megszívta, és rengeteg magyarázatot, hogy miért nem szabad szaporítótól venned kutyát.

Ha nincs pénzed rendes tenyésztőre akkor irány a fajtamentés vagy a menhely.


De ha úgy gondolod hogy az olcsó kutya is megteszi:

[link]

2010. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Megbízható szaporító? Háhh ezen jót nevettem. :D

Én azt mondom neked, egy olyan fajtával, mint a mopsz, véletlen se kockáztass. Gondolom nem szeretnéd, ha valami hozzá nem értő miatt olyan kutyust sikerülne majd venned, aki levegőt sem kap? Meg a genetikailag öröklődő betegségek. Aki lelkiismeretes, ezeket nagyon komolyan veszi, ami sok pénz, nyilván a kölykök árán is megmutatkozik.

Ha nem tudsz százezret kifizetni egy kölyökre, akkor ne ragaszkodj a fajtához, ne támogasd a szaporítókat, hanem sétláj be az első menhelyre és nézz a kutyusok szemébe... Biztos vagyok benne, nem egyedül fogsz onnan hazamenni...

2010. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerinted, aki 30 ezerert neked oda tudja adni a kutyajat, az mennyit koltott ra a szuletesetol fogva? Kepzeld, mar maga a csaszarmetszes tobb, mint 30 ezer ft!

Es akkor meg nem ettek a kicsik, nem latta oket orvos, nem kaptak oltasokat, feregtelenitot, leszartak hogy milyen idegzetuek lesznek stb.

Nem akarsz 70ezret fizetni egy kutyaert? Kicsit el vagy varazsolva: 70ezerert is csak szaporitot talalsz, mert a jo kutyak 100nal kezdodnek!

Hadd ne mondjam, hogy en 150et fizettem erte, pedig nem vagyok gazdag, az utolso megsporolt penzem is erre ment es mostantol kezdve is felre kell tennem, mert ki tudja, mikor tortenik valami baleset.

GOndolod, hogy ha max 30 ezret tudsz kiadni erte, akkor el tudod majd latni ot rendesen?

Miert nem gyujtogetsz meg par evig, mire osszejon annyi, hogy ne a szaporitokat tamogasd?

Miert akarsz olyanoktol kutyat venni, akik erkolcstelen, szemet emberek? Azert nevezik oket szaporitonak, nem pedig tenyesztonek, mert nem adjak meg a kutyaknak azt, amire szukseguk van.

Te szeretnel olyan 30ezres kutyat, amelyik el volt hanyagolva mar szuletesetol kezdve es a szaporitoinak csak az a celja, hogy a kutyaikbol meggazdagodjanak, mit sem torodve az egeszsegukkel?

Leszarjak am a kiskutyat onnantol kezdve, hogy megveszed. Ha valami iderul a kutyarol es visszamennel reklamalni, letagadjak, hogy toluk vetted.

Es ha ilyen kutyat fogsz ki, mit csinalsz vele? Fizeted mondjuk a csipoficamara a 100ezres operaciokat? Vagy vizbefolytod?

2010. máj. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Beleszerettem a mopszokba és úgy tűnik maradok a tenyésztőknél. (Tudom hogy nagyon érzékeny kutyafajta.)
2010. máj. 11. 12:00
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Ekkora agyhalált!

Még ennyit sem tudsz, hogy mi az: szaporitó és tenyesztő!

Ha tudnád, le nem irnál ilyet, hogy "megbizható szaporitó"!

Azért nevezik őket szaporitóknak, mert NEM MEGBIZHATÓAK!

Szerintem még okosodj kutyavásárlás előtt, mert kutyát tartani nem annyiból áll, hogy megveszem és etetem.

2010. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ne aggódj,képes vagyok kutyát tartani. Kb.1honapja mindenhol utána jártam a mopszok szükségleteinek,gondozásának,etetésének,játékos betanításának stb.:) ...minden meg van csak egy kutya kéne:)
2010. máj. 11. 12:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy így döntöttél és belátod a felelősséged! Remélem, sikerül jó kennelt találnod. Ajánlom, hogy látogass el egy-két kiállításra, ahol megismerkedhetsz jó tenyésztőkkel. Nézz meg több kennelt személyesen, mielőtt választasz! Apróhirdetési oldalakon ne is keress kutyát, ott csak szaporítótól vehetsz. Goggle-le keress kenneleket, a jó tenyésztők ugyanis nem hirdetnek! (Legalábbis csak nagyon ritkán és félő, hogy nem tudod majd megkülönböztetni a szaporítótól, néha nem is olyan könnyű...)

Egy kis segítség ahhoz, mit figyelj:

[link]

2010. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!